Poniedziałek
27.09.2021
nr 270 (5902 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: KŁ Łoś Elbląg  (NOWY TEMAT)

Autor: Diabiełek  godzina: 07:56
Do członków KŁ Łoś w Elblągu Wasza sobotnia decyzja o popieraniu patologicznego ZK będzie miała niewymierne skutki, nie słusznie wywalając dwóch naszych rolników rozpoczęliście wojnę z wszystkimi rolnikami w obwodach. Przez lata przymykaliśmy oczy na wyrządzane bardzo duże szkody łowieckie na naszych uprawach przez Waszą zwierzynę. O karygodnej gospodarce łowieckiej prowadzonej przez ZK Łoś nie będziemy wspominać: Braku ambon,półek,paśników,lizawek,poletek zaporowych itp… Wy zamian za to usuwacie naszych kolegów z Waszego koła. Dłużej takiego traktowania znosić nie będziemy. Wasze ostatnie 35 tyś zł skończą się Wam wczesną wiosną 2022 roku.

Autor: August  godzina: 08:56
Opowiadanie się po stronie krzywdzonych akurat rolników to w mojej ocenie - miało się do szkoły pod górkę. Członkowie koła w sobotę zagłosowali o pozbyciu się ROLNIKÓW. Ale co nimi powodowało to nadal mamy jedynie obraz w mętnym rosole. Znany mi jest pojedynczy przypadek, że rolnik w jednym sezonie odstawił kilkanaście loch. Tak sobie wziął do serca treści tu cytowane o walce z ASF, że odmiennej płci nie darował w podobnej ilości. Dla mnie to nie powód, żeby potępić jego zaangażowanie, bo tylko złośliwi mogą twierdzić, że chciał się na lochach dorobić. Jednak, gdy zaczął handlować mięsiwem frajerskich dzików branych na użytek własny - to jest to nagannym czy nie ?. Po zapoznaniu się z teksem ‘’Wasza sobotnia decyzja o popieraniu patologicznego ZK będzie miała niewymierne skutki, niesłusznie wywalając dwóch naszych rolników rozpoczęliście wojnę z wszystkimi rolnikami w obwodach.’’ Czy jeszcze ktoś ma wątpliwości, że tę skargę TU na zarząd koła zaserwował myśliwy, któremu na sercu leży walka z ASF . Zwrot użyty ‘’naszych rolników’’ wiele daje do myślenia . Ale są tu ze zdecydowanie wyższym IQ ode mnie członkowie palestry i rozjadą te mafijnie ubeckie decyzje walnego zebrana koła Łoś w Elblągu .

Autor: Manlicher 308w  godzina: 09:31
Diabełek Bardzo dobrze. Za brak rozumu trzeba płacić. Zrobią zrzut po 2 lub 3 tyś od osoby i następny rok przetrwają. A o braku tak szumnie głoszonej gospodarki łowieckiej powiem tyle. Gdzie jest ZO w Elblągu czy choćby ZG ,żeby to wszystko sprawdzić? Ciężko wysłać komisję na pola i lasy żeby zobaczyć jak jest naprawdę? Tylko kasę brać potraficie a du…ka już ruszyć się nie chce.

Autor: Broxen  godzina: 09:51
Przecież w każdym kole gdzie jest realizowany odstrzał sanitarny wiedzą że utrudnianiem innym członkom koła dostępu do odstrzału sanitarnego zajmują się chamy które tylko dla siebie i swoich koleżków chcą mieć dostęp. Nic prostszego by sprawdzić kto i ile odstrzeliwuje, żaden problem sprawdzić ile członków koła nie posiada wydanego upoważnienia do odstrzału sanitarnego. Przecież mitem jest że ci okręgowi i PLW są zainteresowani by jak najwięcej myśliwych wykonywało odstrzał sanitarny.

Autor: Manlicher 308w  godzina: 09:55
Broxen Masz 100% racji Ja na miejscu ŁO w Elblągu zrobiłbym to w ciągu 5 minut. Tylko trzeba chcieć!

Autor: August  godzina: 10:12
Ciekawy tok rozumowania - zrzucą się po 3 tyś i przetrwają . Tyle to miałoby kosztować to ‘’bydło składkowe ‘’ wywalenie z koła dwóch rolników? . Zapewne wywalenie dwóch lekarzy miałoby jeszcze bardziej dramatyczne skutki - ale zdrowotne. Do określenia - obsesja - zakrawa tu po stokroć artykułowana siła sprawcza ZO czy ZG. Zarządy okręgowe to zwyczajowo pięcioosobowe gremium . Bywa, że każdy z nich ma rozpisane na drobne swoje KZO. Wrogiem śmiertelnym staje się personalnie każdy z zarządu który będzie kwestionował uchwałę podjętą na walnym . Obrona przez koła nawet bubli prawnych podjętych uchwał to kwestia komuszej mentalności . Panaceum na te nieszczęścia rolnicze byłoby oddelegowanie aktywistów Izdebskiego i utworzenie specjalnego referatu przy tych organach o nazwie anty patologia ‘’rol / łow ‘’.

Autor: Kal.30-06  godzina: 16:35
Manlicher , tylko czy ZK to nie kolesie ZO . A w tym przypadku ręka rękę myje . Znam koło gdzie ZK ukradł z kasy ponad 70 ty. zł bo myślał , że tak można . ZO nawet nie zerkną w dokumenty. Bo jak koledze pod górkę robić ?