Środa
14.03.2018
nr 073 (4609 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Dzieci

Autor: mariandzik  godzina: 10:25
Pomysł z naganką przedni :-) Natomiast medal może się odwrócić i na rewersie będzie to, iż dziecko w momencie przeszkadzania w polowaniu było...pozostawione bez opieki osoby dorosłej...

Autor: marcino  godzina: 11:13
ja też nie mogę - ale że prawo jest dziurawe ( 191 konstytucji z tego co pamiętam ) i biorąc pod uwagę przymus adwokacko - radcowski - lepiej zacząć od kancelarii i to dobrej. Nawet jeśli po drodze trzeba będzie poddać się karze biorąc syna na ambonę. Generalnie nie chcę prowadzić dyskusji w temacie co we konstytucji oznacza słowo " każdy" Dobra kancelaria i sposób się znajdzie - nawet z wykorzystaniem "organu konstytucyjnego"

Autor: Ryszard  godzina: 15:55
o jakości naszego prawa można długo i namiętnie. Nieśmiało przypomnę, ze taki zapis z ustawy o ochronie zwierząt nadal obowiązuje, więc nie ma żadnego znaczenia co teraz uchwalą: Art. 34. ust. 4. Zabrania się: pkt 2) uboju lub uśmiercania ZWIERZĄT KRĘGOWYCH przy udziale dzieci lub w ich obecności; Art. 35. 1.6) Kto zabija, uśmierca zwierzę albo dokonuje uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 6 ust. 1, art. 33 lub art. 34 ust. 1–4 podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Autor: Artur123  godzina: 16:16
Ryszardzie, szczerze? Nie sądzę, aby art. 34 ust. 4 pkt 2 Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt mógł być związany ze strzelaniem z myśliwskiej broni palnej do zwierzyny podczas polowań. Można mówić o pewnej niekonsekwencji ustawodawcy, ale w zasadzie byłoby tyle na ten temat. Nie można dać się zwariować. Gdyby pójść tropem Twoich rozważań, problem byłby przykładowo także z połowem ryb w postaci wędkowania przez osoby nieletnie. Długo by można o tym dyskutować, ale czy warto?

Autor: MARS  godzina: 16:54
Ministerstwo Rolnictwa swego czasu napisało tak: przepisy art. 34 tej ustawy dotyczą uboju i uśmiercania zwierząt kręgowych w ubojni, co oznacza, że nie stosuje się ich w przypadku polowań lub ograniczania populacji zwierząt dzikich. (dziennik.lowiecki.pl/newsy/tekst.php?id=24) Potem to samo innymi słowami napisało Ministerstwo Środowiska