Środa
10.07.2024
nr 192 (6919 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: 4300 wilków w Polsce

Autor: pięta  godzina: 11:47
Koleżanki i koledzy po strzelbie a także liczne grono kolegów którzy pokończyli uczelnie o profilu leśnym - nie dajmy się ogłupiać i indoktrynować wszelkiej maści eko-nawieedzonym..Populacja wilka z jaką mamy do czynienia w nadmiarze w Polsce stwarza realne zagrożenie nie tylko dla zwierząt hodowlanych ale przede wszystkim dla bio-różnorodności w populacjach takich zwierząt jak kopytne /głownie sarna / oraz populacjom zagrożonych wyginięciem ptaków chronionych jak cietrzew i głuszec w terenach ich występowania .Kto tego nie rozumie to widocznie słabo uczył się w szkołach biologi niezależnie od poziomu edukacji. Pozdrawiam

Autor: ULMUS  godzina: 12:25
Możecie sobie pogadać. dopóki nad MKiOS jest rozpostarty szwabski parasol to sa nietykalni. Maja niemieckie zadania ideologiczne i gospodarcze do wykonania i póki ich nie wykonają nic się nie zmieni.

Autor: Artur1234  godzina: 12:38
ULMUS, "szwabski" to Ty masz rozum, skoro takie głupstwa opowiadasz.

Autor: Czorci pazur  godzina: 13:49
ULMUS w punkt jestem tego samego zdania. Dorożała puki robi co robi jest nietykalny. Nie chodzi o ideologie bo ta jest tylko chmura zacieniająca skutki gospodarcze.

Autor: Artur1234  godzina: 13:58
"Dorożała puki robi co robi jest nietykalny". Czorci pazur, również mam takie wrażenie, ale nie widzę powodu, dla którego jakieś pisowskie nasienie próbowałoby tu przy okazji w tak prymitywny sposób obrażać obóz polityczny PO.

Autor: pięta  godzina: 14:24
W lasach państwowych leśnicy z średnim wykształceniem dotychczas dostawali od swego przełożonego nadleśniczy lub nadleśniczyna /bo i panie piastują ten urząd/ dostaje propozycję aby w systemie zaocznym uzupełnić swe wykształcenie do poziomu studiów wyższych przy odmowie wielu żegnało się ze stanowiskiem leśniczego przechodząc na etat podleśniczych.Widać jednak,że w MKiŚ taka zasada nie funkcjonuje tam leśnictwem,Ochroną środowiska czy łowiectwem a więc strategicznymi działami polskiej gospodarki narodowej może"Zarządzać" człowiek bez takiego specjalistycznego wykształcenia i to w randze wiceministra i właśnie to pan premier Donald TUSK powinien zmienić by tzw."DOŁY" oceniały jego rząd jako dobrze funkcjonujący mechanizm.Nie ma miejsca na niekompetencję w szczególnie tak ważnym ministerstwie.Pewne odgłosy niezadowolenia już dawno powinny dotrzeć do uszu pana premiera.

Autor: Lesław  godzina: 14:50
starzec na danych które podało WWF i Stowarzyszenie dla natury Wilk. na tych samych danych, które tera kwestionują, bo ciemnemu ludowi nie chce się czytać ich stron. A bajka o czerwonym kapturku, to żeby o niej się wypowiadać to trzeba ja znać w wersji właściwej a nie ugrzecznionej i poprawianej przez ekomatołów. Panie 1234, mówienie prawdy to nie prymitywny sposób obrażania obozu politycznego PO, to po pierwsze. Po drugie Ministerstwo klimatu i pilates to nie politycy PO a zielonych, chołowni, psl-u, lewicy więc tu też nie ogarnąłeś.

Autor: werant  godzina: 14:57
MKiŚ (pryncypałka) decydowała o doborze podległych jej pracowników i tak też było z M. Dorożałą (ziomkiem) kompletnie nie kompetentną personą. PS. Apele do premiera D. Tuska, "jest głosem wołającego na puszczy"...

Autor: Artur1234  godzina: 15:54
„...dopóki nad MKiOS jest rozpostarty szwabski parasol...” Lesław, jeśli tu ktoś czegoś nie ogarnia, to chyba tylko Ty. Zresztą nie pierwszy raz...

Autor: starzec  godzina: 17:08
Problem jest niestety taki, że wilki hodowali tak samo i za bogoojczyźnianych patriotów z pis i za tych obecnych uśmiechniętych specjalistów. Pod tym względem "w temacie" wilków nic się nie zmieniło. Paradoksalnie nadzieja może być w Niemczech. Wilki przekraczają zachodnią granicę i jak oni będą chcieli zaprowadzić porządek u siebie to przyślą rozkaz także do nas i wtedy optyka się zmieni również w Polsce. Inaczej nie widzę szans na poprawę.

Autor: labul  godzina: 17:42
starzec masz rację. Trzeba poczekać, aby było jak z żubrem. Nie słyszałem protestów ekofikołków. Wszyscy krzyczą , aby chronić, ale na terenie Polski.