Czwartek
14.03.2019
nr 073 (4974 )
ISSN 1734-6827

StrzelectwoTemat: amunicja 28g i 24g prędkość  (NOWY TEMAT)

Autor: Alfie  godzina: 09:28
Witam kolegów. Mam takie pytanie nowicjusza: Czy to prawda, że amunicja skeet czy trap 28g ma mniejszą prędkość od 24g ? I jeszcze jakie są praktyczne różnice w strzelaniu, prócz większego kopa?

Autor: USOL  godzina: 09:42
Więcej kulek jest w 28g. Ammo 28 g jest lepsza przy strzelaniu na granicznych dystansach. Z tym "kopem" to różnie bywa w moim przypadku a preferuje miękką ammo między Hullem 28 g a RC 24 gram nie odczuwam różnicy na twarzy i ramieniu. Na strzelnicy preferuje jednak 24 g czasami posiłkuje się 28g na trapie. Rzecz gustu. Dodam że jestem niewielkich rozmiarów. Może jakbym był chłop jak dąb strzelał bym z 28g.

Autor: Alfie  godzina: 12:59
A prędkość? Słyszałem że 28g jest "wolniejsza" ze względu właśnie na większą wagę śrutu,choć producenci zwykle podają taką samą prędkość. Przy wyprzedzaniu na skeecie ma to jakieś znaczenie?

Autor: MP  godzina: 15:23
Tak szczerze to za bardzo znaczenia nie będzie miało. 28 po prostu pomaga czasem... psychicznie że niby ma się więcej czy szybciej itd a tak na prawdę to za bardzo różnicy nie ma. Tym bardziej na skeecie. Może przy parkurze na dalekich rzutkach coś tam pomoże... Ja osobiście strzelam na treningach 24g Noblem bo właściwie jest chyba w tej chwili najtańszy na rynku (przy większych ilościach 19pln/paczkę). Zawody często to samo choć przy czymś bardziej wymagającym odległościowo 28g (a na pewno przy rzutkach mini). Przy trapie jak jeszcze sześciobój strzelałem miałem zawsze tak, że na pierwszy strzał było 24g a na drugi 28... Skoro 28 ma większego kopa to podbija bardziej lufę a co za tym idzie poprawka jest trudniejsza. Pozdrawiam i połamania na strzelnicy

Autor: ogór  godzina: 17:15
Trap strzelalem z 28 gr skeet tylko 24 gr

Autor: Alfie  godzina: 17:37
Dlaczego większość kolegów na skeet poleca 24g ? Skoro w 28g jest więcej śrutu, to nie powoduje to nieco większego rozrzutu? Strzelałem do tej pory skeeta z sagi 24g ostatnio z 28g, i z 28g mój wynik był znacznie lepszy i tak zastanawiam się z czego to wynika.

Autor: ogór  godzina: 18:03
Twój eksperyment jeszcze o niczym nie świadczy -spróbuj go powtórzyć w temperaturze 30 stopni w dublecie

Autor: 28rafal  godzina: 19:00
Alfie ,,,czym mierzysz wyprzedzenie na skeecie?

Autor: Alfie  godzina: 19:18
Nie bardzo rozumiem kolegi pytania...Wzrokiem?

Autor: tomalas  godzina: 20:48
ad. MP Kolego jeśli to nie tajemnica to gdzie kolega kupuje Nobla>?

Autor: SERGIO  godzina: 22:09
Polecam 24 g na treningi SKEET , TRAP ( na przykład RC 2) . Na zawody raczej na Trapa -28 ( RC 4 ) -więcej wyrafinowana , a skeet można spokojnie stzrelac 24 g( RC 4 ). Żeby broń nie ,,kopała ,, to musi być dopasowana kolba , stópka ( kąt stópki) , policzek . Jeżeli broń nie jest dopasowana , to będzie kopała i z 21 g . Co dotyczy prędkości ,to 24 i 28 g są podobne i niema wielkiej różnicy jeżeli amunicja jest wysokiej klasy. Tańsza amunicja może mieć gorszy proch i słabszą łuskę, co wpływa na prędkość. Zasada jest jedna : Droga amunicja ma lepszą jakość , tania amunicja niestety niema tej prędkości co jest związane z jakością łuski , przebitki i śrutu. Jeżeli mogę doradzić , to dopasowanie broni lepiej robić przy fachowym trenerze śrutowym lub kolbiarzu , który ma pojecie o kontach nachylenia stopki , wysokości policzka, awantażu i wyważeniu broni oraz o długości kolby . Pozdrawiam i życzę powodzenia .