Środa
08.12.2021
nr 342 (5974 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Niepatologiczne koło.

Autor: Artur123  godzina: 12:08
Podobno KŁ "CZAJKA" w Krakowie (klczajka.pl/) pretenduje do miana NIEPATOLOGICZNEGO koła. Nominację tego koła z (dziennik.lowiecki.plhttps://www.facebook.com/groups/210394589915941/posts/923416455280414/?comment_id=923599845262075&reply_comment_id=923635941925132¬if_id=1638915182300540&ref=notif¬if_t=group_comment_mention)głosił na FB jego łowczy - Marcin Moskwa.

Autor: Artur123  godzina: 17:36
Przepraszam za błąd w pisowni nazwiska powyżej. Poprawiam: Podobno KŁ "CZAJKA" w Krakowie (klczajka.pl/) pretenduje do miana NIEPATOLOGICZNEGO koła. Nominację tego koła zgłosił na FB jego łowczy - Marcin Mokwa.

Autor: Artur123  godzina: 19:07
Marcin Mokwa na FB, zaproszony przeze mnie do dyskusji na Łowieckim: „Artur Jesionowicz a dlaczego miałbym nie skorzystać? Nie rozumiem co prawda skąd nienawiść do Łowczych, Prezesów itd., bo to tacy sami myśliwi jak cała reszta, z tym małym ale, że w niepatologicznych Kołach dodatkowo, że tak się wyrażę "zapierda....ją za damski ch..j" tylko po to żeby pozostali mogli spokojnie oddawać się swojej pasji łowieckiej. A rozmawiać zawsze trzeba... Można mieć różne poglądy, ale to nie znaczy, że mamy się z tego powodu dzielić na modelA i modelB. Jak dziś napisałem na Messengera Arkowi Płotce: zmiany trzeba zacząć na poziomie Kół, a dopiero wtedy można próbować zmieniać górę... Reasumując bardzo chętnie skorzystam z dyskusji na lowiecki.pl, ale jak już odrobię się z "robotą Łowczego", bo Koledzy zapolowali, upolowali i teraz trzeba to porozliczać. Jak wiadomo papiery muszą być git”. Odpowiedziałem mu, również na FB: Marcin Mokwa, czyli mniej więcej kiedy? Dziś, jutro, za miesiąc, w maju? Marcin Mokwa: „Artur Jesionowicz z tą osobą publiczną to bym jednak nie przesadzał”. A wcześniej poczynił taką uwagę: „...w ogóle od kogo masz zgodę na używanie moich danych personalnych???” A odpowiedziałem mu tak: Jesteś osobą publiczną, więc można używać Twoje „dane personalne” bez najmniejszego skrępowania. Teraz na bieżąco... Marcinie Mokwa, wciąż szukam koła NIEPATOLOGICZNEGO. Na FB napisałeś, że za takie koło uważasz KŁ „CZAJKA” w Krakowie, którego jesteś łowczym. Masz ochotę tu i teraz porozmawiać na temat Twojego koła, na temat zasad w nim obowiązujących? Być może rzeczywiście Twoje koło zasługuje na miano niepatologicznego. Pozwolisz, że wspólnie to sprawdzimy? A może przybliżyłbyś tu Wasze uchwały? Jedna – w sprawie zasad wydawania odstrzałów. Druga – w sprawie obowiązkowych godzin do odpracowania. A tymczasem, w odpowiedzi na Twoje: „...z tą osobą publiczną to bym jednak nie przesadzał”, odpowiem Ci cytatem z ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów: „Art. 4. Osobami pełniącymi funkcje publiczne w rozumieniu ustawy są: 65) członkowie zarządu koła łowieckiego lub komisji rewizyjnej koła łowieckiego;”. Nadal masz jakieś wątpliwości?

Autor: Artur123  godzina: 20:50
Marcinie Mokwa, oczekując Twojego tu przybycia, na Twoje wcześniejsze: „Nie rozumiem co prawda skąd nienawiść do Łowczych, Prezesów itd., bo to tacy sami myśliwi jak cała reszta...”, odpowiem tak: Po pierwsze – dlaczego z dużej (wielkiej?) litery piszesz nazwy ich funkcji? To raz. Dwa – skąd u Ciebie takie brzydkie słowa („nienawiść”)? Nie lepiej byłoby użyć określenia np. niechęć? Niezależnie od tego, po prostu mam takie obserwacje. Wielu normalnych, porządnych myśliwych, gdy tylko zostają wybrani tym prezesem czy łowczym, od razu tracą rozum. Stają się jakby zupełnie innymi ludźmi. Przykładami mógłbym sypać, a i na Łowieckim ich niemało. Mam nadzieję, że Ty należysz do tych nielicznych wyjątków i jesteś przyzwoitym łowczym.