Sobota
22.01.2022
nr 022 (6019 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Wspaniałe momenty początków PZŁ

Autor: August  godzina: 09:25
Jaszczur Jest rzeczywiście subtelna??? - różnica, której nie dostrzegasz. Polecam!!! i nie doszukuj się z mojej strony najmniejszych złośliwości, gdy piszesz ‘’Przed wojną Mościcki nie wiedział, że Hitler z Goeringiem najadą Polskę.’’ To wpisz sobie w wyszukiwarkę takie hasła; Planowanie wojenne i przygotowania obronne II RP w świetle najnowszych badań. Doktryna wojenna II RP. Polityka zagraniczna II RP. Porównanie Mościckiego do Bieruta jest o tyle niestosowne, bo to tak jakby wybitnego chemika przyrównać do wiedzącego tylko tyle ‘’ pamiętaj chemiku młody wlewaj zawsze kwas do wody ‘’

Autor: jaszczur  godzina: 11:00
Czyli Mościcki to zdrajca, bo pomimo planowania wojennego, doktryny wojennej i polityki zagranicznej RP spotykał się w lasach z Goeringiem? A Bierut nie był zdrajcą, bo spotykał się z tym, dla którego działał w Polsce. Dobre?

Autor: WIARUS  godzina: 11:38
jaszczur - nikt nam nie wmówi, że czarne jest czarnym a białe białym! To bardziej skomplikowana materia, w której trzeba umieć poruszać się! I to dobrze umieć i wiedzieć a nie tylko mówić!

Autor: WIARUS  godzina: 12:14
Wracając do "wspaniałych momentów początków PZŁ" bardzo interesującym dokumentem jest ten w załączniku a pierwotnie zamieszczony w biuletynie informacyjnym (forum.lowiecki.pl/download.php/15,175074,2128/10001_0001-min.pdf). Kolejny zamieszczę w następnym wpisie! Jak uważacie Panowie - miało to wystąpienie dla późniejszych rozporządzeń regulujących posiadanie broni przez myśliwych jakieś znaczenie czy też można je pominąć w tych rozważaniach???

Autor: WIARUS  godzina: 12:22
Coś poszło mi nie tak ;-((( Może teraz wejdzie ten załącznik?

Autor: WIARUS  godzina: 12:23
Poszło ;-))) No to ten drugi też chyba przejdzie!

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 13:50
Broni, Ty masz rację :-(. Przedwojenne stowarzyszenie PZŁ było be, bo być może faszystowskie. Lepiej więc, aby powojenne zrzeszenie PZŁ umiejscowiło swój rodowód w tej organizacji ubecko-mafijnej, która zrodziła się już w kilka miesięcy po działaniach wojennych. Znacznie przyjemniejsze dla ucha jest: ubeko-mafia, niż faszyści :-). A tak już całkiem na poważnie... Co Ty chcesz udowodnić tymi fotami o zabarwieniu łowieckim, z Göringiem i Mościckim? Jaki związek z przedwojennym PZŁ miał Mościcki? Jaką pełnił w nim rolę? Jaki miał wpływ na działalność tego w istocie rzeczy nic nie mogącego stowarzyszenia i co niby z tego ma wynikać? Abstrahując od tego... Kto z tzw. reformatorów, i w jaki sposób, kiedykolwiek stawiał przedwojenny PZŁ jako wzór do naśladowania i w jakim zakresie? O ile mnie pamięć nie myli, nikt i nigdy na Łowieckim nie podjął nawet najmniejszej próby oceny (poza przedstawianiem suchych faktów) działalności tego tworu, który powstał w roku 1923, a swój byt zakończył w zasadzie wraz z rozpoczęciem II wojny światowej (w świetle prawa zaś – na przełomie 1952/53, na podstawie tzw. dekretu Bieruta). To wyłącznie Twoi towarzysze broni, zamazując obraz historii, przy tym próbując zepchnąć w otchłań niepamięci pewne powojenne fakty, od lat siedemdziesiątych wciskają masie składkowej ciemnotę, jakoby Polski Związek Łowiecki, jakim znamy go dzisiaj, powstał w okresie międzywojennym, a dokładnie to nawet niby właśnie w roku 1923. Reasumując: Ty się zdecyduj – wolisz dla Twojego PeZeteŁa fałszywy rodowód, ale być może - jak sugerujesz - faszystowski, czy prawdziwy, ale na pewno ubecko-mafijny? Hm?

Autor: broni  godzina: 14:22
Ad.Artur Jesionowicz A co mnie obchodzi twoja pisanina nt. PZŁ? poza tym nie moge Ci odpowiedziec na twoje insynuacje tak jakbym chcial, bo poskarzysz sie Gawlickiemu, a ten najwiekszy demokrata w naszej galaktyce oblozy mnie czerwona kartka.

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 14:56
To napisz mi na priv, jeśli masz coś sensownego mi do przekazania. Odpowiem tą samą drogą. Obiecuję. Spróbujesz?

Autor: jaszczur  godzina: 15:00
Wyzwolenie spod hitlerowców, czy spod sanacji, bo nie załapałem?

Autor: broni  godzina: 20:12
Ad.Artur Jesionowicz No, nie, to bylby zbyt duzy zaszczyt;-)))

Autor: Marek Biały  godzina: 20:42
Dosyć! Może sam, raz napisz coś od siebie, a nie wiecznie przepisujesz wildman.