Czwartek
29.09.2022
nr 272 (6269 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: „...Polska ma najlepsze łowiectwo w Europie i nie rozumiem czemu chcecie je zmie  (NOWY TEMAT)

Autor: Artur Jesionowicz  godzina: 11:10
Lubię zaglądać na WildMena. Nie tylko dlatego, że ten kram jest własnością mojego idola - Pawła Gduli :-). Otóż produkuje on wiele tekstów z obszaru organizacji łowiectwa w Polsce, a niektóre z nich są nawet całkiem interesujące. W dodatku stałym gościem u niego jest były bar (dziennik.lowiecki.plhttps://wiadomosci.wp.pl/baron-w-resorcie-silowym-6031670206743681a)on (dziennik.lowiecki.plhttps://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,53600,2728068.html) Sojuszu Lewicy Demokratycznej – A (dziennik.lowiecki.plhttps://gazetalubuska.pl/po-hutniku/ar/7586541)ndrzej Brachmański. I to właśnie on wczoraj ponownie dał głos: ZLIKWIDOWAĆ PZŁ (dziennik.lowiecki.plhttps://wildmen.pl/wiadomosci/zlikwidowac-pzl/): „...Polska ma najlepsze łowiectwo w Europie i nie rozumiem czemu chcecie je zmieniać…”

Autor: Odyniec60  godzina: 12:13
Najlepsze dla: złodziei, kłusowników, pielęgnacji kolesiostwa, bezprawia, pokomunistycznej wierchuszki, ignorantów prawa i tradycji łowieckich, psychopatycznych władz kół łowieckich, wszelakich układów i układzików itp.

Autor: August  godzina: 12:46
Dla seks komplet Andrzejowi Brachmańskiemu jako baronessa zaistnieję. Mężu drogi - zapominasz w swoich wspominkach z tej lepszej Europy przytaczając zachwyty o polskim łowiectwie o najistotniejszym argumencie. Gdy w tej zachodniej Europie chłop już XVII wieku zwał się z imienia i nazwiska czytał i pisał to u nas dwa wieki później nadal Konopielka (dziennik.lowiecki.plhttps://www.youtube.com/watch?v=fk2GO0fiOAM) Współcześni nam Taplarscy nawet i tu wielokrotnie goszczą i dla takiego Europejczyka są skansenem łowiectwa, za którym tęskną. Dekret Bieruta okazuje się być produktem ponadczasowym godnym pozazdroszczenia. Gdyż survival sztuka przetrwania okazuje się być akurat tym garniturem uszytym na miarę potrzeb ponad 90 % obecnie polujących.

Autor: pięta  godzina: 13:47
Amen .

Autor: Piotr Gawlicki  godzina: 16:11
Mój komentarz do tego artykułu zamieściłem na FB Wildmen. Kolego Andrzeju, proszę nie mącić w głowie „młodym” i nie sączyć im propagandy Blocha. Jako zdecydowany przeciwnik komuszego PZŁ uważam, że właściciel co najmniej 150 ha ziemi w jednym kawałku może na nim samodzielnie polować lub dzierżawić chętnemu, bez żadnego koła i obowiązkowej przynależności do PZŁ. Takich gruntów jest w Polsce 2,5% obecnych obwodów łowieckich, a pozostałe 97,5% dalej musiałoby być dzierżawione. Tak Kolegę boli, że ktoś w tak małym procencie obecnych obwodów, sieje, zbiera, poluje na swoim i szkód nie trzeba mu płacić, że trzeba straszyć "młodych" prywatyzacją? A kto z przeciwników PZŁ twierdzi, że ..." Łowiectwo nie może być dla wszystkich, bo to sprawa elitarna"... Może przykłady? Bez PZŁ i przy najmniejszej w Europie liczbie myśliwych w społeczeństwie, łowiectwo bez PZŁ będzie grubo tańsze, a jego cenę wyznaczy zasada równowagi podaży i popytu, bo żyjemy w kraju wolnej gospodarki rynkowej, a nie w PRL-u. Zamiast realnie spojrzeć na problem, łatwiej Koledze jest straszyć drożyzną, bo jak będzie w Polsce normalne łowiectwo, jak w całej EU, to skończą się darmowe polowanka i apanaże na niepotrzebnych myśliwym stanowiskach w PZŁ. ..."Francuzi, Angole, Hiszpanie, Niemcy polują na własnych bądź dzierżawionych prywatnie gruntach, a jednak utrzymują krajowe związki łowieckie i to silne związki....", ale utworzone dobrowolnie, nie cementujące od 70 lat liczbę kół i obwodów łowieckich, ale to Kolega już przemilcza. Byłem członkiem związku u Anglii i w Szwecji, ale dlatego, że tak chciałem i nikt mnie do tego nie zmuszał, żebym mógł w tych krajach polować. Dalsze rozważaniach w artykule, o bogatej elicie, jej pogardzie dla tych przy średniej krajowej i nowobagackich nieetycznych myśliwych to czysta propaganda czerpiąca wzorce z byłej Trybuny Ludu i współczesnych PiS-owskich przekazów dnia. Wstyd głosić takie bzdury. No i sztandarowy argument z cytatu prawdopodobnie członka KZD, ..."Pojechaliśmy na 3 dni na polowanie do Szwecji i zapłaciliśmy 1000 euro i mogliśmy upolować aż 3 łosie”... Zapytam się, czy Szwed, który przyjedzie do Polski na byka, dostanie w jakimś kole 3 byki do strzelenia za 1000 euro? To gdzie jest taniej dla cudzoziemca, w Polsce, czy w Szwecji? Ale propaganda ma swoje wymagania i porównanie kosztów polowanie Polaka w Polsce z jego polowaniem w Szwecji można wykorzystać i robić tym "młodym" wodę z mózgu. A ..."dlaczego zachodni myśliwi tak chętnie polują w Polsce?..., bo mają tu to, czego nie starcza im w ich krajach, gdzie myśliwych jest kilkukrotnie więcej niż w Polsce na 100 tys. mieszkańców. Jak nas będzie 1 milion, to też będziemy szukać zwierza w innych krajach, bo nie każdy co roku strzeli dzika, rogacza, czy byka i może trzeba będzie robić losowania jak w USA. Ale tak będzie za dziesięciolecia, a dzisiaj, po likwidacji PZŁ i dzierżawie obwodów przez wójta i ALP w ramach gmin, polskim myśliwym tylko się polepszy.