Wtorek
14.02.2012
nr 045 (2389 )
ISSN 1734-6827

StrzelectwoTemat: OTWARCIE STRZELNICY MKS ASTRA!

Autor: SERGIO  godzina: 12:31
Witam Kolegów ! Dziękuje serdecznie za szacunek i gratulacje w związku z otwarciem nowego obiektu . Przykro mi , że niektórzy chcą dołożyć do tej beczki miodu swoją łyżkę dziegciu , ale to tak zawsze było…..niestety . Co dotyczy RZUTEK , czy RZUTKÓW to okazała się ciekawa statystyka, a mianowicie więcej niż połowa moich kolegów do których dzwoniłem i pytałem do czego oni strzelają odpowiadała, że do RZUTEK, a nie RZUTKÓW ….. Spróbujcie zapytać swoich kolegów o to samo i zobaczycie rozbieżność zdań ….. Ja pozwoliłem sobie sprawdzić to zagadnienie w słowniku ortograficznym języka polskiego http://so.pwn.pl/lista.php?co=rzutek i rzeczywiście prawidłowo będzie RZUTKÓW ( …on -rzutek –tka , -tkiem , tków ) . Tak że ku chwałę pilnujących poprawność polszczyzny -WAŚĆ MOŚĆI MIELI RACJĘ , ale donieść swoją rację mogliby w formie bardziej delikatnej , nie mówiąc już o pisowni kol. Krzysztof L (….Tak samo z rzytkiem. (trym rzutkiem)…)- pilnuj kolego swojej pisowni, i swojego podwórka a później rób uwagi innym . Pozdrawiam. Darz Bór ! Sergij Isaryk .

Autor: SERGIO  godzina: 13:29
REGULAMIN ZAWODÓW STRZELECKICH I - PUCHAR MKS ASTRA W COMPAK SPORTINGU 25.03.2012. Głównym organizatorem i sponsorem zawodów jest MKS ASTRA. I - Celem tych zawodów jest trening strzelecki, popularyzacja Europejskiego i Światowego strzelectwa parkurowego i myśliwskiego, integracja myśliwych i miłośników strzelectwa oraz sprawdzenie i podnoszenie ich umiejętności strzeleckich. II - Zawody odbędą się na strzelnicy sportowo -rekreacyjno-myśliwskiej MKS ASTRA w Skoraczewie o godz. 9:00. Dojazd do strzelnicy na stronie internetowej www.shootingclub-astra.eu. Zawody mają charakter otwarty, ale uczestniczyć w nich mogą członkowie PZL posiadający aktualną legitymację członkowską oraz zezwolenie na posiadanie broni, stażyści PZL pod nadzorem opiekuna - instruktora strzelectwa myśliwskiego oraz osoby z zagranicy posiadające Europejską Kartę Broni i osoby posiadające pozwolenie na broń sportową. III - Zawody zostaną przeprowadzone w kategoriach : 1. Open 2. Juniorzy do 21 lat 3. Seniorzy od 21 do 55 lat 4. Weterani i Super Weterani od 55 lat 5. Kobiety 6. Drużynowo IV- Klasyfikacja w kategorii Indywidualnej i drużynowej (pod warunkiem zgłoszenia co najmniej 3-osobowej drużyny z jednego okręgu, kola łowieckiego lub klubu strzeleckiego siedem dni przed zawodami i wpłaceniu kwoty- 300zl. za 3-osobową drużynę na konto klubu : Bank Śląski SA 86 1050 1139 1000 0018 0185 1542 z dopiskiem - opłata za drużynę . V-W przypadku jednakowych wyników w klasyfikacji indywidualnej lub drużynowej - dogrywka na jednej z osi Compak Stortingu (1–pojedynczy rzutek i dwa dublety na stanowisku ) VI – Wpisowe - 150 zł. na miejscu przed zawodami, lub przelewem na konto klubu : Bank Śląski SA 86 1050 1139 1000 0018 0185 1542 z dopiskiem : zawody 25.03. 2012. VII- Zawody odbędą się w czterech rundach po 25 rzutków każda -100 rzutków razem ( na jednym stanowisku 3 pojedynczych rzutków i jeden dublet na zawołanie lub symultaniczny ) VIII- Ustalenie dolotów rzutków i zasady ogólne według prawideł F.I.T.A.S.C. IX- Nagrody : puchary, medale we wszystkich klasyfikacjach , nagrody rzeczowe Trening odbędzie się 24.03. od 12-00 do 18-00. Koszt serii treningowej 25 rzutków -20zł. X- Na jednej z osi parkurowej będzie rozegrany strzelecki poker charytatywny ,, DAR SERCA’’ przeznaczony na cele dobroczynne. Ta wersja regulaminu nie jest jeszcze ostateczna i może ulec zmianom. Ostateczny regulamin zostanie ogłoszony przed zawodami . Autor regulaminu : Prezes MKS ASTRA Sergij Isaryk. S.P. Jeżeli zostały popełnione jakieś błędy stylistyczne lub ortograficzne pilnujących poprawność polszczyzny z góry przepraszam .

Autor: Lusia_wawa  godzina: 14:53
Ad: SERGIJ Gratuluje sukcesu ! Bardzo się cieszę , że powstają nowe fajne obiekty strzeleckie w Polsce. Cieszy mnie też pamięć o osobnej klasyfikacji dla kobiet o których tak rzadko się pamięta w tym sporcie. Napewno ja i moje strzelajace koleżanki odwiedzimy Pana strzelnicę . Życzę dalszej wytwałosci i samych sukcesów. Darz Bór ! Grażyna Ambroziak