Sobota
12.01.2019
nr 012 (4913 )
ISSN 1734-6827

StrzelectwoTemat: Kolejna strzelnica zamknięta

Autor: ogór  godzina: 09:05
Wójt czy Burmistrz reprezentuje raczej stronę swoich wyborców a nie strzelnicy Praktycznie każda strzelnica oparta tylko o decyzję środowiskową i zatwierdzony regulamin jest do zamknięcia Strzelnica to obiekt budowlany w pełnym tego słowa znaczeniu i wymaganiu Zatwierdzenie regulaminu strzelnicy przez wójta czy burmistrza bez sprawdzenia wszystkich obowiązujących przepisów jest skrajną nieodpowiedzialnością Naraża inwestora na straty poniesionych kosztów -a nie daj Borze jak wydarzy się coś ciekawego jak np postrzelenie czy co gorsza wypadek śmiertelny Wtedy skończy sie to tak jak w tym roomie w Koszalinie

Autor: SERGIO  godzina: 17:05
Kolego ogór ... Saga o gnębieniu ciąg dalszy : Wójt gminy czy burmistrz podpisuje regulamin ,a właściciel strzelnicy ma obowiązek według ustawy o broni i amunicji z 1999 r.urządzić strzelnicę tak żeby pocisk czy śrut nie mógł opuścić terenu strzelnicy , sporządzić regulamin i wnieść do niego wszystkie możliwe środki bezpieczeństwa . Jak to wykonać t.z. zbudować zasłony , wały , kulochwyty właściciel niema zadnych wytycznych . Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek rozporządzenie z wytycznymi budowy strzelnic cywilnych chętnie skorzystam . Nawet sad powiedział ,że tu prawo jest bardzo skąpe i ustawia przewidziała tylko jedno zdanie. Wytyczne i projekty budowlane dotyczą tylko strzelnic wojskowych i policyjnych . Strzelnica sportowa czy rekreacyjna nie jest do końca obiektem budowlanym , ponieważ nie wszystkie obiekty na strzelnicy wymagają pozwolenia na budowę ( kulochwyty , wierzy , domki gospodarcze i t.p. ), a tam gdzie powstają budowli na które nie wymaga się pozwolenia to nie wymagany jest odbiór budowlany . Dla strzelnic Parkurowych w ogóle niema co budować - wystarczy otwarta przestrzeń na której są ustawione wyrzutni rzutków i stanowiska strzeleckie. Ja miałem dwa razy kontrole Powiatowego INB na strzelnicy z ,,polecenia ,, tych dwóch donosicieli. Po kontroli inspektor budowlany mi powiedział ,że mam wszystko dobrze zbudowane ,ale on niema wytycznych dotyczących strzelnic cywilnych i dla świętego spokoju dobrze by było zrobić badanie wałów i zasłon na osiach kulowych i donośność śrutu przez rzeczoznawców od balistyki i uzbrojenia . Takie badanie było wykonane w 2016 przez dwóch rzeczoznawców Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich ( SIMP ) i przedstawione wójtowi . Nie mamy jeszcze uzasadnienia WSA w Bydgoszczy . Jak dostane , to opublikuje , bo uważam,że ten temat jest bardzo ważny i dotyczy nie tylko mnie ,a może dotknąć każdego właściciela prywatnej strzelnicy czy strzelnicy PZŁ w Kraju . A na temat .. nie daj Boże coś się stanie , to moja jedna strzelnica w Skoraczewie i druga strzelnica w Trzemiętówko ma ubezpieczenie na wypadek różnych zdarzeń . Pozdrawiam .

Autor: MAK  godzina: 20:55
Prywatna strzelnica !? A gdzie dziamdziaki z WPA, WSA, NSA ? Tez sobie wymyślił ! Strzelać to on se może z purchawki a nie tutaj , tz. bez kwitów z WPA, WSA, NSA z wieloletnimi terminami oczekiwania na decyzje Towarzyszy z Brukseli ? To on nie wie że obowiązują prawa najwyższe, a nie pisane ? Serdeczne Bum, bum. Jak powiedział Edzio (dziennik.lowiecki.plhttps://www.youtube.com/watch?v=3CsoOUm0gIw)

Autor: Czarna Perła  godzina: 22:18
Pomidor dla ogóra! Za słowo Boże.