Środa
03.03.2021
nr 062 (5694 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Krach systemu odszkodowań za szkody?  (NOWY TEMAT)

Autor: Onufry wuj  godzina: 07:31
Link (dziennik.lowiecki.plhttps://www.farmer.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/zbliza-sie-krach-systemu-odszkodowan-za-szkody-lowieckie,104596.html)

Autor: Piotr Gawlicki  godzina: 08:38
Min. Siarka o szkodach łowieckich - Natomiast w jaki sposób ten model usprawnić, to wymaga już dużo głębszej analizy i przyznam się, że na dzień dzisiejszy takiego pomysłu w ministerstwie nie mamy, żeby można to było lepiej i skuteczniej robić. A jest prosty sposób. (www.lowiecki.pl/felietony/tekst.php?id=452)

Autor: Manlicher 308w  godzina: 08:56
Tak tylko do tego potrzebny jest rozum. A z nim widać jest problem.

Autor: Lesław  godzina: 09:46
Masz rację manlicher308w potrzebny jest rozum a nie chciejstwo ...

Autor: Artur123  godzina: 10:55
Przedstawicielka NFOŚiGW ostrzegała niedawno w Sejmie, że „koła za chwilę zaczną tracić płynność finansową i w konsekwencji dojdzie do upadku tego systemu, który tak naprawdę już jest bardzo zagrożony”. Problem w tym, że „p.o. kierownika wydziału NFOŚiGW Diana Piotrowska”, oprócz samego narzekania, przedstawiania problemu w wyolbrzymionych rozmiarach, nie potrafi wskazać drogi naprawy stanu rzeczy. „Reasumując panie ministrze, panie łowczy krajowy – sytuacja kół łowieckich jest coraz trudniejsza i ten system za chwilę może stracić wydolność, stracić płynność finansową. I co wtedy? Bo tak naprawdę 100% obciążenia leży na kołach łowieckich”. Z mojego punktu widzenia, zakończenie jej krótkiego wystąpienia, jak i ono całe, to mowa wyłącznie „pod publiczkę”, a więc obliczona na poklask. PS Zapis przebiegu posiedzenia 19-01-2021 (www.sejm.gov.pl/sejm9.nsf/biuletyn.xsp?documentId=C7BD77BCF2E8EF9DC125866900528BD2)

Autor: jaszczur  godzina: 10:58
Lesław, jak chciałbyś aprobaty żony do zakupu nowego zestawu wypoczynkowego w salonie, to chciejstwo, czy propozycja?

Autor: lelek_nowy  godzina: 11:01
A 11,6 mln za szkody łowieckie wypłacone przez Lasy, to tylko z ich OHZ-tów?

Autor: werant  godzina: 11:25
Cyt. "Natomiast w jaki sposób ten model usprawnić,..."? - jeden pomysł (godny rozważenia) wraz z uzasadnieniem już mamy. MŚ pełniący nadzór nad działalnością PZŁ (Art.35a.ust.1.), ma takie pomysły "w głębokim poważaniu"? Nie wierzę aby obecny model łowiectwa uległ jakiemukolwiek usprawnieniu - w interesie obecnej władzy jest utrzymanie się jak najdłużej (każda partia polityczna walczy o władzę w państwie), kosztem całego narodu. Obecny model łowiectwa nie jest aksjomatem i czy chcemy czy nie, ulegnie "usprawnieniu".

Autor: Broxen  godzina: 11:33
Przecież sprawozdania były złożone. To ta Piotrowska i ten niedoinformowany Siarka nie wiedzą, które to mają na lokatach ponad 400 mln ?

Autor: Manlicher 308w  godzina: 11:43
Broxen Oni wszystko dokładnie znają i wiedzą jakim majątkiem dysponują KŁ. Tylko głupich udają. Bajki mogą opowiadać posłom ,którzy naprawdę zielonego pojęcia o łowiectwie i zasobach finansowych z niego nie mają. Najlepsze jest to jak słyszę my myśliwi za wszystko płacimy z swoich pieniędzy hahaha… To jest numer stulecia.

Autor: Lesław  godzina: 12:06
Jaszczur jeśli poprzedni był kupiony w zeszłym roku i stoi jeszcze nierozpakowany to jest oprócz chciejstwa fanaberia.

Autor: narzynacz  godzina: 12:11
Problem zniknie wraz z dzikiem Pomor Afrykański miał koła załatwić a okazuje się zbawcą

Autor: Lesław  godzina: 12:11
Manlicher 308w my myśliwi ?? My ? Są tacy co płacą ze swoich pieniędzy lub je wypracowują i są tacy którzy na tym żerują.

Autor: 2dwudziestak  godzina: 12:12
Artur123 Mam dziwne wrażenie, że chyba ex rzecznik pragnie wrócić na salony ZG, bo po inaczej skąd taki populizm, na dodatek pod szyldem tej instytucji?

Autor: Artur123  godzina: 12:24
2dwudziestak, mam podobne wrażenie :-) A tak tylko niejako przy okazji zapytam Ciebie, może wiesz... Jaki jest związek funkcji „p.o. kierownika wydziału NFOŚiGW" z łowiectwem? Czy Diana nie powinna tam się przedstawić raczej jako prezes jednego z kół łowieckich?

Autor: werant  godzina: 12:24
Realia - wiedza teoretyczna i praktyczna nie idzie w parze z piastowanym stanowiskiem (kompetencje) przez obecnego Ministra klimatu i środowiska. W państwie mamy taki układ; co drugi polityk, to historyk... lub prawnik "od siedmiu boleści". D. Obajtek to KURIOZUM?

Autor: Artur123  godzina: 12:40
A co do samego systemu odszkodowań za szkody łowieckie... Każdy taki system będzie moim zdaniem zły, jeśli najpierw nie zmieniony zostanie model łowiectwa w Polsce. Tkwiąc w bierutowym modelu, przerabiamy to już prawie 70 lat i za każdym razem jest źle albo nawet bardzo źle. No jak długo można taki stan ciągnąć? W nieskończoność?

Autor: Manlicher 308w  godzina: 12:41
KŁ Zlot Rozwalonego i przejętego w czystko mafijny sposób ,przez nowe koło Diany Dzik w którym jest prezesem.

Autor: ULMUS  godzina: 12:49
Prawo własności , popytu i podaży znakomicie rozwiązuje ten "problem" . rola państwa jest się nie wpi@alac lub brać w tym udział minimalnie.

Autor: Tosiek  godzina: 14:29
Witam. Jak pamiętam to za Bieruta za szkody w dużym stopniu płaciło Państwo, a teraz chłop śpi a myśliwy pilnuje mu pola i jeszcze płaci. Pokażcie mi lepszy biznes niż rolnictwo gdy pola są pod lasem i sieje się kukurydzę która stoi do 15 grudnia . Rolnik swoje weźmie nawet przez sąd. Czy komuś ktoś pilnuje posesji firmy i jeszcze dopłaca ? Ale z rolnikiem nikt nie zadrze bo to są duże głosy wyborcze. Jak były małe pola to jeszcze szło dopilnować ale przy obecnych powierzchniach jest to niemożliwe.

Autor: Broxen  godzina: 15:04
Szkody obecnie to ok. 90 mln zł/rok Koła wraz z ohazetami TYLKO ! za sprzedane polowania na państwowe jelenie i sarny oraz za tusze tych zwierząt dostarczone do punktu skupu mogą bez problemu nawet 150 mln otrzymać i na szkody przeznaczyć.

Autor: jaszczur  godzina: 15:25
A jak stoi rozpakowany i używany od 1952 r., to też chciejstwo i fanaberia?

Autor: PeBe  godzina: 23:44
A jaka to różnica bierutowski , marshallowy, czy komuny jewropejskiej? Kiedyś byliśmy w polityce ale ponad nią A teraz jesteśmy upolitycznieni (ZG) i sięgają dalej. Na jakie zmiany liczycie w szodach łowieckich? Jak same ministry nic nie wiedzą w temacie.