Środa
13.01.2021
nr 013 (5645 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Wypłaty rekompensat za strzelone dziki sanitarne

Autor: trucizna  godzina: 13:51
Czytając co niektórych to właściwie się nie dziwię, że wszyscy dokoła ich w ch..ja ładują fiorek Twoje jedno zdanie mądremu [powinno wystarczyć . Wszelkiej maści tępaki będą tu się okładać do setnego posta

Autor: Broxen  godzina: 14:44
Uważam że prędzej jak …kiedyś. Trzeba wiedzieć, że nie można darować czegoś – kwoty pieniędzy, gdy tej kwoty nie posiadaliśmy. Koło musi myśliwemu wypłacić (udokumentowana operacja) w zależności - albo 240 albo 520 zł, którymi ten myśliwy może w dowolny sposób dysponować płacąc od kwoty 240 zł podatek dochodowy albo od 520 zł podatek dochodowy albo podatek od sumy tych przychodów. Jak dokumentujemy dokonaną darowiznę , która może zmniejszyć podstawę opodatkowania - też wiadomo. W KOLE NIE MA MOŻLIWOŚCI W SPOSÓB DOWOLNY KSZTAŁTOWANIA KWOTY NALEŻNEGO MYŚLIWEMU RYCZAŁTU. Gdyby było tak, że przed wypłatą ryczałtu np. w kwocie 520 zł w wyniku kołowej machinacji myśliwemu wypłacono tylko 260 zł ( połowę kwoty) to stanowić to będzie oszustwo podatkowe, bo podatek myśliwy będzie musiał zapłacić i tak od kwoty 520 zł której bezprawnie został pozbawiony. Dla takiej okoliczności będzie też postępowanie karno-skarbowe wobec koła, które dopuści się tych machinacji w celu uszczuplenia należności podatkowej.

Autor: lelek_nowy  godzina: 17:05
Dlaczego PZŁ milczy na ten temat, a nic nie wnoszącymi aktualnościami raczy nas na swojej stronie co kilka dni?

Autor: Broxen  godzina: 17:10
Tam się na razie martwią , że lada dzień niejaki Piątkiewicz z rozbiegu paru ciulom zasadzi kopa nieglacowanym butem

Autor: mattei  godzina: 17:18
Kolego lelek - informacja jest na stronie ZG PZŁ w Aktualnościach z dnia 14.10.2020 Pytanie raczej powinno brzmieć : Dlaczego Zarządy Okręgowe nic nie robią w tym temacie i nie kontrolują kół łowieckich z obowiązku wywiązania sie z ustawy o ochronie zwierząt i zwalczania ASF . Oczywiście nie bronie ZG PZŁ , ale zapewne brak wytycznych do Okregów i dlatego Zarządy Kół robią co chcę przy braku kontroli .

Autor: mattei  godzina: 17:18
Kolego lelek - informacja jest na stronie ZG PZŁ w Aktualnościach z dnia 14.10.2020 Pytanie raczej powinno brzmieć : Dlaczego Zarządy Okręgowe nic nie robią w tym temacie i nie kontrolują kół łowieckich z obowiązku wywiązania sie z ustawy o ochronie zwierząt i zwalczania ASF . Oczywiście nie bronie ZG PZŁ , ale zapewne brak wytycznych do Okregów i dlatego Zarządy Kół robią co chcę przy braku kontroli .

Autor: Dolny Wiatr  godzina: 17:41
Broxen napisał: "Koło musi myśliwemu wypłacić (udokumentowana operacja) w zależności - albo 240 albo 520 zł, którymi ten myśliwy może w dowolny sposób dysponować płacąc od kwoty 240 zł podatek dochodowy albo od 520 zł podatek dochodowy albo podatek od sumy tych przychodów". A co z VAT-em od podanych kwot? Bo do dzisiaj nie znam wykładni prawa na temat podatku VAT od ryczałtu za dziki sanitarne.

Autor: Broxen  godzina: 18:13
Zwolnione są usługi wymienione w załączniku nr 4 do ustawy o VAT – chodzi tu zwłaszcza o usługi wykonywane w interesie publicznym przez powołane do tego instytucje i organizacje

Autor: Dolny Wiatr  godzina: 18:24
Broxen, to bardzo ciekawa interpretacja. Bo jak mi wiadomo większość kół płaci Vat, chociaż w różnej wysokości. Dyskusja na ten temat była tutaj (forum.lowiecki.pl/read.php?f=21&i=143230&t=142956). A ostatecznej interpretacji nadal brak!

Autor: Broxen  godzina: 20:25
Inaczej : W pezetele jest tak, że 99% nie zna w ogóle prawa łowieckiego i statutu. W sprawie podatków to 99% podatników nie zna prawa podatkowego, więc ciemny lud uznał, że urzędnik który ma na drzwiach tabliczkę „dyrektor” lub „naczelnik” i odpowiedni stempelek to geniusz i będzie im opowiadał, jak i co - oczywiście za parę złotych opłaty i na piśmie. Ambicja geniuszy w prześciganiu się tworzenia tych interpretacji i koszt niewielki za pytanie do geniusza doprowadziły do sytuacji, że tych wszystkich interpretacji jest już góra papieru większa od Kopca Kościuszki i dalej każdy z tych z odpowiednią tabliczką na drzwiach i stempelkiem w szufladzie niestrudzenie interpretuje to co w pokrętny sposób zaproponowali do uchwalenia w ustawie a powinno być jasne jak słońce w zenicie.

Autor: Dolny Wiatr  godzina: 23:27
To jaki zapis tego (zlikwidowanego) załącznika nr 4 zwalnia z VAT ryczałt za odstrzał sanitarny???

Autor: lelek_nowy  godzina: 23:51
mattei, informacja na stronie ZG PZŁ z dnia 14.10.2020 podaje truizmy i do tego z błędem, bo pomija VAT, a o tym, że tusza dzika nie jest własnością koła i koło nie może jej sprzedawać myśliwemu, który dzika sanitarnego pozyskał, bo to on dysponuje tuszą - ani słowa.