Poniedziałek
28.11.2022
nr 332 (6329 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: BADANIA - stanowisko KGP

Autor: nacomito  godzina: 01:33
Piotr Gawlicki Dziękuję za wymijająca odpowiedź. Nie oczekiwałem tłumaczenia wszystkich aktów prawnych. Oczekiwałem, tak jak zapewne wielu czytelników tego forum, konkretnej odpowiedzi. Nie na pytanie "Kiedy upływa termin złożenia orzeczeń do KWP?" Odpowiedź na to pytanie jest jasna, wałkowana przez każdego z nas i wynikająca wprost z przepisu ustawy. To Pańskie słowa: Termin na przedłożenie badań jest jednoznaczny i upłynie po 90 dniach od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego, o ile oczywiście stan ten nie zostanie odwołany do dnia 31 grudnia 2022 r., bo wtedy stan zagrożenia epidemicznego nie ma wpływu na termin określony wcześniej. Nie dają one, tak samo jak stanowisko KGP w sprawie badań, jednoznacznej odpowiedzi na pytanie "Od jakiego terminu można zrobić badania, by zastały one uznane przez policję". Wątpliwości, na które zwróciłem uwagę w P.S. wpisu z 27.11. godz.19:18 są zatem nadal aktualne. Jak widać, nie będzie jeszcze Kuby Sienkiewicza z "To już jest koniec", pozostaje Freddie Mercury i "Show must go on" -((( P.S. Moim zamiarem nie jest polemika z Panem, ale chęć jednoznacznego wyjaśnienia sprawy badań. Wielu z nas już wykonało badania i niestety, w świetle stanowiska KGP, prawdopodobnie będzie musiało je powtórzyć. To mój ostatni wpis w temacie. Z niecierpliwością będę oczekiwał na ostateczną interpretację dotyczących badań przepisów. Z punktu widzenia "zwykłego myśliwego", ważniejszym niż to, czy będzie ona zgodna z prawem, jest to czy będzie jednoznaczna i ostateczna. D.B.

Autor: Piotr Gawlicki  godzina: 09:16
Powtórzę, nie podejmuję się tłumaczenia każdego aktu prawnego wydanego w obszarze łowiectwa, które najczęściej napisane są niechlujnie, ale jeżeli publikowane są interpretacje niezgodne z prawem, to je prostuję. Podobnie jest z odpowiedzią na postawione pytanie, której niech udzieli ten, kto będzie badania przyjmował, a niej ten, kto będzie je dostarczał, bo jego interpretacji prawa KWP stosować nie musi.

Autor: taczar  godzina: 10:22
.........pozostaje mieć nadzieję, że Ktoś z zespołu "interpretatorów" KGP przeczyta ten temat - choć na to i na "wnioski" bym nie liczył....:(