Niedziela
13.08.2017
nr 225 (4396 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Ile ma lat ten kozioł?

Autor: I G O R  godzina: 10:47
MARS napisał ...cyt ...Krzych, po samej głowie, bez możliwości obejrzenia tułowia, obstawiałbym że to szpicak. Cofam moją sugestię o Twojej wiedzy. To co napisałeś to totalna kompromitacja. Jednak pięta ma większą wiedzę niż Ty :)

Autor: MARS  godzina: 11:02
Luzik :)

Autor: I G O R  godzina: 11:09
Nawet najlepszemu się zdarzy:)

Autor: Milosnik OHZ  godzina: 16:15
Siedzą tu setki mysliwych. Niektorzy poluja dłużej niż ja żyje... To ze praktycznie nikt nie wie ile powyższe kozły mają lat świadczy o tym, ze ta selekcja to wielki pic do wyciagania kasy. Odbębniłem w tym roku ten kurs i tez nic z tego nie wiem... Mam do odstrzalu kozla w 1 klasie, u mnie kozly b.mocne. od kazdego slysze tylko..."wal co jest,pozniej sie pomysli". O kant d...z taką selekcją i strzelaniem 1 klasy...

Autor: REALISTA.  godzina: 19:59
Sumada; fotka 2 lata wcześniej - kozioł, cienka szyja - ma 4 lata (młody kozioł niedawno wytarł parostki dlatego są jeszcze niewybarwione, plamka na nozdrzach słabo zaznaczona), pierwsze fotki - 6 lat (siwizna maski nie jest na całości, lecz zaznaczone są mocno okulary i plamka na nozdrzach - poza tym siwizna na skroniach to taka jego uroda - występuje dwa lata wcześniej również), Krzych; fotka z postu z dnia 12.08.2017 - 10 lat, lupus77 - 12 lat. Zależy jeszcze w jakim łowisku rogacz żerował - na piaskach trzeba by było odjąć po 1 roku. Ten drugi lupusa 77 widać, że żerował w terenie piaszczystym. DB R.

Autor: sumada  godzina: 20:22
Dzięki REALISTA Ten z przed dwóch lat fotografowany 16 sierpnia. Wyczerpany rują bo działał ostro. To najczęściej widywany wtedy przez w mnie kozioł. Ma stale ten sam rewir.

Autor: REALISTA.  godzina: 20:38
Sumada, oznacza to, że parostki straciły ubarwienie na skutek rogowania parostkami ziemi np. wysokich kretówek. Nie zmienia to nadal mojej oceny wieku, ponieważ młody rogacz jest bardzo agresywny w stosunku do krzewów, kretówek itp. a konfrontacji ze starszymi rywalami raczej unika. O tego rodzaju agresji świadczą ubytki na grotach tyk. W łowisku masz na pewno mocnego rogacza, który skutecznie przegania konkurentów dlatego wyładowują się na pozorantach. DB R.

Autor: REALISTA.  godzina: 20:59
sumada, Dzięki za te fajne fotki, jeżeli go ktoś nie odstrzeli to będzie łatwy do rozpoznania w przyszłym roku ze względu na to uszkodzone ucho.