Poniedziałek
05.12.2022
nr 339 (6336 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Łosie ???

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 10:39
Kompletem do Hipotezy jest przeprowadzenie Dowodu - po to jest dokumentacja. Dla zobrazowania W życiu pewne są dwie rzeczy : Śmierć i podatki 1) Co będzie jeśli w ciągu x lat ludzie znajdą sposób na regenerację komórek ? 2) Co będzie jeśli zostanie przeprowadzony dowód na to że śmiertelne faktycznie jest tylko ciało - natomiast cała najbardziej popaprana i najmniej doskonała część człowieka jest faktycznie formą energii która pozostaje niezmienna w czasie i przestrzeni ? 3) Co do podatków to już dzisiaj wiadomo że duzi nie płacą :)))

Autor: sumada  godzina: 19:58
Po przeczytaniu powyższej dyskusji nie wiem czy link na temat. :-) Prof Tomek w "Pasjach" 1/2022 (napisałem w cudzysłowiu bo to tytuł :-)) min. porusza temat czy będzie się na łosie polowało na Dolnym Śląsku. łoś na Dolnym Ślądku (dziennik.lowiecki.plhttps://wroclaw.pzlow.pl/wp-content/uploads/2022/08/Pasje-13_compressed.pdf)

Autor: nacomito  godzina: 21:54
sumada Link jak najbardziej na temat. -:) Nie wiem tylko, czy narzynacz, o ile przeczyta, zgodzi się z tezą Profesora? Profesor twierdzi, iż zarówno historycznie jak i obecnie, na terenie: Dolnośląskiego, Lubuskiego i Opolskiego, łosie nie mają ostoi. Widywane były i są, jedynie osobniki przechodnie, migrujące. Narzynacz zaś twierdzi, że kiedyś były, a dzisiaj nie ma! Jak myślisz sumada, uwierzy narzynacz Profesorowi? Nie sądzę... jak narzynacz coś twierdzi to "pewnik" ( ale nie aksjomat)! -)))) P.S. Odejście od tematu spowodował wpis Strażnika.... o grawitacji ziemskiej jako "pewniku". Zaintrygował mnie ten cudzysłów. Chciałem się dowiedzieć co autor miał na myśli. Skoro cudzysłów, to nie jest pewne czy grawitacja istnieje?! I tak to się zaczęło. Ja o pewnikach i aksjomatach jako o przyjętych bez dowodu, założeniach na których opiera się dalsze stawianie hipotez i teorii oraz ich dowodzenie w danej dziedzinie badawczej, których nie da się ( a przynajmniej dotychczas nikomu się nie udało) obalić. Strażnik zaś, o teoriach i hipotezach w różnych dziedzinach badawczych, które zostawały obalane wraz z rozwojem danej dziedziny badawczej. Jak widać powyżej Strażnik... nie daje za wygraną. Nie chce przyjąć, że np. stosując aksjomaty geometrii euklidesowej, nie da się udowodnić lub obalić hipotez geometrii różniczkowej. Co nie znaczy, że obie te geometrie obalaj się wzajemnie. Obie, w oparciu o inne aksjomaty, są spójne, prawdziwe i przydatne do rozwoju innych dziedzin wiedzy. Przepraszam, że zaśmieciłem temat (ciekawy!) i obiecuję , że z mojej strony to wszystko w temacie pewników i aksjomatów. -))) D.B.