Piątek
21.08.2015
nr 233 (3673 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Koledzy mam problem...

Autor: irek111  godzina: 07:29
Nie rozumiem jednego. Jaki z Kol.myśliwy chyba z jakiejś łapanki jak nie wiesz jakiego dzika wpisać po strzeleniu. To są jakieś jaja. Kto Kol. odstrzał wypisał w ogóle masakra.

Autor: 28rafal  godzina: 08:01
irek111 ,,,masz rację. Taki ze mnie mały głupek. A Ty co proponujesz "wpisać"??

Autor: rudolf  godzina: 13:18
Ad hupert. Do ŁO nie ma po co jechać. Powie, że nie wie musi zapytać o opinie prawną a w późniejszym terminie stwierdzi że nie widzi uchybień formalno-prawnych. Takiego mamy Łowczego Okręgowego w Zielonej Górze. DB Rudolf

Autor: irek111  godzina: 13:26
Jak strzelam dzika to wiem zawsze co mam wpisać. Więcej nie wypowiadam się w tym temacie. Darz Bór!

Autor: 28rafal  godzina: 13:36
irek111 ,,,"czytam", że załapałeś i słusznie ,,"wycofujesz się na z góry upatrzone pozycje" :-)

Autor: Miłosz7  godzina: 15:23
Kol. 28 rafal Twój łowczy czytuje stare gazety :)

Autor: 28rafal  godzina: 15:41
Miłosz7 ,,przypuszczam, że nie tylko "mój". Ale dobra współpraca ponad wszystko. :-)

Autor: jooopsa  godzina: 17:24
1.dzik odyniec 2. dzik pozostałe 3.dzik przelatek 4. dzik warchlak Z tej wyliczanki wynika, że jedyne co zostaje jako "pozostałe" (czyli po wykluczeniu wymienionego odyńca, warchlaka i przelatka) to wycinek i... locha :-) Gdyby chodziło tylko o wycinka - to byłby wymieniony wycinek, a nie "pozostałe". Gdyby chodziło o lochę - to by była wymieniona locha, a nie "pozostałe". Oczywiście te rozważania mają sens jedynie przy założeniu, że ten, który wypisywał odstrzał myśli logicznie i jest zdrów na umyśle. A jak nie jest - radź się psychiatry, nie nas :-)

Autor: 28rafal  godzina: 17:50
jooopsa ,,,,,Druhu miły.:-),:-),,nawet Ty nie wsparłeś mnie w rozterkach moich.:-) A po radę to na NFZ,,,czy prywatnie bez kolejki? :-)

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 17:57
28rafał Wpisz "pozostały". W końcu strzeliłeś jednego z pozostałych po polowaniach kolegów, nieprawdaż? A tak na bardziej poważnie, ponoć są jakieś szkolenia dla łowczych może mógłbyś delikatnie zasugerować udział w takowym temu wypisał?

Autor: MARS  godzina: 18:01
Powiedz łowczemu żeby Ci przeprawił na dzik do 50 kg i dzik pow. 50 kg i będziesz miał dylemat z głowy :)))))

Autor: 28rafal  godzina: 18:37
mam nick jak nikt,, łowczy był i jest łowczym już lat wiele. Nie wypada pouczać mistrza. Pozostała cześć grupy "trzymającej władzę" również otrzymuje takie odstrzały,, nie jestem wybrańcem losu.W grupie tej, jest zawodowiec z LP,,widocznie tak ma być!

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 18:40
A no... skoro tak ma być! To cóż Ci ja biedny żuczek pomóc mogę? ;) Strzeliłbyś lochę- nie miałbyś problemu :) przynajmniej wiadomo co wpisać hehehehe

Autor: 28rafal  godzina: 18:41
MARS ,,,poproszę,,,ale powołam się na Ciebie. OK? :-)

Autor: MARS  godzina: 18:46
Nie ma sprawy :)

Autor: 28rafal  godzina: 19:09
Jak to zgrabnie ujęła "mam nick jak nikt ' ,,, hehehehe. Jest wesoło. I o to właśnie chodzi w tym modelu. :-)

Autor: MARS  godzina: 19:16
No proszę Cię... Nie zwalaj niedouczenia swego łowczego na model. Raczej na jego lenistwo tudzież wiedzooporność.

Autor: 28rafal  godzina: 19:45
MARS,,,ani łowczy,,ani koło nie działa w podziemiu. Od kiedy obowiązuje dzik bez podziału? Myślisz,że władze PZŁ,,LP nie wiedzą o takich odstrzałach? Nie widzisz, że w PZŁ mamy dwa obiegi decyzyjno-nakazowe. Ten oficjalny i ten szemrany,,,wymuszany przez LP. Ten wymuszany dzieli się na odgórny i indywidualny. Indywidualny to pomysły lokalnych głupków wciskane do realizacji zastraszonym i bezpłciowym ZK. Wszystko dla naszego "dobra".

Autor: MARS  godzina: 19:59
Rafał, ale moje koło też jest w tym modelu i łowczy wpisuje po prostu dzik. Więc może problem leży po prostu w braku szkoleń dla łowczych w Waszym okręgu?

Autor: 28rafal  godzina: 20:25
MARS ,,wklejam jeszcze raz to,,."czy Koło Łowieckie ma obowiązek przekazania Nadleśnictwu: Planu Działalności Rolnośrodowiskowej,,""wypłaconych protokołów szacowania szkód""??!! , czy też upoważnień do wykonywania polowania?" O kontrolę "upoważnień do wykonywania polowania" wystąpiło nadleśnictwo. Jak myślisz nadleśnictwo nie ma pojęcia jak wypisywane są teraz odstrzały? Wiedzą gdyż ich pracownicy są członkami tego koła. Może takie odstrzały mają istnieć w drugim obiegu władzy PZŁ? Po co łowczemu kurs skoro wie jak ma wypisywać a wypisuje po staremu?