Piątek
24.01.2020
nr 024 (5290 )
ISSN 1734-6827

StrzelectwoTemat: Komisja Strzelecka

Autor: USOL  godzina: 09:23
Taka informacja jest na stronie PZŁ. W roku 2020 obowiązują nowe „Prawidła Strzelań Myśliwskich na Zawodach Organizowanych przez Polski Związek Łowiecki” przyjęte Uchwałą nr 21/2020 ZG PZŁ z dnia 10 stycznia 2020 roku. Nowy Regulamin Ligi Strzeleckiej PDF

Autor: USOL  godzina: 09:29
Są do pobrania prawidła, regulamin i terminarz.

Autor: tribor12  godzina: 18:13
Jak ktoś chciał rozwalić dotychczasową formułę i system wawrzynowy to udało się to w 100%.Każda strzelnica musiała być ustawiona według określonych w prawidłach reguł. Dziś MOP wszystko zmienia, każda strzelnica będzie miała inną oś faworyzując oczywiście strzelców miejscowych. Dla tych którzy pojadą 500 km na zawody zobaczyć coś czego jeszcze nie strzelali będzie zniechęcające i na pewno nie sprzyjające wynikom. Jeśli problemowym zagadnieniem od dekad był blaszany zając, to należy go dziś wymienić na rabita, określając dokładne prawidła tak, aby na każdej strzelnicy było tak samo. Po co likwidować przeloty? Zmiany na rogaczu, skeecie ok, każdy będzie w stanie to wytrenować ale wmieszanie w to wszystko Mopa, który na każdej strzelnicy będzie inny jest pomysłem moim zdaniem fatalnym. Rozumiem, że niektórym znudziła się monotonia schematycznego 6cioboju. Więc proszę bardzo, z roku na rok jest coraz więcej zawodów parcurowych. Kto strzelał ten wie, że bez treningu na konkretnych osiach wyników nie będzie, często strzela się parcur tylko dla zabawy. Inaczej było w sześcioboju, tysiące km po całym kraju i zbieranie punktów do upragnionych kolorów wawrzynu ale wszyscy wiedzieli co trenują i co będą strzelać, mając do tego równe szanse.

Autor: Wojciech  godzina: 18:37
Na przelotach można było zastosować maszynę pływającą ,żeby je utrudnić i urozmaicić. Zmienić zająca na rabbita i zlikwidować pastorał.Zmiany na kręgu ok. Takie zmiany by wystarczyły żeby sześciobój pozostał sześciobojem.