Poniedziałek
23.11.2015
nr 327 (3767 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Lunet x4 na zbiorówce

Autor: specmisiek  godzina: 03:58
Uważam że trzeba kierować się logiką i zdrowym rozsądkiem. Nigdzie nie napisałem że trzeba koniecznie używać lunet na polowaniach zbiorowych a już na pewno nie takich z dużym powiększeniem. Trzeba czytać ze zrozumieniem. Jak widać przepisy są jednak potrzebne ;-) Poza tym proszę o odnoszenie się do tematu a nie osobiste wycieczki.

Autor: miś  godzina: 06:39
A nikt nie wziął pod uwagę, że big_5 może MIGOMATEM sobie zamontował ? I co chłopisko teraz ma zrobić?

Autor: domel_mk  godzina: 07:37
To teraz niech diaksem zdejmie!

Autor: dodo66  godzina: 10:11
No muszę !!! Ad. Marek Biały - i dlatego koledzy strzelający dzika w przebiegu WSZYSCY używają max powiekszenia x3 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????????????? Bzdura i jeszcze raz bzdura !!!!!!!!!! Bezpieczeństwo tak i jeszcze raz tak ale max x3 to bzdura . / i nie będę się rozpisywał ,że w jednej lunecie powiększenie x3 na 100 m daje takie pole widzenia a w innej takie ; bo chyba ktoś o tym zapomniał / Osobiście przed wprowadzeniem tego przepisu strzelałem na zbiorowych / jak jaśnie Pan Prowadzący dopuścił lunety / z powiększenia x 6 - i było b. dobrze . Dziś max 3 i co - bezpieczniej / może i to z dużym znakiem zapytania / - precyzyjniej - na pewno nie !! Kolejny bzdurny przepis z serii masz i " instrument " to jesteś gwałcicielem !!!!!! Pozdrawiam , D.B.

Autor: Marek Biały  godzina: 11:13
Ojej, ale emocje! Mylenie sportu z pędzeniami skutkuje kompromitacją i śmiechem. A dlaczego kozła i lisa w wieloboju niektórzy strzelają z powiększenia 24? Strzelanie sportowe opiera się na ćwiczeniu pamięci mięśniowej i jeszcze na paru innych elementach, a wysokie powiększenie nie jest tu w blokerem. Istotna jest powtarzalność strzałów tak jak w każdej konkurencji strzeleckiej. Poza tym o ile się nie mylę, a bywam na strzelnicy to strzelając dzika w przebiegu trudno o człowieka na linii strzału... chyba? Szerokość widzenia jest tu zbędna tak jak w pisaniu warto znać umawiany temat...

Autor: browningb425  godzina: 11:32
DODO kiedy strzelasz do dzika na polowaniu musisz zwracać uwagę na załamanie lubi myśliwych, flankę, kulochwyt, masz przed sobą naturalne przeszkody takie jak gałązki,wysokie trawy, odległość naganki od linii myśliwych etc. Czy przy strzale do makiety dzika na strzelnicy też musisz o tym myśleć?

Autor: 50 BMG  godzina: 15:53
Aha czyli jak poluję w górach i mam warunki strzału i pewny kulochwyt nawet na 200m to dużo bezpieczniej mi się strzela z 3? A jak sobie będę strzelał po linii myśliwych to wtedy z 1x będzie bezpiecznie?

Autor: Marek Biały  godzina: 16:46
No nie. Strzał po linii jest zabroniony, nawet z muszki szczerbinki :) ... mylę się?