Czwartek
02.12.2021
nr 336 (5968 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Jak będzie wyglądało łowiectwo po Sylwestrze

Autor: PeBe  godzina: 00:13
Znów politykiery zaczynają się "bawić" łowiectwem w imię walki z ASF! A przemyśleń brak. Najpierw wprowadzą a później będzie "to nie tak miało wyglądać" - owieczki płci męskiej Jak mawia jeden kolega "Kto ma owce, ten ma co chce!"

Autor: martinez  godzina: 08:25
Czysta komuna wraca!

Autor: Manlicher 308w  godzina: 08:30
Małymi krokami idzie normalność pyr,pyr,pyr...

Autor: WIARUS  godzina: 08:56
Przy tych kreatorach rzeczywistości idzie normalność? Kpiny sobie robisz M308w!

Autor: Manlicher 308w  godzina: 10:10
Wiarus O to nam chodziło żebyście po 70 latach dostali rozwolnienia pyr, pyr, pyr...

Autor: WIARUS  godzina: 10:52
Nam? To znaczy komu? Nie wiesz co piszesz! Zdziwisz się jak zobaczysz efekty! Ale to może być ambiwalentne. Zdrowia życzę i realistycznego spojrzenia na rzeczywistość!

Autor: Pomorski Łowca  godzina: 12:36
Czyli góra urodziła mysz ! Żadnego szacowania szkód przez ARMIR. Tylko odwoławcze przez ODRy. Co jest obiektywnie gorszym rozwiązaniem niż obecnie, bo ludzie z LP robili to profesjonalnie. 200 ha na jednego członka koła - mamy zdecydowanie poniżej, także nam nie dopiszą ! Ciekawe jak ZO będzie przydzielał niezrzeszonych do kół ? Przez losowanie ? A może będzie konkurs piękności ? Z jednej strony zarządy kół które mają kupić członków, z drugiej kandydaci ? Będzie śmiesznie !

Autor: borowik  godzina: 12:50
Urząd przypisze myśliwego do koła. Czy urząd zapłaci wpisowe?

Autor: Manlicher 308w  godzina: 12:53
borowik Urząd wpisowe wyzeruje! MŚ wyleczy KŁ z wpisowego!

Autor: borowik  godzina: 14:12
Wpisowe jest określone ustawą. Tu nie ma nic do leczenia.

Autor: borowik  godzina: 14:18
Przepraszam, źle napisałem. Wpisowe jest określone nie ustawą tylko statutem. Statut jest nadany przez MŚ w oparciu o ustawę.

Autor: Manlicher 308w  godzina: 14:21
Jest i to bardzo dużo. Kołowe widzimisię x10 krotna składka do PZŁ ,żeby tylko ograniczyć i zniechęcić gościa. A co do 200h na osobę to owszem, ale musi to dotyczy ilość osób polujących w kole a nie figurantów. Można to łatwo sprawdzić kto i ilu myśliwych poluje w danym KŁ.

Autor: borowik  godzina: 21:00
Wpisowe to nie jest żadne kołowe widzimisie takie są zapisy statutu. Należy pamiętać, że statut nie jest uchwalony tylko nadany. Czasy lat 90 XX wieku kiedy PZŁ i Kola uchwalały swoje statuty definitywnie minęły kilka lat temu. Wstępując do koła trzeba wpłacić wpisowe i złozyć deklarację. Przy "nakazaowym" przyjmowaniu do koła to musi być jakoś rozwiązane.