Piątek
27.01.2023
nr 027 (6389 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: BADANIA WYKREŚLONE

Autor: Jan Tukan  godzina: 02:09
To aż tylu by nie przeszło badań? 45 tys!? Mój Boże 🙆, ale co? Głusi, Słaby wzrok, Inwalidzi? Renciści? Psychika? Zaburzenia prlowskie?

Autor: 2dwudziestak  godzina: 05:41
Może Gdula oszacował wartość 45 tysi według predyspozycji swoich kolegów, takich jak chociażby ten, o który jest gwiazdą TVNu?

Autor: martinez  godzina: 07:48
Bez donoszenia Wildmena wiedziałem. Abstrahując od sposobu i miejsca wprowadzenia tego przepisu w owym czasie, zastanawiam się, w jaki sposób on nas dyskryminował? Czyżbyśmy byli inną, szczególną kategorią wybrańców? Kastą? Namaszczonymi, wybitnymi jednostkami? A z racji wykonywania polowania, a więc posługiwania się narzędziami mogącymi zabijać na odległość, różnimy się od innych, używających na co dzień broni i amunicji? Przecież wykreślenie przepisu z ustawy o broni i amunicji odbyło się na zasadzie dealu politycznego i parlamentarnej ugody. Zrezygnujemy z dopuszczenia do udziału w polowaniach dzieci za zgodą rodziców (co miało dla mnie istotniejsze znaczenie niż okresowe badania) na rzecz zmiany zdejmującej obowiązek poddania się badaniom. Słuszny obowiązek. Mamy sporo przypadków, opisywanych w mediach i na łowieckim również, niebezpiecznych zachowań uzbrojonych jegomościów w zielonych kapeluszach. Zniesienie obowiązku, poza tym, że 500 złotych zostanie mi w kieszeni, przyniesie więcej szkody naszemu środowisku, niż pożytku. Swoją drogą może Kolega Gdula słusznie oszacował liczbę 45 tys.? Niedowidzący, niedosłyszący, z zaburzeniami poznawczymi, psychicznymi, etc. Przewietrzenie środowiska myśliwskiego badaniami, wyszłoby mu wyłącznie na dobre.

Autor: 28rafal  godzina: 08:02
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.

Autor: labul  godzina: 08:09
,,politycznego dealu" i innymi stwierdzeniami, Kolego zabłysłeś, jak spadający meteor.

Autor: martinez  godzina: 08:11
No to będę.

Autor: kudłatyx  godzina: 11:20
martinez, czy Ty przypadkiem nie jesteś z tych, co to twierdzą, że u nas należy wprowadzić Zachodniego Modela Łowiectwa? Jak nie, to przepraszam. Jeżeli tak, to napisz nam tu co jaki okres czasu przechodzą badania myśliwi z Niemiec, Francji, Hiszpanii, Włoch ? Tak tylko pytam,,,

Autor: martinez  godzina: 12:08
Jeśli dobrze pamiętam, to w Niemczech, Hiszpanii, Włoszech - tak, ubiegając się po raz pierwszy o wydanie pozwolenia, cyklicznie - myśliwi nie podlegają badaniom, chyba, że leczą zaburzenia psychiczne. We Francji nie muszą w ogóle. Jeśli potrzebujesz danych szczegółowych i co ważne, sprawdzonych - napisz maila do polskich ambasad w ww. krajach, to Ci odpowiedzą, włącznie z procedurą uzyskiwania pozwolenia na broń jakąkolwiek. Jestem zwolennikiem modela normalnego. Ale co to ma do rzeczy?

Autor: jeager  godzina: 12:17
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post o negatywnym wydźwięku personalnym wobec innego uczestnika forum.

Autor: martinez  godzina: 12:23
Jestem po 50. więc badam się "szerzej" i częściej, niż przed jej ukończeniem. A ja chciałbym stać obok Ciebie na stanowisku. Pozdrawiam serdecznie!

Autor: kudłatyx  godzina: 12:25
martinez, to ma do rzeczy, że Polak nie jest głupszy od Niemca, Włocha czy Francuza. Skoro oni nie muszą się badać co 5 lat, to dlaczego my?

Autor: 28rafal  godzina: 13:06
kudłatyx ,,,,,''to dlaczego my?'',,,boooo cała pis-dzia władza wierzy w partyjnym zwidzie, że cielesny chrystusek podwieszony na balonach z helem w środku, macha rączkami i rządzi światem... Dzisiaj nie ponoszę logicznej odpowiedzialności za własne wpisy...Kolega,,spotkanie,,przywitanie,,:-) :-)

Autor: 28rafal  godzina: 15:56
🤣🤣😅😅😆😂i ja to naskrobałem? Toż to prawda najprawdziwsza. Kto wierzy w diabła, słyszy podszepty, grzeszy myślą i uczynkiem, wierzy w ducha świętego i dziewicze dzieci...Powinien być badany permanentnie i zwalniany z badań tylko w czasie świąt państwowych... 🙂🤭

Autor: pięta  godzina: 16:23
Pewien pan PAŃTAK onegdaj pracował w Łowcu Polskim to twoja rodzina ojciec lub dziadek? Nazwisko fajne i znane starszym myśliwym i tym co prenumerowali i czytali ŁP ale pomysły z Korei Północnej.

Autor: Pirrastrostr@Lontrels  godzina: 17:19
No to ładnie jakaś firma na podkarpaciu zrobiła już badania w kilku kołach i takich co ok. 80 myśliwych zatem ładna kasę zgarnęli a ktoś może wie po ile taka przyjemność była

Autor: martinez  godzina: 19:35
Pięta, strasznie ciekawski jesteś. A jakie ma to dla Ciebie znaczenie, czy rodzina, czy zbieżność nazwisk z byłym pracownikiem ŁP?

Autor: 28rafal  godzina: 19:41
pięta,,,🤭 czy ten osobnik ze zdjęcia przejdzie badania?