Piątek
14.12.2007
nr 348 (0866 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Czy to kłusownictwo ?

Autor: Kulwap  godzina: 06:23
Strzelenie dzika w innej wadze jak zapisano w odstrzale nie jest przestępstwem a jedynie brakiem wagi pod amboną. Wystawienie odstrzału okreslającego dziki wagowo jest nawykiem starszego oborowego i przestępstwem przeciwko rozumowi.

Autor: Wojnicz  godzina: 07:54
Witam! Opowiadał mi mój przyjaciel który jest łowczym w jednym z najzasobniejszych w dziki kół w kraju że na jego wniosek WZ uchwaliło opłatę za dzika nie w tej wadze w której myśliwy ma odstrzał . Opłata wynosi 1500 PLN. Pierwszym który strzelił dzika powyżej wagi był prezes koła. Pytam i co,zapłacił? Przyjaciel na to , a miał inne wyjście, musiał zapłacić . Teraz już we dwóch pilnujemy żeby reszta też płaciła jak przekracza wagę. Od kilku lat to jednak jest wyjątkiem. Byłem tam na zbiorówce. Szeroka linia za nami gruby las przed nami drągowina z podszytem. Między sąsiadów wyjechał tramwaj ,taki ze 25 sztuk praktycznie jednakowych dzików. No myślę sobie będę miał przedni widok . Dwaj sąsiedzi odprowadzali jak automaty praktycznie każdego dzika lufami sztucerów . Strzał nie padł. Nie byli w stanie rozpoznać wagi i nie strzelali. Dla nich było to tak samo normalne jak całkowity zakaz odstrzału WSZYSTKICH dzików w lesie w okresie szkodotwórczym czyli od kwietnia do końca września kiedy dziki strzela się wyłącznie na polach. Koło robi tylko dwie zbiorówki na Huberta i Wigilię strzelając resztę dzików indywidualnie. W tym roku na pokocie położono 83 dziki w tym 6 odyńców w wadze pow.100 kg Pozdrawiam.

Autor: lajka  godzina: 08:36
Kulwap ładnie to nazwałeś, jeśli jeszcze dodać że młody myśliwy ma dzika do 30 kg,a zarząd i klika dzika, to ten młody napewno rozpozna co może strzelić.DB.