Poniedziałek
20.02.2006
nr 051 (0204 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Zasady wydawania zezwoleń na polowania indywidualne - bis  (NOWY TEMAT)

Autor: Rafał J.  godzina: 17:51
Czy istnieje korelacja pomiędzy ust. 7 a ust. 4 § 2 Uchwały XXI KZDPZŁ z dnia 2 lipca 2005 r.? Mówiąc inaczej: Czy przypadkiem autorom Statutu nie chodziło o to, aby bez względu na posiadaną uchwałę w sprawie zasad wydawania zezwoleń na polowania indywidualne, podjąć ją nawet na nowo, jeszcze raz? Może zdawali sobie oni sprawę z tego, że w większości kół takich pisanych zasad nigdy nie było lub istnieją ich tylko atrapy (jak u mnie)? Może zaistniał teraz obowiązek bacznego przyjrzenia się tym zasadom? Może nadchodzi era zdrowych zasad – oderwanych od „widzi mi się” łowczych, którym władza uderzyła do głowy?

Autor: madma  godzina: 19:19
Rafał J. Jeżeli uchwała WZ KŁ w sprawie zasad wydawania zezwoleń na polowania indywidualne jest zgodna z nowym statutem, to nie ma potrzeby uchwalania nowych zasad, co wyraźnie napisano w paragrafie 2 pkt 4. Jeśli takowych zasad nie ma to punkt 7 tegoż paragrafu zobowiązuje do uchwalenia takich zasad. /par. 53 pkt 10/ To cała korelacja między tymi punktami - dla mnie jasna; Zrewidować zapisy w uchwale pod kątem ważności z nowym statutem. DB

Autor: Rafał J.  godzina: 21:32
Ja również tak sądzę, ale tuż przed postawieniem problemu, naszły mnie wątpliwości. Dlatego też pytam raz jeszcze: A dlaczego wyeksponowano § 53 pkt 8 i 10 statutu ?

Autor: madma  godzina: 22:07
....bo "w większości kół takich pisanych zasad nigdy nie było lub istnieją ich tylko atrapy" DB

Autor: WIARUS  godzina: 22:25
Rafał J Bo tam gdzie sprawy określone w 8 i 10 punkcie 53 paragrafu , co do zasad były niezdrowe , wcale ich nie było lub były ustalane prawem kaduka , były czynnikiem konfliktogennym , w niektórych przypadkach korupcjogennym i powodowały stresowe sytuacje których rozwiązaniem było słynne niekoleżeństwo na przykład nie mówiąc o klikach kółkowych i podziałach na lepszych i gorszych. A teraz może być tak , że jak sobie pościelesz tak się wyśpisz - inaczej mówiąc jak zostawisz te sprawy własnemu biegowi nie biorąc udziału w ich kształtowaniu to potem nie miej pretensji!! Myślę że twórczy wysiłek intelektualny wszystkich zainteresowanych może wprowadzić do życia KŁ ożywczy powiew odpowiedzialności za całokształt życia wewnętrznego kół! A przynajmniej jak ktoś będzie miał ochotę to swojej wiedzy nie będzie opierał na tym co mu powiedzą tylko przeczyta to co sam uchwalił w tych sprawach podnosząc rękę! I teraz pytanie! Czy inne sprawy z zakresu kompetencji WZ kiedykolwiek budziły większe kontrowersje i animozje wśród członków KŁ niż te , w których chodzi o własny portfel , jego grubość i możliwość wykonywania polowania? Pozdrawiam. Darz Bór!!!