Wtorek
21.03.2023
nr 080 (6442 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Opłata za utylizację patrochów i prąd?  (NOWY TEMAT)

Autor: delegat2019  godzina: 12:39
Witam Czy zarządy kół mogą potrącać myśliwym z premii należnej z tytułu odstrzału sanitarnego dzików opłaty które koło ponosi z tytułu utylizacji patrochów odstrzelonych dzików sanitarnych oraz kosztów z tytułu przechowywania tych dzików w chłodni ( koszty energii elektrycznej)??? Delegat

Autor: Traper97  godzina: 14:17
Myślę, że nie mogą potrącać nic z premii, Masz wskazane przez ustawodawcę jaka część i za co przyszługuje. Są to w dodatku zryczałtowane koszty odstrzału od których de facto nie powinniśmy płacić podatku dochodowego ale jest inaczej. Jedyną opcją jaką widze to jest po prostu nałożenie obowiązku opłaty za ww rzeczy przez walne zgromadzenie, nie ma możliwośći odliczania nic z ryczałtu otrzymywanego od PIW.

Autor: moskithunter  godzina: 14:37
Zgadzam się z Traper97. Jesli WZK wprowadzi opłaty za korzystanie z chłodni to tak, z tym, że wtedy powinno to dotyczyć wszystkich tusz przechowywanych przez myśliwych w chłodni, również dziki planowe a nie tylko sanitarne.

Autor: pięta  godzina: 14:56
No ale co się koledzy dziwicie jest okazja więc niektórzy kombinują jak się da byleby tylko up...C kolegów z koła no bo jest taka okazja nieprawdaż?

Autor: Davson  godzina: 23:20
Za 20 procent dla koła nikt bez dopłat nie jest w stanie prawidłowo prowadzić gospodarki związanej z ASF. Dlatego wiele kół protestowało i nie wykonywało zaleceń PLW. To bzdurne nie pokryte kalkulacją wymysły.