Sobota
04.05.2019
nr 124 (5025 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacja



Temat: Jak głosować tajnie nad absolutorium?  (NOWY TEMAT)

Autor: jeager  godzina: 09:45
Zbliżają się WZ w kołach łowieckich. Nasuwa się zasadnicze pytanie. W jaki sposób powinno odbyć się głosowanie tajne nad udzieleniem absolutorium dla poszczególnych członków ZK? Nie znalazłem jednolitej instrukcji w sprawie takiego głosowania. Jak wynika z ustaleń różnie się to odbywa w kołach łowieckich. W jednych Komisja Skrutacyjna przygotowuje kartki do głosowania wypisując na jednej karcie wszystkich członków ZK, gdzie można skreślać do woli lub nie skreślać. W innym kole myśliwi dostają czyste kartki i sami wpisują nazwiska członków ZK i dokonują skreśleń lub nie skreślają w przypadku udzielania absolutorium. Jeszcze w innym kole myśliwi dostają tyle kartek ilu jest członków ZK. Kartki sporządza komisja skrutacyjna. Kartki są opieczętowane. Jeżeli nie udzielają absolutorium to skreślają delikwenta, albo nie skreślają a tym samym udzielają absolutorium. W związku z powyższymi wątpliwościami proszę o wyrażenie swoich opinii i sugestii.

Autor: witek  godzina: 09:57
jeśli nie wolno głosować " w swojej sprawie" np. za udzieleniem sobie absolutorium, tak tu niedawno wykładano a głosuje się nad absolutorium każdego członka osobno to jedynym sposobem będzie - głosowanie absolutorium osobno dla każdego członka zarządu - kartki nie dostaje osoba wyłączona z głosowania - członek i krewni członka uzyskuje się absolutorium wtedy kiedy ilość głosów "za" jest większa niż ilość głosów "przeciw" - wstrzymujących głosów się nie liczy

Autor: Ryszard  godzina: 10:05
rzeczywistość powoli odkleja się od reguł. Reguły: mamy nowy statut, nowe władze naczelne i to oni winni być adresatami dylematów związanych z wykonaniem statutu. mało tego winni mieć opanowany system natychmiastowej reakcji medialnej, informowania wszystkich o tym jak stosować statut. Dziś pytanie jutro odpowiedź, to powinna być stała zasada, anie odpowiemy za dwa miesiąc w następnym wydaniu Łowca. Ten kto pod odpowiedzią się podpisał, niejako bierze odpowiedzialność za właściwe stanowisko. Płacimy składki, to mamy prawo żądać Rzeczywistość; ludziska skołatane idą na skróty. Łatwiej jest coś klepnąć na forum niźli napisać do "Naczalstwa.", Tylko kto weźmie odpowiedzialność za swój wariant odpowiedzi ? Na forum możemy tylko poprosić.

Autor: Broxen  godzina: 10:38
Z tą "instrukcją" o Nowego Świata to ja bym nie ryzykował, bo wstyd może być jeszcze większy. Z jakiej to logiki wynika że obecny radca nowego świata rację ma a poprzedni to szkodnik.? " "Myśliwi pytają - prawnicy odpowiadają - 7/2009 Pytanie: ….W związku z powyższym proszę o podanie przepisów i czytelną interpretację w kwestii uczestnictwa osób towarzyszących myśliwemu na polowaniu zbiorowym. Nazwisko i adres znane redakcji Odpowiedź: Odnoszę wrażenie, że czytelnik nie przeczytał całej odpowiedzi, jaką zamieściłem w marcowym numerze odnośnie tzw. osób towarzyszących polującym, a ograniczył się jedynie do przytoczonego zdania. Jak wspomniałem, decyzja o tym, czy podczas polowań zbiorowych myśliwemu może towarzyszyć inna osoba, podejmuje samo koło łowieckie. Jeśli nie uczyniło tego walne zgromadzenie, to powinien to uczynić zarząd koła (leży to w jego kompetencji), a przed każdym polowaniem zbiorowym głos decydujący ma prowadzący polowanie zbiorowe. To on, z uwagi na konieczność zapewnienia pełnego bezpieczeństwa na polowaniu, może zezwolić określonym osobom na towarzyszenie myśliwemu np. stażystom, innym członkom koła czy PZŁ, którzy nie biorą udziału w polowaniu, a np. chcą je dokumentować fotograficznie. Nie wolno natomiast dopuszczać do udziału w polowaniu nawet w charakterze obserwatora dzieci. Kłóci się to z przepisami ustawy o ochronie zwierząt, a także konwencjami międzynarodowymi. Marek Duszyński" Tu też pytać kto lobbował i zabiegał o obecny zapis w ustawie. Parę lat temu … "Odpowiedź podsekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska - z upoważnienia ministra - na interpelację nr 8290 w sprawie polowań na ptaki „Szanowna Pani Marszałek! W odpowiedzi na interpelację z dnia 27 sierpnia 2012 r. posła Johna Abrahama Godsona w sprawie polowań na ptaki przedkładam, co następuje: (…) … W zakresie odkładania się ołowiu w środowisku Polski Związek Łowiecki przygotował i wprowadza w życie program mający na celu ograniczenie tego procesu poprzez stopniową eliminację amunicji ze śrutem ołowianym. Został on zaplanowany etapowo, i tak: - do 2015 r. wprowadzenie zakazu używania śrutu ołowianego w polowaniach na terenach podmokłych, - do 2020 r. wprowadzenie zakazu stosowania śrutu ołowianego we wszystkich polowaniach na ptactwo, - do 2025 r. wprowadzenie całkowitego zakazu stosowania ołowiu w amunicji myśliwskiej. (…) Podsekretarz stanu Janusz Zaleski Warszawa, dnia 21 września 2012 r.” W sprawie potrzeba pytać Nowy Świat, kto tam tak zawziecie lobbują za stalowym śrutem.