Środa
13.10.2021
nr 286 (5918 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Ustawa widmo  (NOWY TEMAT)

Autor: rycerz  godzina: 14:23
Grupa posłów PiS zamierzała złożyć w Sejmie projekt nowej ustawy łowieckiej (www.lowiecki.pl/pliki/prawo_lowieckie_projekt_12_10_2021.pdf), ale się wstrzymała po otrzymaniu informacji od premiera, że rząd jej nie poprze. Za autora tego projektu niektórzy przyjmowali Sławomira Izdebskiego, bo projekt zakłada powołanie Agencji Rozwoju Gospodarki Łowieckiej w miejsce PZŁ, a taką agencję przywołuje projekt OPZZRiOR (www.lowiecki.pl/pliki/projekt_ustawy_lowieckiej_opzzrior.pdf), ale Izdebski się tego wyparł oświadczając, że jego projekt zostanie przedstawiony dopiero dzisiaj. Autorzy tego projektu nie ujawnili się, ale wiewiórki szepczą, że tekst nowej ustawy zredagował Marcin Pasternak i może od niego dowiemy się kto był inicjatorem tego projektu.

Autor: Pomorski Łowca  godzina: 19:23
Wygląda mi na to, że będzie retusz. Kołom każą przyjąć niezrzeszonych. Dla przykładu rozwiążą umowy dzierżawy z kilkoma kołami, które nie wykonują planów. Szkody będzie szacować ARMIR. Ale po dwóch - trzech latach okaże się, że system jest drogi i niewydolny i wrócimy do starego. A przyjętych niezrzeszonych się wyrzuci, jeżeli nie będą pasować do otoczenia. W mojej ocenie w obecnej ekipie rządzącej nie ma nikogo, kto by miał wizję i determinację by zreformować łowiectwo ! Gdyby ktoś taki był, to już dawno przeprowadzono by głęboką reformę. Żadna agencja nie powstanie i nie przejmie majątku PZŁ. Z prostego powodu - krzyku by było wiele a korzyści niewiele. Bo ile by było stołków w takiej Agencji ? W granicach 100, może 200. Pierwszy lepszy urząd wojewódzki to 600 - 1000 etatów. Zresztą - wyjąwszy Izdebskiego i Pawluka kto by się z tej reformy ucieszył ? Rządzący chcą pójść na rękę rolnikom i dosypać nieco kasy w postaci szkód łowieckich. Plus zmusić myśliwych do eksterminacji dzików wierząc, że to rozwiąże problem ASF. Albo rozwiąże wizerunkowo. A z tego co mi wiadomo to część kolegów z SP już się "zaprzyjaźniło" z myśliwymi spod znaku PZŁ.

Autor: pięta  godzina: 20:00
Tylko zgoda buduje a więc bez głupawych zmian przynoszących satysfakcję owym dwom w/w personom co na łowiectwie znają się tak jak Jaś Fasola na naprawie zegarków .Szczekacze są NAM zbędni.