Wtorek
17.04.2018
nr 107 (4643 )
ISSN 1734-6827

StrzelectwoTemat: Parę słów o sędziowaniu.  (NOWY TEMAT)

Autor: skaflok  godzina: 10:13
Ja się oczywiście mogę mylić (chociaż prawdopodobieństwo jest bliskie zeru), ale coś mi nie gra z sędziowaniem tego naszego sześcioboju. Np. na ostatnich zawodach o puchar...w Siemianowicach trochę za często sędziowie przedwcześnie puszczali "cel".Wyjątkiem był rogacz. Jeśli chcieli wcześniej skończyć to OK, ale jeśli nie to trochę lipa. Niektórzy zawodnicy traktują tą zabawę ze śmiertelną powagą i ......no wiadomo co ich trafia. Tym bardziej ich trafia z im większej odległości przyjechali i im większe zapłacili wpisowe. Mam przypuszczenia graniczące z pewnością że przyczyną są różne składy strzelających. Co raz więcej zawodników strzela "z niskiej lufy" (słusznie oczywiście) i sędziowie się mylą. Widziałem, że nie rozwiązuje sprawy pokazanie składu przed strzelaniem. Przyzwyczajenia sędziów są silniejsze. Coś mi się "wydawa", że sprawę może rozwiązać podawanie komendy "daj" na wszystkich konkurencjach. No......może za wyjątkiem rogacza. I co Koledzy na to? DB skaflok P.S. A dla niekumatych: z tym rogaczem to był żart....jakbyco.

Autor: awantaż  godzina: 10:26
Na Pucharze Browninga przy moim składzie wszystko było w normie i do zaakceptowania.Mogę jednak potwierdzić to co pisze kolega. Jeden takt opóźnienia i byłoby lepiej dla strzelających. .D.B.

Autor: ogór  godzina: 11:27
To prawda -niektorzy zawodnicy wykonuja dziwne ruchy na trapie i trudno nieraz zgadnąc kiedy podac rzutka -inna sprawa to przygotowanie sędziów -czasami to ludzie całkowicie przypadkowi i o ile przy zawodnikach o okreslonym poziomie sprawa jest prosta to przy zawodach okregowych gdzie człowiek/mysliwy z fuzja wykonuje dziwne ruch trykcyjne -trzeba byc wybitnym wirtuozem sędziowania

Autor: ogór  godzina: 11:39
I tak samo na skeecie -trudno zgadnąc kiedy podać rzutka gdy sie słyszy "Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa| przy pierwszym a czy ostatnim ??- nawet Waldek miałby zagwozdkę

Autor: Anschutz  godzina: 21:53
Wszystko się unormuje jak nowy Łowczy Krajowy poda definicję biodra ;-) ...są tacy e klasie M którym miednica zaczyna się przy mostku ;-))))