Poniedziałek
05.12.2022
nr 339 (6336 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Badania lekarsie i psycholog

Autor: narzynacz  godzina: 08:31
Jak to możliwe że komuna budowała tyle broni w kilku zakładach na dwie zmiany a głupiej dubeltówki w jedności nie było ? Cała stal na zbrojenia wyznaczone przez kacapów ...? Tak jak w Chinach komuna zabrała wszystkie garnki miliardowi chińczyków żeby zwiększyć produkcję surówki tak i u nas każdy kilogram stali musiał być cenny ...August , tak było ?

Autor: nacomito  godzina: 08:46
narzynacz Zanim August ci odpowie, wtrącę swoje trzy grosze ( chociaż nie wiem po co mi to?). Sytuacja taka sama jaką mamy dzisiaj, tylko na odwrót. Za komuny miałeś pieniądze, ale nie miałeś co za nie kupić. Teraz możesz wszystko kupić, ale nie masz na to pieniędzy. Już raz byłem "milionerem", odbierając wypłatę w mln PLN. Ciekawe, kiedy dostanę pierwszy mln emerytury. -(((

Autor: WIARUS  godzina: 08:59
Cytat z wpisu 04-12-22 19:16 : - "Prawdziwa prawica daje ludziom wolność i możność wyboru a komuna obozy koncentracyjne" starzec - nie gadaj głupot - lepiej poczytaj trochę o faktach historycznych (w załączniku), artykuł Jerzego Surdykowskiego o aktualnych "demokratach" (dziennik.lowiecki.plhttps://studioopinii.pl/archiwa/199635) no i szczególnie polecam przestudiowanie pracy Cezarego Obrachta-Prondzyńskiego: Polska – pożegnanie z demokracją(?). Słowo przestrogi – oby nie było za późno (dziennik.lowiecki.plhttps://monitorkonstytucyjny.eu/archiwa/13644) Co prawda postawił jeszcze znak zapytania ale pisał to już dwa lata temu!

Autor: narzynacz  godzina: 09:04
Bzdury . Przeczą temu obroty $$ sieci handlowych . Bieda w UJ . Normalnie wolnego miejsca na parkingu nie ma taka bieda . Pamiętam sklepy z lat 80 i benzynę na kartki

Autor: August  godzina: 09:17
Nacomito ... Ten krótki artykuł (dziennik.lowiecki.plhttps://www.rp.pl/historia/art10687221-pozwolenia-na-bron-palna-w-polsce-dziedzictwo-ii-rp-i-prl) – jest odpowiedzią . Ale niewiele lub nic nie wniesie do zlepku komórek Narzynacza. On i tak będzie plótł te tu swoje androny o stali w prezencie wysyłanej do ZSRR.

Autor: narzynacz  godzina: 09:19
Ta Bereza ....tam kilku komuchów trzymali . I to słusznie bo zarazę czerwoną roznosili Komuchy dla odmiany w łagrach i obozach koncentracyjnych miliony ....skala ludobójstwa komunistów jest niewyobrażalna To idzie w dziesiątki milionów trupów . Oni traktowali mordowanie jako narzędzie do modelowania społeczeństwa .Zwyczajnie zabili dziesiątki milionów niewygodnych sobie ludzi . Potem postawili na pranie mózgów i nowych obywateli hodowali według wzorca jak psy . Od przedszkola o przewodniej roli partii i związku radzieckiego Gdy system okrzepł , mordowali już w setkach czy tysiącach .. Teraz wiarus zgodnie z wzorcem dalej nawija makaron na uszy I to z darmo , przekonany o swojej misji w ramach walki klas . Jakie to sprytne było . Podzielili ludzi na klasy , potem napuścił na siebie a gdy społeczeństwo straciło spójność zagarnęli wszystko. Dziś taki Cimoszewicz rżnie euro demokratę ..,,tatuś drogę utorował . Dzieci rąk brudzić nie muszą ..

Autor: narzynacz  godzina: 09:26
August skoncentruj zlepek komórek To TY napisałeś że kupić nową broń w sklepie to był wtedy cud . Ja się tylko pytam jak do tego doszło skoro mieliśmy tak rozbudowany przemysł ciężki i zbrojeniowy . Robili czołgi a nie było w sklepie roweru typu składak czy głupiej dubeltówki ..... Tłumacz jak do tego doszło ? Najwierniejszy z wiernych ( obok wiarusa ,) broń honoru starego systemu . Bądź wierny przysiędze do końca . Zresztą podobne symptomy widać już w UE Ma brakowa prądu , jakieś stany zasilania chcą wprowadzać

Autor: August  godzina: 09:30
Jak do tego doszło – wystarczy że podrzucisz moim linkiem wskazaną treść swoim córkom . Obstawiam one mają już umiejętność czytania prostych tekstów ze zrozumieniem - a tym samym logicznymi wnioskami ojcu tłumaczenie.

Autor: Hupert  godzina: 09:57
Dziś taki Kaczyński rżnie patriotę ..,,tatuś drogę utorował” .

Autor: WIARUS  godzina: 11:40
narzynacz - nigdy niczego nie rozumiałeś z polityki to i teraz nie zrozumiesz! Łap ochłapy i staw się na rekrutację - przygotowanie z WOP masz!

Autor: starzec  godzina: 18:56
Bereza Kartuska czyli Ii RP czyli sanacja czyli J Piłsudski. Od kiedy J Piłsudski i sanacja to prawica? J Piłsudski był uważany przez znaczną część Polaków w II RP za socjalistę a nawet agenta niemieckiego. Wielu go nienawidziło. W takiej Wielkopolsce nie miał czego szukać. Oczywiście sanacja to nie była to też komuna jak Bolszewia czy III Rzesza. To była mniej więcej taka prawica jak teraz PiS. Nie będę pisał tu elaboratów. Wolę mecz. Dla mnie prawica to mówiąc krótko takie wartości jak święta własność prywatna, gospodarka rynkowa a nie księżycowa, jak najmniej ingerencji państwa, maksymum wolności i zaufanie do obywateli a nie inwigilacja i kontrola, promowanie ciężkiej pracy a nie rozdawnictwa i socjalu. I odpowiedzcie sobie sami czy któraś z największych partii w Polsce prezentuje te wartości. Generalnie coraz mniej tej prawicy na świecie.

Autor: nacomito  godzina: 20:45
starzec "Od kiedy J Piłsudski i sanacja to prawica?" Jak sam twierdził, od kiedy "wysiadł z czerwonego tramwaju na przystanku niepodległość." Prawica niejedno ma imię (i lewica też)! To co "mówisz krótko", to w zasadzie prawicowy libertarianizm. Propagował go tu swego czasu jeden banita, ale się przestawił na prawicowy populizm. Mówiąc krótko, spisiał. To i tak dobrze, mógł się przestawić na którąś z lewicowych odmian libertarianizmu. A teraz zastanów się i odpowiedz szczerze. Dlaczego coraz mniej takiej odmiany prawicy na świecie (i lewicy też)?!

Autor: August  godzina: 22:28
Starzec im dłużej Cię czytam to odnoszę wrażenie że fakty (dziennik.lowiecki.plhttps://regionwielkopolska.pl/artykuly-dzieje-wielkopolski/jozef-pilsudski-a-wielkopolska/) z naszej państwowości przyswajałeś na ‘’wumlu ‘’.