Piątek
14.01.2022
nr 014 (6011 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Lisiak na dwóch kolanach  (NOWY TEMAT)

Autor: lucznik7x64  godzina: 17:50
Koledzy Lisiak na dwóch kolanach odbiera złom, za pozyskanie dwóch dzików na ustawionym polowaniu niby zbiorowym i chowa złom do kieszeni szok,parodia,kpina z PZL.Kto nas reprezentuje w PZL Solidarna Polsko Wstyd za wasze wybory ludzi nie kompetentnich.PANIE Siarka zakończ pań tą farsę.

Autor: pięta  godzina: 18:59
Czy ten pan miał wcześniej juz inne odznaczenia łowieckie? Jeśli tak to kiedy były mu one nadane? Przypominam jednocześnie ,że obowiązuje miedzy jednym a kolejnym odznaczeniem 5 letni okres "karencji wyczekiwania " ! No więc jak to jest w tym przypadku?

Autor: nacomito  godzina: 19:15
Dobrze, że przeczytałem wpis pięty! Jutro na zbiorówce nie strzelam, złom już odebrałem w poprzednim sezonie ( nie klęczałem) -:)))

Autor: Jan Tukan  godzina: 19:22
Ale kabaret 😁

Autor: Artur123  godzina: 20:25
„Przypominam jednocześnie ,że obowiązuje miedzy jednym a kolejnym odznaczeniem 5 letni okres "karencji wyczekiwania " ! No więc jak to jest w tym przypadku?”. Pięta, masz rację, ale... tylko w połowie. Otóż „Kapituła może odstąpić od tej zasady [...] w szczególnie uzasadnionych przypadkach”. A że ona sama ustala sobie, co jest, a co nie jest tym „szczególnym przypadkiem”, sam rozumiesz. Przy czym, przy przyznawaniu Medalu św. Huberta, zasada konieczności „upływu co najmniej pięciu lat od daty nadania odznaczenia niższego stopnia”, w ogóle nie obowiązuje, a więc i zaistnienie „szczególnego przypadku” nie jest konieczne.

Autor: Mark - 2  godzina: 20:55
Ale o co wam chodzi, były dwa dziki, były - to i "klęknąć" trzeba na dwóch kolanach. Ciekawe natomiast, co by było jakby "strzelił" np. trzy - pewnie "do klęczenia", musiałby "wspomóc się", "pastorałem" tym, co ma każdy myśliwy "między nogami", bo przy czterech, to nawet "strach pomyśleć", ot co. :DDD

Autor: gravling  godzina: 21:22
pięta-a co mają wspólnego odznaczenia ze złomem na zbiorowym?

Autor: pięta  godzina: 21:58
Kolego gravling a myślałem ,że nie zauważysz ...popatrz no popatrz jak można jednym wpisem zasugerować odpowiedzi wielu innym użytkownikom.Ale wracając do tematu niezależnie od ilości pozyskanej zwierzyny "złom" przyjmuje się tylko raz na danym polowaniu nie trzeba też klękać na dwu kolanach tudzież podpierać się jeszcze czymś dodatkowo pozdrawiam DB

Autor: August  godzina: 22:10
''Ale wracając do tematu niezależnie od ilości pozyskanej zwierzyny "złom" przyjmuje się tylko raz na danym polowaniu'' Oj !!! ...Ty Nasza Miła Pięto (kolo-lowieckie-zubr.com.pl/zwyczaje/zlom.html) Widziałem kilkukrotnie w latach 60 / 70, że myśliwy też przyklękał na lewym kolanie podczas wręczania mu złomu. To był raczej ‘’lokalny zwyczaj ‘’ a nie ceremoniał. Przywędrował gdzieś z wielkopolski za sprawą prezesów / łowczych kół którzy polowali jeszcze w międzywojniu.