Wtorek
13.02.2018
nr 044 (4580 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: S1

Autor: Artur1234  godzina: 00:23
Nadzieja umiera ostatnia. Ona ewentualnie umrze jesienią 2019 r. PS Próbuję zainteresować problemem nawet kilku posłów. Na razie bez oczekiwanego rezultatu. Nie rezygnuję... :-) W zanadrzu mam jeszcze jeden pomysł. Pozostałych bywalców Łowieckiego proszę o wsparcie. "Przyatakujmy" zarówno posłów, jak i właściwego ministra. To się musi udać.

Autor: Nun  godzina: 09:29
A po chol..ę ma się udać ? Zamiast wysyłać ,dzwonić prosić wolę popracować zarobić i wydać te 200 zł na certyfikację, wielki lament o nic tylko o zasadę .

Autor: Artur1234  godzina: 10:39
Nie chodzi, Nun, o pieniądze, tylko o robienie m.in. myśliwych "w wała". Przedmiotowe rozporządzenie, nie tylko moim zdaniem, jest wydane z wyraźnym naruszeniem zasad poprawnej legislacji. Ty sobie "popracuj, zarób i wydaj", a ja jednak będę upominał się o z punktu widzenia myśliwych "swoje". Nie mam też pewności, czy autorzy rozporządzenia z 2014 r. nie zostali przez określoną grupę ludzi odpowiednio "zmotywowani" do jego wydania. Trudno szukać durniejszego rozporządzenia; nie na co dzień też rozporządzenie, zamiast ministra, podpisuje wiceminister, w dodatku na odchodne ustępującej ekipy. Coś tu nie gra, Nun. Jeszcze chwila, a pomyślę, że jesteś z tej samej grupy osób, do której należał tenże wiceminister.

Autor: Nun  godzina: 11:37
Ja jestem klasa sam w sobie uhhahahah i politycznie niezainteresowany:) Nie nawidzę jak mi, ktoś rozkazuje, zmusza itp., ale w tym wypadku wymiana szaf starych zardzewiałych trupów jest w moim przekonaniu ok zwłaszcza, że to mały koszt. Zmuszają nas do corocznego przystrzelania broni i co tu też veto. Mnie w pracy zmuszają do corocznych badań i tu wolność konstytucja itp., ale aby pracować robię to niestety i wiele innych przykładów nie zgodnych w moim odczuciu z konstytucją a ADRIAN, CO NAROBIŁ i to jest ok.? Żyjemy w społeczeństwie a to zobowiązuję nie tylko do - masz, ale i nieraz do daj:) A zresztą czy życie jest sprawiedliwe??? Nigdy nie będzie, bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. DB

Autor: Rolnik  godzina: 11:38
Artur, chętnie się przyłączę do listu, petycji. Masz jakiś plan? db

Autor: Zbyszek  godzina: 15:18
W ubiegłym roku miałem wizytę dzielnicowego, który był na kontroli sprawdzenia warunków i zabezpieczenia przechowywanej broni. Podczas wykonywania w/w czynności stwierdził, że moja szafa jest tak wykonana i posiada takie zabezpieczenia, że szafa S1 lub S2 nawet nie powinny koło niej stać, gdyż nie są jej dorównać pod każdym względem w 50 %. Szafę jest wykonana przez ślusarza z blachy żaroodpornej o grubości 2,5 mm, posiada dwa zamki patentowe zakupione w firmie SKARBIEC w Warszawie, na które się ją zamyka, poza tym jest jeszcze wyposażona w cztery rygle. Posiadając taką szafę mam ją zamienić na szajs S1, który to Pan minister uważa, że tak będzie bardziej bezpiecznie. Uważam że tak nie może być i coś z tym trzeba zrobić mam, tu na myśli nie tylko siebie ale i kolegów z całej Polski, którzy są w podobnej sytuacji.

Autor: Nun  godzina: 16:28
No tak dzielnicowy obskoczy 120000 myśliwych aby ocenić stan szafy ,najpierw ukończy kurs ,dostanie dyplom itp. i ruszy w teren aby oceniać biednych posiadaczy szaf ,,customów,, :) oj koledzy :) można zrobić wypłakać się w maminą chustę :) DB

Autor: jeager  godzina: 17:38
Ja nie mam zamiaru zmieniać szafy na S1. Też mam robioną na zamówienie i bez certyfikatu będzie jeszcze służyć 100 lat.

Autor: Milosnik OHZ  godzina: 17:44
Nun...dzielnicowy w rejonie ma max kilkunastu mysliwych...

Autor: waskacz6  godzina: 18:03
Ja tez nie zamierzam zmieniać szafy na s1

Autor: zwiorinx  godzina: 18:08
jestem za i czekam na wskazówki

Autor: Nun  godzina: 19:37
OHZ Czyli musimy przeszkolić z 5000 policjantów ,wydać dyplomy zapłacić i w trasę :) :) :) no tak. DB

Autor: Nun  godzina: 19:42
a ich się ciężko szkoli :) oj ciężko :) aby pojął strukturę metalu ,budowę zamka itp :)

Autor: Nun  godzina: 19:51
Artur działaj, bo i ja muszę wymienić, działaj i naprawdę życzę powodzenia dla mnie i dla kolegów zwłaszcza szkoda tych pięknych ręcznie kutych dzieł sztuki i oczywiście 200 zł piechotą nie chodzi nie mówiąc o czasie. DB

Autor: jano123  godzina: 20:47
A ile to sztuk broni zostało wykradzionych z szaf NIE S1. Nie słyszalem.

Autor: Milosnik OHZ  godzina: 21:27
Przeszkolic? Wystarczy mu kontrola tabliczki znamionowej na ktorej jest wybita klasa S1. I domniemanie ze to tabliczka od tej szafy...;)

Autor: Nun  godzina: 21:50
W wątku chodziło ,aby ocenił ,,customy,,czy się nadają czy nie :) a nie sprawdził tabliczkę ,którą możesz zamówić byle gdzie za 50 zł z hologramem :) DB

Autor: Milosnik OHZ  godzina: 23:21
No i widzisz jakie to proste...? :d

Autor: Artur1234  godzina: 23:38
Nun, żebyś Ty chociaż wiedział, do czego zmierzasz. Pleciesz trzy po trzy... Ot przykłady: ...ale w tym wypadku wymiana szaf starych zardzewiałych trupów jest w moim przekonaniu ok zwłaszcza, że to mały koszt. „Stary trup” to może Ty jesteś, ale nie sądzę, aby nim była szafa z prawdziwego zdarzenia, nawet gdyby miała 20 lat. A niby co w niej, dlaczego i w jaki sposób miałoby zardzewieć? Zmuszają nas do corocznego przystrzelania broni i co tu też veto. Mnie nikt nie zmusza do tej czynności, oprócz zapisu prawa. No tak dzielnicowy obskoczy... Dzielnicowy może sobie... skoczyć, nie mając uprawnień do kontroli sposobu przechowywania broni przez myśliwych.