Czwartek
22.12.2005
nr 144 (0144 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: ciągnik w kole łowieckim  (NOWY TEMAT)

Autor: hnt  godzina: 17:32
Koledzy! Moje koło posiada ciągnik,który wykorzystywany jest podczas rozwożenia karmy w łowisku,uprawy poletek oraz podczas zbiorówek do ciągnięcia podwody(dodam,że polujemy zawsze na dwie grupy i do drugiej podwody"wypożyczany"jest ciągnik od pewnego gospodarza).W trakcie pracy w kole ciągnik ten obsługuje nasz strażnik łowiecki. Kol.X z naszego koła poprosił o przywiezienie materiału do budowy ambony i wzwyżek z leśnictwa położonego na terenie naszego obwodu.Łowczy odmówił udostępnienia ciągnika. Pytanie jakie chcę zadać szanownym kolegom brzmi:czy łowczy mógł w ten sposób postąpić?Czy powinno się"podnieść"tą sprawę na Walnym Zgromadzeniu koła?W końcu praca jaką miał wykonać ciągnik była,jakby nie patrzeć,na rzecz koła...

Autor: Mark - 2  godzina: 17:47
To czyj jest to w końcu ten ciągnik, łowczego (prywatny), czy wchodzi do majątku koła z którego mogą korzystać wszyscy jego członkowie, zgodnie z obowiązującym prawem. Co w tej materii uchwaliło WZ, są jakieś uchwały w sprawie korzystania z majątku koła, rozliczania pracy maszyn, samochodów itp.?. A po co od razu na WZ, nie lepiej wyjaśnić sprawę z łowczym lub z zarządem koła. D.B.

Autor: hnt  godzina: 18:20
Ciągnik jest własnością koła.Przy próbie wyjaśnienia sprawy łowczy stwierdził że jest określona ilość motogodzin które ciągnik może przepracować.Uważam to za bezsens raz,że żadnej takiej normy nie ustalaliśmy na walnym,a dwa to jaki ciągnik ma ustalane normy co do przepracowanych motogodzin?!Jak trzeba to pracuje i już.Remonty są pokrywane z kasy koła.

Autor: tadys ( BT )  godzina: 18:28
jakiś nieużyty ten łowczy, a powody jakieś podał.?? a może traktuje Koło i ciągnik jak prywatny "folwark", tacy też bywają,.......... zanotować i wiosną na WZ będzie co omawiać.. pozdrawiam, tadys

Autor: Prorok  godzina: 18:32
Hejka ,zaistnym pytaniem było by ,po co koło kupiło ciagnik.odpowiedz nas€wa się sama .I znowu polemiki może nastapi potok słów.Ktoś powinien znowu wziąć sprawe w swoje ręce i wyjaśnić co nastepuje..........,a czy drażnic sprawę na WZ.......jak mądry zarzad to sprawę raz dwa wyjaśni ....we własnym gronie.DB.

Autor: hnt  godzina: 18:41
Ad.Prorok I ja zastanawiam się nad sensem utrzymywania tego ciągnika.W skład koła w większości w chodzą rolnicy.Myślę,że chętnie użyczyli by swoich maszyn przy pracach na rzecz koła,np.w ramach godzin których na rzecz koła musimy rocznie przepracowywać 30.Również polowania zbiorowe swobodnie "objezdziłyby" ciągniki myśliwych.

Autor: Prorok  godzina: 18:55
Zastanawiam się czy dalej polemizować w sprawach łowieckich kół .problemy tu spotykane wykraczają poza normy ETYKI łowieckiej .Każdy członek PZŁ wie i powinien wiedzieć na czym polega łowiectwo i myślistwo w Polsce,koleżeństwo i wzajemna pomoc.Nie mam pojęcia jak jest w innych kołach , ale nie ma problemów w moim ,nikt nikomu jezszcze nie odmówił pomocy,a tym bardziej w ramach prac na żecz koła 'naszego 'koła.DB.

Autor: Andrzej Olbrych  godzina: 19:05
U nas w kole są dwa ciągniki 40 i 60 i jakoś dotychczas nie było problemu z używaniem ciągników do prac na rzecz koła,uważam,że po prostu trzeba sie dogadać z Zarządem a od rozliczenia pracy ciągników jest Komisja Rewizyjna Koła dopiero póżniej WZ i taki system działa od lat. Pozdrawiam. D.B.

Autor: Zbigniew13  godzina: 19:32
Mamy też ciągnik w kole i nigdy nie pomyślałem że i on nieborak może stać się problemem DB

Autor: tadys ( BT )  godzina: 21:37
to nie ciągnik staje się problemem w Kole, to problemem jest sposób myślenia i zarządzania przez Łowczych,Prezesów, Skarbników, innych Członków, którym wydaje się,że mają "prywatny folwark " i monopol na władzę................. Toż oni winni tylko "służyć"., SŁUZYĆ....... Czyżbym się mylił????? pozdrawiam,tadys

Autor: Pan Sułek  godzina: 22:53
KOlego hnt! Myślę ,że w opisanym przez ciebie przypadku nasuwa mi się tylko jedno określenie używane przez Panią Elizę w przypadku spotkania z takimi ludźmi jak opisywany człowiek zwany łowczym - Są ludzie i taborety... Spokojnych Świąt

Autor: tadys ( BT )  godzina: 22:58
ad.Pan Sułek i chyba się nie mylisz........ Spokojnych Swiąt