Poniedziałek
30.01.2023
nr 030 (6392 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemowe



Temat: Konferencja nt. obrony polskich lasów.

Autor: Lesław1  godzina: 08:56
werant, skąd wiesz, że nie bronią ? Przed agresją Rosji na Ukrainę bardzo głośno mówiło się w Finlandii o wymiksowaniu się z UE.

Autor: werant  godzina: 10:21
Lesław1 Szwecja jest lepszym przykładem od Finlandii. Jurysdykcja w UE dotyczy wszystkich jej członków, bez wyjątku. PS. Moje wykształcenie leśne i nie tylko, pozwala mi na jakiekolwiek zdanie w tej i innej sprawie.

Autor: Straznik lodowki na wygnaniu  godzina: 17:59
Moje wykształcenie ekonomiczne też pozwala mi posiadać jakiekolwiek zdanie w tej i innej sprawie. Każdy kto zostaje pozbawiony kontroli nad swoim majątkiem - a takowym są LP począwszy od drzewostanu a skończywszy na gruntach staje się jedynie najemnym parobkiem. Mieliśmy już strukturalne uderzenie na przemysł cukrowniczy w Polsce - niestety wielu jak widać nie wyciąga wniosków nawet z tej bliskiej historii nie mówiąc już o braku podstawowej wiedzy z ekonomii. W czym to centralne zarządzanie unijne jest lepsze ? Tylko w tym że mają lepiej Ci którzy lepiej płacą - co widać od lat.

Autor: werant  godzina: 18:33
Cyt. " Każdy kto zostaje pozbawiony kontroli nad swoim majątkiem" - przykład z krajowego "podwórka" - może być NIK? "Jaka praca, taka płaca"? - walka z "kominami" płacowymi miała miejsce w PRL-u.