Czwartek
04.09.2008
nr 248 (1131 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Żegnajcie daniele, bażanty i muflony!? Czy ktoś tu nie upadł na głowę?

Autor: sumada  godzina: 20:57
Fajnie by było jakby powrócił nasz rodzimy jeleń olbrzymi megaloceros giganteus. Te nieliczne gatunki łowne sika daniel muflon królik i bażant są bardzo łatwe do eksterminacji. Znacznie odważniejszym by było pozbycie się szczurów, obcych ślimaków, krabów jakiejś babki w Bałtyku wykańczającej inne nasze ryby. Może jakoś skierować zainteresowanych tym tematem w tamtym kierunku. To bardziej ambitne zadania i mniej jest emocjonalnie związanych ludzi z tymi gatunkami.

Autor: DZIADBOJ  godzina: 21:02
......jakąś niezłą babke to ja bym podrzucił ale do ministerstwa czy sejmu właśnie- mieli by zajecie i głupoty by sie tam ich nie czepiały ! Czołem DB

Autor: cedan  godzina: 23:15
Przytoczony przeze mnie problem uważam za poważny, ale przeznaczony dla poważnych dyskutantów i dla nich ta rękawica była rzucona. Próba 'urzędowego" wyeliminowania niektórych gatunków zwierzyny łownej, wpisuje się w scenariusz marginalizacji i eliminowania łowiectwa z naszego życia i to bez pytania o zgodę czy akceptację samych myśliwych! Ogromnie żałuję, że cokolwiek byśmy o nim nie powiedzieli, nie ma tu Pawła54, który by okazji do roztrząsania tego tematu nie przepuścił! Czy nikt go nie jest w stanie zastąpić? Pozdrawiam.