Poniedziałek
15.03.2010
nr 074 (1688 )
ISSN 1734-6827

StrzelectwoTemat: Dragunow  (NOWY TEMAT)

Autor: sako i sabo  godzina: 13:18
Jeśli temat był proszę o jego przeniesienie ,ja nie znalazłem takiego wątku . Jak w temacie SWD ,chodzi o wykorzystanie go w strzelaniu długodystansowym, bo do celów łowieckich raczej się nie nadaje . Czy i z jakim rezultatem ktoś z niego strzela . Czy ta broń w raz z lunetą PSO-1 są przestarzałe technologicznie ? Z opisu w wojskowym podręczniku pt."Podręcznik strzelca wyborowego " wynika że można skutecznie z niego strzelać na odległość 1300m najlepsze wyniki uzyskuje się do 800 m a całkowita zdolność rażenia celów to 3800m . Czy to realne ażeby ktoś z powiększenia 4x strzelał skutecznie na takie dystanse? Proszę o rzeczową dyskusję a morze jakieś swoje doświadczenia .

Autor: Hubert C  godzina: 16:52
A dlaczego się nie nadaje do celów łowieckich?

Autor: szunaj  godzina: 18:45
Kiedyś, jak jeszcze mało kto miał dostęp do SWD, to był to mit. Mówiło się, że z tego karabinu można trfić głowe z odległości 1 kilometra. Dziś wiemy, że tak nie jest. SWD obecnie uważa sie za karabin o lepszych parametrach niż np. kałach. Nie ma natomiast szans ze Steyrem SSG, czy innymi sztucerami wyborowymi. Jak najbardziej nadaje się do polowania. Przecież polujemy tylko do 200 metrów :-) W dobrych rękach sprawi się też w strzelaniu na wieksze odległosci, tylko z lepszą lunetą. W tej chwili nie ma problemu zamontować na SWD markowej lunety. Jeśli "władza" zamelduje Ci tą zabawkę, to bierz i trenuj. DB

Autor: sako i sabo  godzina: 20:03
Dlaczego nie nadaje się do polowania ? Bo średnio mi się widzi długi samopowtarzalny , głośny karabin bojowy do wizerunku myśliwego , chyba że komandosa . Co do zameldowania , to chyba jest wpisana na listę broni szczególnie niebezpiecznej .

Autor: Hubert C  godzina: 21:35
Jest taki wyrób SWDopodobny, chyba nazywa się TIGR, albo Sajga(nie pamiętam). Był w sprzedaży jako broń myśliwska

Autor: sako i sabo  godzina: 22:48
Kiedyś czytałem że już ich nie rejestrują