Środa
15.07.2015
nr 196 (3636 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Odnowienie pozwolenia na broń  (NOWY TEMAT)

Autor: hubertusus  godzina: 19:40
Witam kolegów i koleżanki Chciałbym zasięgnąć Waszej rady. Otóż mój kolega ma odebrane pozwolenie na broń. Wcześniej tylko posiadał pozwolenie na dubeltowkę,czy teraz jak się będzie starał o kulową czy musi zdawać jakieś egzaminy? Pozwolenie odebrano mu 4 lata temu. Jak dokładnie jest proszę o informacje.

Autor: Broxen  godzina: 20:43
Po cholerę dawać pozwolenie na broń osobie która nie ma zielonego pojęcia jakie są zasady dotyczący wydawania pozwolenia na broń. Od kiedy to ustawa o broni i amunicji jest tajna ?

Autor: Piórko  godzina: 23:41
Hubertusus Twój Kolega najpierw musi złożyć wniosek do KRS o wykreślenie bo pomimo tego, że kara mu minęła- tak zakładam po Twoim wpisie to mają 6 miesięcy na wykreślenie automatyczne czyli wychodzi na to że musiałby czekać 4 lata i 6 miesięcy. Nie zawsze tyle to trwa, ale taka jest górna ustawowa granica - przynajmniej tak mi się wydaje. Jak sam zainteresowany złoży w/w papier to robią to w przeciągu 14 lub 7 dni- dokładnie teraz nie pamiętam. Proponuję najpierw żeby Kolega wybrał się do KRS pod który należy i zapytał czy widnieje w rejestrze jeszcze jako karany jeśli tak to niech złoży wniosek o wykreślenie - więcej informacji udzieli mu na pewno osoba zasiadająca w KRS. Jak już będzie miał dokument o niekaralności - koszt około 50 złotych musi dołączyć komplet badań lekarskich aktualnych - ważne tylko 3 miesiące od daty wystawienia 2 fotografie jak do dowodu osobistego, dowód wpłaty za wystawienie nowej Decyzji administracyjnej - koszt około 300 złotych to może się udać do KWP - WPA i wraz z podaniem/ wnioskiem złożyć dokumenty o wydanie pozwolenia na broń palną do celów łowieckich. We wniosku/ podaniu musi określić ilość jednostek i uzasadnić. Twojemu Koledze z racji tego że cofnięto pozwolenie jednoznaczny jest fakt że musi ubiegać się o wystawienie nowej Decyzji administracyjnej gdyż "stara" jest już nieaktualna- zniesiona prawomocnym wyrokiem sądu. Teraz nie ma podziału na broń kulową - śrutową jest broń palna do celów łowieckich. Jeśli sprawdzą Kolegę w WPA i zobaczą, że miał wydaną Decyzję na broń śrutową - gładkolufową to mogą zażądać zaświadczenie z ZO o przejściu szkolenia z posługiwania się bronią kulową- gwintowaną jaki koszt nie mam pojęcia musi zadzwonić i zapytać w swoim ZO-zie. KWP-WPA ma 30 dni na rozpatrzenie podania/wniosku w między czasie zostanie przeprowadzony wywiad środowiskowy. Nie wiem za co dokładnie cofnięto Twojemu Kol. pozwolenie- i nie chcę żeby Kol. tu na forum wypisywał za co był karany bo to nie moja sprawa, ale z tego co się orientuję jeśli było to z katalogu przestępstw tzw. "ciężkich" to może być trudno o pozytywne rozpatrzenie pomimo upływu kary. Najlepiej niech Twój Kolega zadzwoni do KWP-WPA pod który przynależy i przedstawi swoją sytuację oni sprawdzą u siebie i dokładnie powiedzą co należy zrobić- jakie dokumenty złoży. DB