Niedziela
27.11.2022
nr 331 (6328 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Kiedy na badania?

Autor: kudłatyx  godzina: 00:28
Nacomito, No nie jest, ale może być ? Hehehe, równie dobrze to może być w piątek 31 lutego 2047 roku. Nie ma daty zakończenia stanu zagrożenia, to nie ma też dnia, do którego musisz zrobić badania. Nie zgadzam się z tezą, że dzień odwołania ograniczeń i nakazów jest tożsamy z dniem odwołaniem stanu zagrożenia ... Stan zagrożenia może trwać bez zakazow i nakazów, bo te mogą być wprowadzone lub zmieniane rozporządzeniem w każdej chwili jego trwania.

Autor: kudłatyx  godzina: 01:15
Wiarus Zniesienie ograniczeń wprowadzonych w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego zapewne będzie jednoczesne i równoznaczne z odwołaniem stanu zagrożenia epidemicznego. Wybacz, ale ni wuja się z tym nie zgadzam. Ograniczeń nikt nie będzie znosił, bo z mocy prawa wygasają z dniem 31.12.2022r. Stan zagrożenia musi być zniesiony, więc nie wygasa z mocy prawa z dniem 31.12.br. Kiedy go ktoś zniesie, tego nie wie nikt. Czysto hipotetycznie: Ograniczenia wygasają 31.12 br (aktualny stan prawny) i w tej sprawie nikt nie musi wydawać już rozporządzeń. Stan zagrożenia .. musi być odwołany odrębnym aktem prawnym,,,, i nie koniecznie z dniem 31.12 br. Nawet jeżeli jest to różnica tylko miedzy 31.12 a 5. 01. to twierdzenie, że badania musimy oddać do końca marca (90dni) można o kant żoopy... potłuc.

Autor: nacomito  godzina: 06:57
kudłątyx Ty znowu dyskutujesz ze swoimi projekcjami. I znowu masz rację. "....Stan zagrożenia .. musi być odwołany odrębnym aktem prawnym,,,, i nie koniecznie z dniem 31.12 br. Nawet jeżeli jest to różnica tylko miedzy 31.12 a 5. 01. to twierdzenie, że badania musimy oddać do końca marca (90dni) można o kant żoopy... potłuc." 1.Nikt nie twierdzi, że stan zagrożenia nie musi być odwołany odrębnym aktem prawnym! Jeżeli tak, to wskaż kto i kiedy. 2.Nikt nie twierdzi że stan zagrożenia, musi być odwołany z dniem 31.12.2022r.! Nie musi, ale może!!! Jeżeli nie może, to uzasadnij dlaczego. 3.Nikt nie twierdzi, że w przypadku innej niż 31.12.2022r. daty odwołania stanu zagrożenia, orzeczenia lekarskie musimy oddać do końca marca 2023r.. Jeżeli tak, to patrz pkt 1. Z tym "nikt nie twierdzi", to chyba przesadziłem? Skoro kudłaytx ,tak zawzięcie dyskutuje z takimi tezami, o gdzieś je widział. Pytanie tylko, gdzie.... P.S. Kudłaczu, uważasz, że "Stan zagrożenia może trwać bez zakazów i nakazów, bo te mogą być wprowadzone lub zmieniane rozporządzeniem w każdej chwili jego trwania." A ja uważam, że zdanie to jest nieprawdziwe z dwóch powodów: 1. Druga część zdania, od "....bo te mogą...", chociaż prawdziwa, nie jest żadnym dowodem na "prawdziwość" pierwszej. 2. Skąd pewność, że stan zagrożenia może trwać bez żadnych ograniczeń?! Na czym wtedy miałby polegać ten stan? P.S. Nieustanie zachęcam, ćwicz kudłaczu, ćwicz! D.B.

Autor: kudłatyx  godzina: 09:11
Ten w kólko swoje... Stan zagrożenia epidemiologicznego może trwać znacznie dłużej niż rozporządzenie o nakazach i zakazach. Jeżeli rozp. O zakazach i nakazach wygaśnie z dniem 31.12. Br, to nie oznacza, że jednocześnie wygasa stan zagrożenia. Stan zagrożenia trwajacy do odwołania, przesuwa termin badań do czasu 90 dni po jego odwołaniu, a (na dzisiaj) określony termin 31.12 2022 jako termin trwania nakazow i zakazów, nie ma tu nic do rzeczy. Wiec twierdzienie, (że na dzisiaj), termin ważności rozp. o zakazach i nakazach z datą 31.12.2022 jest terminem mający wpływ na termin badań, jest moim zdaniem fałszywy. To tyle z mojej strony.

Autor: kudłatyx  godzina: 10:12
Aaa jeszcze jedno.. Pytasz na czym miałby polegać stan zagrozenia bez ograniczeń? A na tym, że służby np Sanepid pozostają w stanie podwyższonej gotowości do działań.... szpitale mają wydzielone, choć puste łóżka covidowe itp. Gromadzi się i magazynuje np środki higieniczne. Prowadzi się masowe szczepienia. Itd. I co najważniejsze - w stanie zagrożenia pewni ministrowie mogą kupować respiratory i przyłbice... za ile chcą, u kogo chcą,.. bez przetargu.

Autor: nacomito  godzina: 17:59
kudłatyx "Ten w kólko swoje ..." No i znowu masz rację. Zostaje tylko rozstrzygnąć, który z nas jest "ten"? Nikt nie twierdzi, co sugerujesz, że jeżeli rozp. o zakazach i nakazach wygaśnie z dniem 31.12. br. to jednocześnie wygasa stan zagrożenia! Zarówno ja jak i WIARUS, pisaliśmy, że terminy odwołania stanu zagrożenia i zniesienia ograniczeń prawdopodobnie, będą się pokrywały. To samo wynika z wypowiedzi K-M. Piszesz "Stan zagrożenia trwający do odwołania, przesuwa termin badań do czasu 90 dni po jego odwołaniu, a (na dzisiaj) określony termin 31.12 2022 jako termin trwania nakazow i zakazów, nie ma tu nic do rzeczy." Jeżeli przyjąć interpretację jw., to jednak ma! Dalej piszesz "Wiec twierdzienie, (że na dzisiaj), termin ważności rozp. o zakazach i nakazach z datą 31.12.2022 jest terminem mający wpływ na termin badań, jest moim zdaniem fałszywy. To tyle z mojej strony". Nikt nie twierdzi ( a przynajmniej ja i WIARUS), że sam termin ważności rozporządzenia o ograniczeniach ma wpływ na termin badań! Jest to prawdą jedynie przy założeniu jw., że terminy odwołania stanu zagrożenia i zniesienia, lub ustania ograniczeń, będą się pokrywały! Pozostaje Ci tylko udowodnić, że zbieg terminów odwołania stanu zagrożenia i odwołania związanych z nim ograniczeń jest niemożliwy i.... Twoje będzie na wierzchu -)))) P.S. A mógłbyś podać przepis, z którego wynika, że stan zagrożenia może trwać mimo braku ograniczeń, nakazów i zakazów związanych z tym stanem? ( złośliwość zamierzona) -))) Na koniec. Prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy z tego, że podane przez Ciebie, o 10:12 przykłady działań, mieszczą się w kategorii nakazów związanych ze stanem zagrożenia?! A wiec tradycyjnie, ćwicz kudłaczu, ćwicz.... I podaj inne przykłady -)))) D.B.