Środa
12.09.2007
nr 255 (0773 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemowe



Temat: Które parostki należy wyceniać, a które uznać za anormalne i nie wyceniać???

Autor: igrek  godzina: 01:37
Ad. Gajowy1 Co do formy zwracania się do siebie na forum to dziękuje za uświadomienie - jestem tu od niedawna i nie znam wszystkich zwyczajów jakie tu panują ;o) Pomysł opracowania komputerowej wyceny wyporności wydaje się ciekawy - jendak chyba przez najbliższe lata, a może jeszcze dziesiątki lat pozostanie chyba w sferze naszych marzeń - niestety ;o( Strony "szczecińskiego łowiectwa" szczerze gratuluję - jest czego zazdrościć. Szkoda tylko, że troszke mało fotek medalowych trofeów, a te które są nie są opisane - ale oczywiście od czegoś trzeba zacząć i życzę dalszego rozwijania się strony a szczególnie działu poświęconemu trofeistyce ;o) Zgadzam się z kolegą, że nie jest trudne stworzenie takiego katalogu - najważniejsze to na bierząco, a więc podczas każdej wyceny fotografować wyceniane trofea i dotrzeć do tych "starszych" trofeów, których fotografii nie ma. Pochwalę się, że również fotografuję wszystkie trofea podczas każdej wyceny w moim okręgu - jednak dopiero od niedawna. Jeśli to możliwe proszę o rozwinięcie tego zdania: "Dla mnie sarna szwedzka , bułgarska czy też węgierska to inna sarna niż sarna polska i jednak nie do końca porównywalna ze sobą" W załączniku przesyłam zdjęcie parostków rogacza, które znajdują się na 2 miejscu w waszym okręgu - pochodzą z 1949r. Fotka wzięta z katalogu-albumu wystawy Budapeszt 1971. pozdrawiam DB.

Autor: Deer35  godzina: 17:32
Pytanie??? Które parostki należy wyceniać, a które uznać za anormalne i nie wyceniać??? Moim skromnym zdaniem dyskusja zeszła na inny temat.A odpowiedż może być tylko jedna i krótka WSZYSTKIE porostki należy wyceniać i przyjęte nazewnictwo formy spełnia te kryteria.Dyskusja nad anormalnością nie mieści się w odpowiedzi na postawione pytanie.DB.

Autor: Gajowy 1  godzina: 18:24
Ad. igrek Generalnie brak możliwości mieszania krwi, czyli od setek lub tysięcy pokoleń każdy z krajów tj. Szwecja, Polska i Bułgaria razem z Węgrami wytworzyły swój genotyp. W moim odczuciu powinno się wręcz utworzyć okręgi porównywalności trofeów. Wrzucanie wszystkiego ( całej Europy) do jednego worka i wycena wszystkich wg jednej i to niedoskonałej formuły prowadzi w ślepy zaułek z, którego za chwilę nie będzie wyjścia. Odnośnie strony i zdjęć oraz ich opisów. Sprawa do nadrobienia ale niestety są to klasyczne klopoty z przepływem informacji. Ponadto stosunkowo mały odzew myśliwych. DB.G1 Ps. Parostki Wacka Kesselringa są mi znane i jest to jak najbardziej prawidłowea forma pięknie uperlonego szóstaka.

Autor: hulas  godzina: 22:08
Tu aktualny rekord okręgu szczecińskiego.