Poniedziałek
06.03.2006
nr 065 (0218 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: składki Jedności Łowieckiej  (NOWY TEMAT)

Autor: trapowiec  godzina: 20:22
Moze ten temat już był kiedyś poruszany ale nie miałem okazji się z nim zapoznać więc proszę kolegów o wypowiedzenie się w następującej sprawie: na początku lat siedemdziesiątych kiedy wstępowałem do Polskiego Związku Lowieckiego obligatoryjnie było wstąpienie do Jedności Łowieckiej /prznajmniej tak było w Poznaniu / wpłacając wpisowe "od ręki". Przez następne dziesiątki lat płacilismy określonej wysokosci składki . Na dzień dzisiejszy jak dobrze wiem że firma ta zostala rozwiazana stąd pytanie co się stało z naszymi pieniedzmi? A może jeszcze gdzieś istnieje jakaś możliwość odzyskania naszych pieniędzy? A może poprostu za pózno się obudziliśmy. Jesli ktoś z kolegów ma jakieś wiadomości na ten temat proszę o podanie jej za co będę ogromnie wdzięczny a nie tylko ja ale więcj kolegów którzy chyba nie mają co liczyc na odzyskanie swoich pieniedzy. Łączę pozdrowienia "DARZ BÓR"

Autor: jurek123  godzina: 20:55
Kolego Firma nie została rozwiązana ,lecz ogłosiła upadłość,a to zasadnicza różnica.Firma kiedy ogłasza upadłość to ma obowiązek ogłosić to w prasie o zasięgu ogólnopolskim i wówczas jest podany termin zgłaszania wierzytelności .Po upływie tego terminu dochodzenie należnosci jest bezskuteczne.Ponieważ nie zgłosiłeś swego roszczenia nie masz prawa dochodzić.Gdybyś zgłosił miałbyś prawo ale wynik ostateczny byłby taki sam tzn straciłeś to co miałes w tej firmie jak wszyscy pozostali.

Autor: hohner  godzina: 21:11
Ad; Trapowiec Składki na "Jedność Łowiecką" płaciliśmy nie tylko w latach 70-tych, ale (obligatoryjnie) do końca lat 80-tych, jeśli nie dłużej..........Efekt tego członkostwa, dokładnie taki , jak wyżej pisze Jurek123....D.B.