Piątek
21.04.2017
nr 111 (4282 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Sprawozdanie z działalności łowczego koła

Autor: WJarek  godzina: 01:58
Pytanie zasadnicze - czy lepszy łowczy będący wybitnym myśliwym, ale niespecjalnie umiejący wytwarzać urzędowe dokumenty, czy wybitny urzędnik mający mierne pojęcie o łowiectwie...

Autor: wiadomożeZOMO  godzina: 07:07
Lukasz25, jak widzę ktoś Cię wrobił w tę fuchę i pomóc na starcie nie chce. Wypisz, wymaluj znam przykład takiego kogoś, ale z sąsiedniego - bardziej na wschód położonego - Okręgu. Wierzę, że dasz rady. I jak najszybciej do ZO na szkolenie dla łowczych. Posiłkuj się wiedzą kolegów mieszkających poza Twoim obwodem, bo lokalni już mają następcę ze swego klanu. Ps. Jeśli dobrze się domyślam, to stosunki koleżeńskie są tam nie do naprawienia dokąd Tosio Flacha prezesem będzie.

Autor: Artur1234  godzina: 10:15
„Podać ilości i jakoś wykonanych prac gospodarczych w kole /może być imiennie kto nie zrobił obciążyć zgodnie z ustaleniami uchwal WZ koła co jest wyłaczna domeną łowczego z racji pełnionej funkcji”. Pięta, co niby jest „wyłączną domeną łowczego z racji pełnionej funkcji” i niby z jakiego zapisu statutu ta domena :-) ma wynikać? Poza tym – możesz podać podstawę statutową dla takich „uchwał WZ”, o których wspominasz, czyli dla uchwał dotyczących „obciążania” myśliwych za niewykonane prace gospodarcze? Niech zgadnę – nie podejmiesz polemiki, zasłaniając się... sianem.

Autor: pięta  godzina: 14:56
Panie Arturze1234 czy wie Pan dlaczego zrezygnowano ze współpracy z Panem z magazynie SEZON ? Za zbytnie rozpolitykowanie i mieszanie w wielu tematach na co naczelny tej gazety się nie zgadzał efekt końcowy znamy. Proszę sobie znaleźć innego chętnego forumowicza do wymiany z Panem uwag bo mnie to męczy pisz Pan sobie nadal o swych domniemanych rozwiązaniach tylko nie czepiaj się Pan tych którzy maja wątpliwą przyjemność wymiany uwag z Panem! Kto nie wykonał prac w kole płaci ustaloną kwotę chyba ,że WZC ustali sobie inaczej! Po to jest statut koła i o tym powinien Pan wiedzieć jako były współpracownik gazety o profilu tematycznym -Łowiectwo-

Autor: Artur1234  godzina: 16:19
„Kto nie wykonał prac w kole płaci ustaloną kwotę chyba ,że WZC ustali sobie inaczej! Po to jest statut koła i o tym powinien Pan wiedzieć...”. No właśnie o to chodzi, Pięta, że pleciesz dla samego plecenia, a nie potrafisz podać podstawy statutowej dla takich „uchwał WZ”, o których wspominasz, czyli dla uchwał dotyczących „obciążania” myśliwych za niewykonane prace gospodarcze. Inaczej mówiąc, nie potrafisz wskazać podstawy statutowej na uchwalanie obowiązku wykonywania w kole prac gospodarczych. Powtarzam – pleciesz o obowiązku, a nie wskazujesz podstawy statutowej. Samą uchwałą WZ, bez podstawy statutowej, można ogłosić nawet stan wojenny w Polsce. "I o tym powinien Pan wiedzieć", Panie Pięta. A co do zasady, możesz w ogóle nie reagować na moje uwagi, kompletnie mi to lotto, ale będę zawsze piętnował Twój brak wiedzy i szerzenie w związku z tym okropnych głupstw. Zapamiętaj to sobie. PS Za każdym razem, kiedy w rozmowie ze mną brakuje adwersarzowi argumentów, posuwa się do ataku ad personam. Dowiaduję się wówczas rzeczy niestworzonych – a to że mój dziadek był w wermachcie, a to że nie jestem myśliwym, a to że jestem gejem, a to że jestem trędowaty, a to że ktoś zrezygnował ze współpracy ze mną etc. Znakomicie wpisujesz się w ten rodzaj „działalności” innych. Przypominam, co napisałem wcześniej: Niech zgadnę – nie podejmiesz polemiki, zasłaniając się... sianem.

Autor: Artur1234  godzina: 16:26
"Kolego trzeba naprawdę to doświadczenie mieć by taką ważną funkcję pełnić". W czym doświadczenie? W byciu członkiem PZŁ? A po co one, aby wypisywać odstrzały albo przygotować projekt rpł? No, chyba że chodzi o doświadczenie w dzieleniu członków koła na lepszych i gorszych, o doświadczenie w ignorowaniu zapisów prawa i statutu, o doświadczenie w czerpaniu nielegalnych korzyści z bycia łowczym... No tak, z tym się człowiek nie rodzi. Na to potrzeba lat, a przede wszystkim dobrych :-) nauczycieli.

Autor: pięta  godzina: 17:02
Ty nim na pewno nie jesteś chociaż używasz błękitnej czcionki . . . A piętnować to sobie Ty możesz w swojej rodzinie o ile Ci na to łaskawie zezwolą !

Autor: Artur1234  godzina: 17:21
A miałeś się nie odzywać. Taką przynajmniej deklarację złożyłeś.