Poniedziałek
20.02.2006
nr 051 (0204 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Introdukcja zajęcy

Autor: Lewandowski M  godzina: 00:36
Nie mam pojęcia na temat intordukcji zajęcy ale łowiesko napewnoi trzeba oczyścić z drapieżników. DB

Autor: Kordelas  godzina: 12:27
U mojego kolegi w kole zasiedlano zajace z hodowli klatkowej. Wiem, że dogadali się z właścicielem kilkuhektarowego od lat już wyłączonego z uprawy sadu, naprawili wokół całe ogrodzenie i tam wpuścili ok.100 zajęcy. Oprócz tego przystosowali obwód do zasiedlenia ( gryzawki, snopówka itp). Przez ponad miesiac członkowie koła dyzurowali przy sadzie, polujac jednoczesnie na lisy. W obwodzie tym zintensyfikowano polowania na drapieżniki, prawie co tydzień odbywają sie tam na nie polowania zbiorowe . Z tego co wiem od połowy grudnia pozyskano w tym obwodzie ponad 70 lisów na polowaniach indywidualnych, ile na zbiorówkach tego nie wiem. Po miesiącu przystosowywania zajecy do nowego środowiska, część ogrodzenia usunięto, tak by zajace mogły swobodnie rozchodzić sie po polach. Jaki będzie efekt okaże sie wiosną, bo ponoć mają policzyć szaraki metodą pędzenia w kotły.

Autor: Desperado  godzina: 15:50
legawiec Nie podajesz w profilu skąd jesteś a to sprawa kluczowa. Jak nie optymalnych warunków bytowych to szkoda sobie głowy zawracać i naciągać się koszty.

Autor: legawiec  godzina: 19:32
ad Desperado Moje tereny łowieckie to południowo-wschodnia Poska (okolice Przemyśla)kiedyś w kole strzelano 100-200 zajęcy na jednym polowaniu (tereny typowo polne) było to w latach 70 i 80-tych.Obecnie z tamtych stanów zostało z tego może kilka procent.Mamy ochotę coś zrobić lecz nie chcemy popełniać błędów chcę poznać doświadczenia innych w tym temacie.