Wtorek
31.07.2007
nr 212 (0730 )
ISSN 1734-6827

StrzelectwoTemat: KBKS

Autor: R.D.  godzina: 09:31
Kolega Sergio nie musi mieć interpretacji działu legislacyjnego ministerstwa, gdyz z treści przepisu wyraźnie wynika, że jest tak jak Sergio tłumaczy. Wielokrotnie juz Sąd Najwyższy potwierdził w swoich orzeczeniach, że w pierwszej kolejności liczy się wykładnia językowa przepisu a jeśli ona zawodzi- dalsze wykładnie. Przepis sam zacytowałeś- broni sportowej i myśliwskiej można uzyczać osobom posiadającym pozwolenie na broń myśłiwską lub sportową. Tak więc myśliwy moż epozyczyc od sportowca pistolet bocznbego zapłonu i uzywać go na strzelnicy. To, ze milicja ma inne zdanie nie znaczy, ze ma racje. Milicja ma tylko pałę w rękach więc dlatego jej stanowisko zwykle przeważa.

Autor: jedmar  godzina: 12:45
osoba posiadająca pozwolenie na broń sportową nie może pożyczać od myśliwego broni kulowej i odwrotnie. Myśliwy nie posiadający w pozwoleniu na broń wpisu dotyczącego broni gwintowanej też nie może się posługiwać pożyczoną. Na strzelnicy każdy może strzelać z broni obiektowej. Cytowana ustawa jednym niezbyt fortunnym zdaniem mówi o użyczaniu broni pomiędzy myśliwy - myśliwy: sportowiec - sportowiec zacytowałem interpretację Komendy Głównej gdzie zasięgałem opini telefonicznej dwa lata temu

Autor: Yeleń  godzina: 12:54
a to dziwne bo mnie powiedziano całkowicie co innego że można i tak robie

Autor: R.D.  godzina: 15:56
jedmar: a co to znaczy "Cytowana ustawa jednym niezbyt fortunnym zdaniem mówi o użyczaniu broni pomiędzy myśliwy - myśliwy: sportowiec - sportowiec zacytowałem interpretację Komendy Głównej gdzie zasięgałem opini telefonicznej dwa lata temu"??? Milicja będzie uznawała, który przepis obowiązuje a który nie? O to chodzi? Nie są oni od oceniania co jest fortunne a co nie fortunne tylko od stosowania obowiązującego prawa. A ze się w głowach przewraca to inna rzecz. Powoli się to zmieni, trzeba tylko powyrzucać na śmietnik starą gwardię ze starymi nawykami. To nie jest rok 1984, zeby milicja rządziła społeczeństwem.