Czwartek
30.03.2023
nr 089 (6451 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemowe



Temat: Opłata za utylizację patrochów i prąd?

Autor: moskithunter  godzina: 11:18
U nas wypłacamy za sanitarne, większość wpłaca to z powrotem do kasy, ale nie wszyscy - ich prawo. Nie wiem jak do sprawy podejdzie nowy ZK, ale planowane jest ograniczenie sanitarnych na rzecz planowych właśnie z uwagi na przychody Koła. Jeśli kogoś stać na polowanie to na parę kilo dziczyzny również. Czy ZK się utrzyma, nie wiem ale jeśli nie, nie ma nad czym płakać, takie są zasady wyborów i większość podejmuje decyzję. Pytanie czy warto być w ZK w takim Kole i szarpać się żeby się budżet zamknął. Moje subiektywne zdanie - nie warto, podobnie jak nie polecam jeśli ludzie żrą się miedzy sobą, "uprzejmie informują" itp. bo wtedy praca w ZK to kara dla normalnego człowieka DB

Autor: MARS  godzina: 12:55
Ad. jeager Dziki sanitarne można oddać do skupu. Kto ma wystawić skupującemu fakturę za te tusze? Skarb Państwa?

Autor: Odyniec60  godzina: 13:44
Czytając wasze wpisy , po raz kolejny dochodzę do jedynego słusznego wniosku, że koła łowieckie należy zlikwidować jako wylęgarnię patologii wszelakiej i oszustwa.

Autor: martinez  godzina: 14:37
Hupert - dlaczego zarząd decyduje ile planowych, a ile sanitarnych dzików będzie strzelonych? Z czego to wynika? Moskithunter, a w jaki sposób ZK planuje ograniczać odstrzał sanitarny lub jego planowanie? Bo nie łapię. Wiesz zapewne na podstawie jakich przepisów i kto może dzierżawcy lub zarządcy obwodu nakazać odstrzał sanitarny. I dzierżawca nie tu nic do gadania, a jest jedynie wykonawcą woli dwóch organów wskazanych w ustawie o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych.

Autor: lelek_nowy  godzina: 14:38
MARS, ale chyba tylko z odstrzału sanitarnego wyłącznie z obszarów spoza stref, gdzie obowiązują obostrzenia w związku z ASF?

Autor: Hupert  godzina: 14:45
Ma dwie pule, plan łowiecki i dziki sanitarne. Kto jak nie zarząd koła ma zdecydować ile wydać jednych i drugich odstrzałów?

Autor: labul  godzina: 17:45
To nie jest tak z odstrzałem sanitarnym. Odstrzał sanitarny jest decyzją administracyjną i za nie wykonanie jej może być nałożona kara administracyjna. Natomiast , co do tuszy z odstrzału sanitarnego. Przepis mówi , że w wyniku tego odstrzału tusza należy do myśliwego. Oddając tuszę do skupu z tego odstrzału, skup wypłaca pieniądze temu myśliwemu. Mamy tutaj ,, odstrzał sanitarny nie jest polowaniem" i mamy tu § 8. 1. Członek Zrzeszenia jest obowiązany: ........ 3) przestrzegać prawa, Statutu, uchwał organów Zrzeszenia oraz kierować się zasadami etyki łowieckiej i koleżeństwa; ETYKA

Autor: czif  godzina: 19:08
labul Skup nie wypłaca myśliwemu żadnych pieniędzy za tusze dzików sanitarnych. Tusza musi być zagospodarowana przez myśliwego na użytek własny więc nie może iść na skup tym bardziej w strefie asf, gdzie skupy dzików nie przyjmują. Ryczałt za dziki sanitarne wypłaca PIW do koła, które 80 proc kwoty wypłacają mysliwemu. DB

Autor: jeager  godzina: 19:40
ad.MARS, tak jest zapisane w ustawie, jednak w praktyce strzelonego dzika sanitarnego a także planowego w strefie ASF nie można oddać do punktu skupu. Zgodnie z rozporządzeniami takiego dzika może zagospodarować tylko myśliwy albo oddać do utylizacji.

Autor: labul  godzina: 20:39
Teoretycznie tak, powiedz jaki masz pomysł z zagospodarowaniem np. 40 tusz dzika od jednego myśliwego ? Prezentów dla kolegów z koła nie było.