Poniedziałek
25.01.2010
nr 025 (1639 )
ISSN 1734-6827

Dyskusje problemoweTemat: Dlaczego umowy dzierżawy są przedłużane?  (NOWY TEMAT)

Autor: sanczopanda  godzina: 10:44
Dlaczego przedłużane są umowy dzierżawy z dzierżawcami, którzy gospodarując na 5500 ha pól uprawnych poprzecinanych olszynami i remizami, pozyskują rocznie 5 saren i tyle samo zajęcy? Czy to jest właśnie ta "gospodarka łowiecka", o której można przeczytać w "ŁP"? Ile takich obwodów jest w skali kraju i dlaczego takie miernoty są dopuszczane do dzierżawy?

Autor: Rolnik  godzina: 12:07
Z przyzwyczajenia. DB

Autor: jurek123  godzina: 13:04
A gdzie to kolego jest napisane że warunkiem dzierżawy jest strzelanie dużej ilości zwierzyny. Pozdrawiam

Autor: WIARUS  godzina: 13:13
A jak na ten obwód jest tylko jeden chętny ? I tak pewnie jest bo o "pustynię" nikt inny nie będzie zabiegał! A obwód nie stwarza żadnych możliwości na podniesienie stanów populacji zwierzyny !!! Wydzierżawiający nic nie robi z całą pewnością żeby warunki bytowe zwierzyny poprawić a dzierżawcy także warunków do takiego działania nie stwarza!!! Jeden tanio sprzedaje a drugi tanio kupuje, jeden nie ma co sprzedać a drugi chcąc polować i hodować ma związane ręce!!! Darz Bór!!!

Autor: Certyfikat  godzina: 13:32
sanczopanda - a ustawę Prawo łowieckie Waść znasz? Polecam art 29 ust 2, tam jest napisane dlaczego umowy dzierżawne są przedłużane.

Autor: ala  godzina: 13:59
Ktoś musi płacić za możliwość polowania na tym terenie. A tym jest koło łowieckie.

Autor: Kubczasty  godzina: 14:39
To nic. Ja znam takie KŁ, które ma jeden jedyny obwód łowiecki o powierzchni dobrze poniżej 3.000 hektarów i w dodatku nie wykonuje planów od kilku lat i co ? Istnieje nadal !!! DB !

Autor: Basior 1  godzina: 16:36
No to ktoś nagina ustawę Prawo łowieckie. Art 23 jasno precyzuje jakiej wielkości powinien być obwód łowiecki. D.B

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 17:00
Kubczasty Sprawdź! W Lubelskim ostatnio dokonano korekty granic w taki sposób aby obwód nie miał mniej niż 3 tys. ha i wszystkie takie obwody mają akualnie właściwą powierzchnię. Na jeden leśny obwód już się towarzystwo skradało i nawet sporo wódy się opili aby "dołączyć" ten lasek do swojego obwodu.

Autor: WIARUS  godzina: 18:40
Udzielenie odpowiedzi na to pytanie (www.lowiec.com/lowiecpolski.php?aID=2779) , współdziałanie starostów wójtów i oczywiście właścicieli pól w tym względzie mogłoby znacząco przyczynić się do zanikania polnych pustyń pod względem zwierzyny, drobnej zwłaszcza ale nie tylko !!! Darz Bór!!!

Autor: sanczopanda  godzina: 22:38
Nie sądzicie, że taka ilość strzelonych saren w przeliczeniu na powierzchnię to kpina?