Poniedziałek
20.02.2006
nr 051 (0204 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Problem z otrzymaniem z odstrzału

Autor: Rafał J.  godzina: 01:09
Ad Arek_5 Temat wraca jak bumerang. Przeczytaj sobie tu (www.lowiecki.pl/forum/read.php?f=15&i=43222&t=42588)

Autor: Rafał J.  godzina: 01:13
.....albo .... Przepraszam - kłopoty techniczne. zaraz poprawię.

Autor: Rafał J.  godzina: 01:19
...albo tu (www.lowiecki.pl/forum/read.php?f=15&i=40940&t=40021)

Autor: huszcza  godzina: 10:12
Podobny problem z wydawaniem odstrzałów był w moim Kole pre lat temu. Powoli doprowadzono do zmiany Łowczego i problem odstrzałów przestał istnieć. Są ludzie którzy chorują na władzęi jak iuż jej kawałek dostaną to dostają małpiego rozumu. Niestety takich przypadków jest wiele w PZŁ.

Autor: Rafał J.  godzina: 11:52
ad Huszcza Święte słowa

Autor: Arek_5  godzina: 13:22
Koledzy, a czy nie ma jakiś przepisów prawnych dotyczących wydawania odstrzałów?

Autor: PrzemekJ  godzina: 13:40
Arku_5 Ustalenie zasad wydawania upoważnień do polowania indywidualnego, czyli potocznie mówiąc odstrzałów zgodnie ze statutem PZŁ należy do wyłącznej kompetencji WZ, a zarząd koła ma kompetencje tylko i wyłącznie do stosowania się do tych ustaleń... Niestety wiele kół łowieckich /śmiem twierdzić, że zdecydowana ich większość/ takich zasad sobie na walnych nie ustaliła... Moim zdaniem Zarządy tych kół mają obowiązek temu wymogowi stanąć na przeciw i przedstawić propozycje walnym ustalenia takich zasad... W przeciwnym razie dzieje się tak, właśnie jak się dzieje u Ciebie w kole... Jeśli zasad takich nie ma, to łowczy nie ma podstaw do tego, aby koledze takiego odstrzału nie wystawić... Podsumowując większość kół i ich członków po prostu nie jest świadoma swoich praw i obowiązków, które nakłada i dają nam przepisy prawa i nasz statut... Wydaje się, że kto jak kto, ale członkowie zarządów kół jak i członkowie komisji rewizyjnych powinni w tym temacie brylować... i to te organy kół dają tutaj najbardziej ciała... Pozdrawiam serdecznie DB!

Autor: jurek123  godzina: 15:21
Ad Arek-5 Z twego profilu wynika że jesteś myśliwym i nic więcej ,nawet nie podałeś Okręgu nie mówiąc o nazwie koła.Skoro u ciebie prezes ma na imię Jurek to może ty z naszego koła jesteś ,bo w naszym kole też jest Arek .Tylko że w naszym kole nie do pomyślenia jest żeby komuś odstrzału żałowano.Wiem że się ukrywasz bo się po prostu boisz narazić swemu naczalstwu,ale jak sie boisz to czemu narzekasz. Co z tego że ci inni współczuć będą kiedy to nic nie zmieni ,a ty jak nie miałes odstrzału tak mieć nie będziesz.

Autor: Pomorski Łowca  godzina: 16:24
Kolego Arek 5, Coś krzywo zeznajesz. Najpierw piszesz że było polowanie zbiorowe na dziki i lisy. Data polowania: 12.02. Potem piszesz, że były w planie lisy i bażanty. Ale na bażanty nie polowano. Ale przecież nie wolno polować zbiorowo po 15 stycznia. Z wyłączeniem lisów. Wiele wskazuje na to, że Twój zarząd ma mętne pojęcie o obowiązującym prawie. DB

Autor: Jarek S.  godzina: 17:37
Oj Pomorski "Twój zarząd ma mętne pojęcie o obowiązującym prawie" a przecież na ptactwo łowne można - zbiorowo nie zawsze znaczy z naganką.