Środa
20.09.2023
nr 263 (6625 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: TVN24 godz. 20.00

Autor: Martes  godzina: 12:20
Trucizna zadał pytanie : dlaczego tak jest ? Odpowiedź jest prosta moim zdaniem . Większość myśliwych ma wylane na gospodarkę łowiecką użeranie się i integrację z całym kołchozem - PZŁ , tylko chce zwyczajnie polować . Lekarstwo na ten stan rzeczy jest jedno - KOMERCJALIZACJA . Gospodarkę łowiecką powierzyć zawodowcom np. leśnikom . A stary system ,,zaorać " .

Autor: Lesław  godzina: 14:39
"....Gospodarkę łowiecką powierzyć zawodowcom np. leśnikom..." Martes, komu ???? Chyba masz bardzo marne pojecie o tym, jaką wiedzę posiadają leśnicy w temacie zwierzyny. No chyba że uznajesz podział na szkodnik i to co zjada szkodnika za wiedzę wystarczająca do zarządzaniem populacją. TheBilony pomysł 1 dzik na 1000ha lasu to myślisz kto wymyślił. Jak ci się podoba pomysł sprzedaży bezpośredniej wskazany zarządzeniem dyrektora LP ? Komercjalizacja nie jest lekarstwem. W Finlandii nie ma komercjalizacji i w przeciwieństwie do krajów gdzie ona jest mają się bardzo dobrze. Ponad 350 tys myśliwych na 5.5 mln mieszkańców, kluby rasy psa mające po 60 tys członków, konkursy psów trwające po kilka dni .... Niemcy mogą o tym pomarzyć.

Autor: Martes  godzina: 14:52
Lesław a ty kim jesteś z zawodu że podważasz kompetencje leśnika mgr. inż. po Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu czy SGGW w Warszawie ? Tobie widocznie pasuje obecny system łowiecki bo prawdopodobnie siedzisz na samej górze tego chorego układu zamkniętego . I nie wmawiaj mi że polscy myśliwi są głupsi od finów .

Autor: werant  godzina: 16:29
Martes; mała dygresja - kropka po mgr jest zbyteczna. Co do meritum sprawy, posiadam wyższe wykształcenie rolnicze ( średnie leśne ) i jestem odmiennego zdania, ze względu na, np. areał gospodarczy. Brak przedmiotu "Łowiectwo" w programach nauczania w szkołach rolniczych, nie dyskwalifikuje kompetencji w przedmiotowej sprawie.

Autor: starzec  godzina: 16:39
Ja myślę, że komercjalizacja i powierzenie prowadzenia tzw gospodarki łowieckiej leśnikom = kilkukrotny wzrost kosztów polowania dla myśliwych. To będzie kolejny rozrost socjalizmu w Polsce. I nie wiadomo czy ta gospodarka będzie lepiej prowadzona niż teraz. Dodam, żeby nie pisano, że pewnie popieram pzł, iż jestem przeciw monopolowitej organizacji.

Autor: labul  godzina: 17:47
Przypomniałem sobie, że kiedyś mi mówiono : ,, nie stawiaj po mgr kropki, bo gościowi zamykasz karierę naukową ".

Autor: maho  godzina: 21:52
Ale "un" jest magister i kropka.