Poniedziałek
19.06.2017
nr 170 (4341 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: CZY ZO MA PRAWO???

Autor: 28rafal  godzina: 08:32
Stanisław Pawluk ,,,ma prawo ingerencji w zapisy protokołu,,,ma prawo ingerencji w listę obecności.

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 09:17
Możesz wskazać podstawę prawną?

Autor: 28rafal  godzina: 13:19
Stanisław Pawluk ,,,,podstawa prawna? To chyba żart z żartu? :-)

Autor: Artur123  godzina: 15:07
Zarząd okręgowy w Zamościu kierowany przez Henryka Studnickiego podjął uchwałę w której "uchyla zapis w protokole" z posiedzenia zarządu KŁ "Ponowa" w Hrubieszowie. Czy Zarząd Okręgowy ma prawo ingerencji w treści protokołów i uchylania dokonanych tam zapisów? Czy taka ingerencja jest przekroczeniem uprawnień statutowych? Stanisławie Pawluk, odnoszę wrażenie, że próbujesz sytuować meritum problemu nie w tym miejscu, co do którego stawiasz dwa pytania. Z Twojego krótkiego postu wynika rzecz następująca – sprawą bezsporną jest fakt, że Zarząd Okręgowy w Zamościu, kierowany przez Henryka Studnickiego, coś tam uchylił Zarządowi KŁ „Ponowa” w Hrubieszowie, ale już co, zdajesz się bagatelizować. Liczy się dla Ciebie sam fakt ingerencji, a nie jego szczegóły. Gdyby było inaczej, rzuciłbyś więcej światła na przedmiot uchylenia, a tak – wyrażasz zgodę na przeróżne interpretacje, ale co najważniejsze, pozostaje. Pozostaje niedobry Henryk Studnicki z pozostałą częścią Zarządu Okręgowego w Zamościu i o to Ci najprawdopodobniej tylko chodzi. A co do skąpo przedstawionego problemu ... podjął uchwałę w której "uchyla zapis w protokole" z posiedzenia zarządu... Hm... Skoro uważasz, że to powinno wystarczyć, to wyobraźmy sobie taki oto zapis „w protokole”: „Zarząd Koła podjął uchwałę o zakazie wykonywania polowania indywidualnego we wszystkie niedziele od godz. 3.00 do godz. 13.00”. Teraz zaglądamy do statutu PZŁ i zauważamy w nim przykładowo takie coś: „§ 173 . 2. Organ nadzorujący ma prawo uchylić każdą uchwałę koła lub nadzorowanego organu Zrzeszenia, w przypadku niezgodności uchwały z prawem bądź Statutem”. No więc skoro Zarząd Koła nie prowadzi zbioru swoich uchwał, a tym samym w pewnym sensie sugeruje doszukiwania się ich w zapisach protokołów z poszczególnych posiedzeń, to utrudnia poniekąd w ten sposób „uchylanie każdej uchwały”, które to uchwały niby są, ale po trosze jakby ich nie było. Co zatem ma czynić Zarząd Okręgowy w takich sytuacjach? „Uchylać zapisy w protokołach” i po problemie... Jeśli naprawdę chcesz się dowiedzieć, co inni myślą o sytuacji przedstawionej przez Ciebie, zacytuj kompletny zapis, którego uchylenie dotyczy. Od tuż po kropce do kolejnej kropki włącznie. Tyle.

Autor: Kulwap  godzina: 15:27
Nawet gdyby zawartych tam było i sto słów o uchwałach to nadal pozostaje problem, czy ZO ma prawo uchylać ZAPISY w protokole? O tym, że ma prawo uchylać podjęte uchwały wiadomo ze statutu. Prawa do uchylania zapisów nie znalazłem więc pytający ma prawo zadać takie pytanie bo może coś takiego istnieje a on nie wie! Ps. Proszę nie wkładaj nikomu słów w usta, których nie wypowiedziano albo nie interpretuj dość frywolnie co kto miał na myśli bo nie masz o tym zielonego pojęcia a domysły masz wyjątkowo nietrafne. Nic też nie wiesz o intencjach więc sobie daruj.

Autor: Artur123  godzina: 15:45
Pozostaję przy Twoich zapisach sprzed ich korekty. Sądzę, że bardziej odpowiadają nastrojowi, w który popadłeś. Nawet gdyby zawartych tam było i sto słów o uchwałach to mnie nadal interesuje, czy ZO ma prawo uchylać ZAPISY w protokole? Uważam, że w sytuacji uszczegółowionej przeze mnie, ma prawo i chyba dostatecznie to uzasadniłem. Ty prawdopodobnie posiadasz odmienny pogląd, no ale cóż – wolno Ci. O tym, że ma prawo uchylać podjęte uchwały wiem ze statutu. Prawa do uchylania zapisów nie znalazłem więc pytam bo może cos takiego istnieje a ja nie wiem! Patrz wyżej. Ps. Proszę nie wkładaj mi słów w moje usta, których nie wypowiedziałem albo nie interpretuj dość frywolny (dziennik.lowiecki.plhttps://sjp.pl/frywolny) co miałem na myśli bo nie masz o tym zielonego pojęcia a domysły masz wyjątkowo nietrafne. Nic tez nie wiesz o moich intencjach więc sobie daruj. Z tą frywolnością (dziennik.lowiecki.plhttps://sjp.pl/frywolny) to chyba się zapędziłeś, więc odsyłam Cię do sjp. Co do pozostałej części Twojej wypowiedzi, jeszcze nie zaczęliśmy dobrze dyskutować, a Ty już prowokujesz. Hm... Chociaż w stosunku do mnie mógłbyś sobie darować taki ton. A wracając do (niby) meritum, pozwolę sobie powtórzyć: Jeśli naprawdę chcesz się dowiedzieć, co inni myślą o sytuacji przedstawionej przez Ciebie, zacytuj kompletny zapis, którego uchylenie dotyczy. Od tuż po kropce do ostatniej kropki włącznie. PS Nic też nie wiesz o intencjach więc sobie daruj. Sądzę, że przedstawiając problem, nieładnie jest ukrywać swoje intencje. To takie nieszczere; chyba nawet przynajmniej z lekka fałszywe. Mam jeszcze pytanko. Czy niniejszej dyskusji również nie (forum.lowiecki.pl/read.php?f=21&i=121926&t=121926) dokończymy, bo coś idzie nie po Twojej myśli?

Autor: Kulwap  godzina: 16:18
Zygmunt! Czy ZO ma prawo ingerowania w treść protokołów? Czy ma prawo uchylać treści protokołu? To jest temat do dyskusji a nie jakieś fantasmagorie!

Autor: haroldzik  godzina: 18:11
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.