Czwartek
22.12.2005
nr 144 (0144 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Problem "zająca"

Autor: Jan Minosora  godzina: 18:11
ad. Desperado. O bielaku poczytam, dzieki oczywiście jeżeli znajdę ,,Isledowanija priczin i zakonomiernosti dynamiki czisliesnnosti zajca biełaka" co do wybredności zająca, oczywiście pokarmowej zobacz BŁ 10/2005 str.32 i ŁP 9/2005 24-25 był jeszcze jeden art. bardzo obszerny w ŁP ALE NIE PAMIETAM W KTÓRYM NUMERZE JAK ZNAJDĘ TO PODAM W OSOBNYM TEMACIE Spokojnych radosnych i rodzinnych Świąt Bożego nardozenia i niech Ci Św Hubert sprzyja w nowym 2006 r. D.B.

Autor: Zbigniew13  godzina: 19:09
A ja mam problem zająca z głowy. Mam leśny obwód i czasami przy okazji strzelało się kilka zajęcy. (sam las pól z wioskami 800ha ,nie ma gdzie zrobić nawet 2-3 miotów polnych) .Wprowadzenie do regulaminu polowań zakazu strzelania zajęcy gdy w miocie są psy spowodowało że nawet w planie polowań nie wpisujemy ....zając. Rodzi się pytanie w związku z tym czy nie należało by wprowadzić jeszcze jednego rodzaju polowań na zające w obwodach tego typu jak mój. Mianowicie polowanie na zające na deptaka np z zastrzeżeniem że mósi w nim uczestniczyć 6-8 myśliwych. Co koledzy o tym myślą. Zajęcy jest dość dużo i siedząc na zasiadkach czy pędząc mioty przy wioskach zawsze widzi się kilka. DB

Autor: Desperado  godzina: 19:24
Jan Minosora Czytałem i co by nie mówić chylę czoła przed solidną robotą wykonaną przez tych których cytował autor. Jednak badania nad menu zająca prowadzono wiele wiele lat temu, nie tylko w Austrii, ale nie daleko szukając i w Polsce. Pielowski z tego co wiem zjadł na tym zęby. Na podstawie tego co z wielu źródeł dało się wyczytać wychodzi na to według mnie ze to co pisałem jest najbardziej wyposrodkowane, i ja taki stan rzeczy uważam za najtrafniejszy. Świetne artykuły pisał Brüll, swojego czasu Badaniami zający się nie zajmuje, poczytać konkrety lubię, a zdanie wyrabiam sobie jak najbardziej obiektywne. I to nie tylko w tym temacie. POZDR....I życzę Wesołych Świąt i pomyślności w Nowym Roku.