Piątek
21.08.2015
nr 233 (3673 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Letnia obserwacja zwierzyny  (NOWY TEMAT)

Autor: kłosowy  godzina: 17:25
Koledzy, otrzymałem od łowczego: - Karty z wyszczególnieniem gatunków zwierzyny płowej i czarnej - Polecenie 4 wyjść podczas tego weekendu celem policzenia zwierzyny na żerowiskach. Pytania mam takie? Czy przeprowadzanie letniej obserwacji w łowisku dopuszcza równoległe wykonywanie polowania? Dzwonią do mnie koledzy myśliwi nie obarczeni tym zaszczytem, którzy chcąc zapolować próbują wpisać się do książki ewidencji, gdzie pod kilkoma nazwiskami widnieje obok "blokady" sektorów wpis "inwentaryzacja zwierzyny". Czy jakiś zapis prawny reguluje tę kwestię? DB

Autor: kujawiak pomorski  godzina: 17:52
A wydaje polecenia np umycia mu auta?

Autor: kłosowy  godzina: 18:01
Nie. Za sucho. Zaraz i tak cały pokryje się kurzem. Z resztą meritum w pytaniu, reszta to dobra wola moja np.

Autor: 28rafal  godzina: 18:10
kłosowy ,,WYBRAŃCU LOSU jak otrzymałeś polecenie to musisz je wykonać. Ordnung muss sein!! :-) Dzików brakuje do zwiększonego planu,,,czy "cuś"?? Blokada sektorów ,,,,,,goń na cztery wiatry natrętów chcących polować.Zapytaj tylko kto to wymyślił?? :-)

Autor: kłosowy  godzina: 18:30
28rafal Coroczna akcja w Kołach na prośbę (?) Nadleśnictwa. Do obserwacji oddelegowanych zostało wielu kolegów. Pytam tylko czy pozostali mogą popolować w tym czasie? Ktoś z koła ma w pobliżu 60 heksów, kukurydzy, ktoś łubin... etc.

Autor: kujawiak pomorski  godzina: 18:37
A bo taki lowczy jakby mial co nalezy to by powiedzial panu nadlesniczemu "kolego...a ch...Ci w d...". Masz swoich pracowników od metra to se jedz i licz.... Skoro sektor jest zablokowany to chyba nie, ale czy takie blokowanie ma umocowanie w jakimkolwiek przepisie?

Autor: MARS  godzina: 18:52
Dopuszcza

Autor: 28rafal  godzina: 18:56
kłosowy,,,no nie,,na czyją rozkaz? Nie słyszałem nigdy o takich letnich inicjatywach. kujawiak pomorski ma rację,, bardzo łagodnie to ujął. Nie można ograniczać prawa do polowania. Czego się jednak nie robi dla kundelkowej współpracy?