Poniedziałek
20.03.2017
nr 079 (4250 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Chcesz więcej zwierzyny drobnej w obwodzie? Strzelaj...!

Autor: sumada  godzina: 17:02
Kiedyś oglądałem film o jakimś regionie w Azji (a i czytałem o tym - 2 źródła) gdzie rodziło się dwa razy więcej kobiet niż mężczyzn. Statystyczny facet miał dwie żony. Pierwszą poślubiał jako dzieciak jeszcze i pełniła ona funkcję matki starszej siostry. A później jeszcze drugą gdy dojrzał. A i ta nasza zwierzyna płowa też potrafi pod wpływem zewnętrznych impulsów zmieniać te proporcje. Ale badania w powijakach są dopiero. Wystarczy aby na drodze plemników do jaja stworzyć nierówne szanse poprzez pH czy inne i już się proporcje wśród zwycięzców zmieniają. Jakoś zmienić zachowania rujowe. Drobiazg wystarczy. Nawet się mówi o rodach gdzie kobiety samych chłopaków lub same dziewczyny rodzą. Ale to za małe liczby potomstwa aby te doniesienia poważnie traktować. Ale kto wie. Na pewno zmiana proporcji samce samice to nie jest problem dla natury taki jak kółka czy dodatkowe kończyny.

Autor: wuj Onufry  godzina: 17:23
Dwa razy więcej rodzących się kobiet dowodziło tylko fatalnych warunków zdrowotnych w tym rejonie. Zarodki i płody męskie są słabsze od żeńskich i gdy gdzieś jest mnóstwo poronień, tam częściej są ronione zarodki i płody XX. Wśród gadów, ptaków i ssaków nie ma żadnych mechanizmów zmiany płci, rozdział jest losowy. Poza przebierankami widocznymi na Eurowizji i w poprzednim polskim parlamencie - ale nie w wyniku mutacji, lecz mentalnej dekadencji.

Autor: mam nick jak nikt  godzina: 17:55
@sumada Kobieta "sama z siebie" może urodzić tylko dziewczynkę :) "Seksmisji" nie pamiętasz?

Autor: sumada  godzina: 18:50
MNJN Pamiętam, pamiętam Wuju a kto tu pisze o mechanizmie zmiany płci Ja nie Ja piszę o proporcjach w momencie urodzin. Ten region o którym pisałem to nie była największa bidota. Oni żyli dostatnio jak na Azjatyckie warunki. Mieli domy,nie głodowali, stroili się. Jakiś biologiczny "myk" i tak im wyszło. A jak im tak wyszło to mogło wyjść i innym gatunkom. I mogło się utrwalić. Slumsy są na całym Świecie tam nie notują tego zjawiska 2:1 Niedawno bodaj w BŁ pewna Pani pisała jak zaprogramować płeć miotu u suki. Można, można. Tam było o terminie. Ale to nie jedyna droga Ale ja nie będę już może taki dociekliwy Napisałeś tekst "dla pokrzepienia serc" Ja widzę pewne dziury w logice ale może nie potrzebnie to drążę bo cel masz szczytny To Ci pomogę :-))) Cytat "Całkiem niedawno, bo w listopadzie 2005 roku, na łamach tego samego pisma ukazała się praca międzynarodowego zespołu naukowców, którzy dowodzili na przykładzie jaszczurek, że nadmiar samców w populacji może być jej zgubą. Przewaga dorosłych samców rodzi bowiem większą agresję seksualną wobec samic. W rezultacie giną one częściej niż zwykle, a liczebna przewaga samców stale się powiększa. W ten sposób nakręca się spirala prowadząca do wymarcia populacji."