Poniedziałek
16.04.2018
nr 106 (4642 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: Przedstawiciel czy przedstawiciele  (NOWY TEMAT)

Autor: arniii11  godzina: 18:58
Przed rozpoczęciem szacowania rolnik postanowił,że na swoje pole wpuści na swoje pole tylko jednego członka komisji szacując ej szkody z ramienia koła łowieckiego bo tak wynika z ustawy.Co robić jak w uchwale WZ mamy że szacuje minimum dwóch członków komisji szacujących?

Autor: Stanisław Pawluk  godzina: 19:07
W uchwale możecie sobie mieć ale koła już nie mają prawa do szacowania. Przy szacowaniu może być obecny przedstawiciel koła.

Autor: Artur1234  godzina: 19:44
Co robić jak w uchwale WZ mamy że szacuje minimum dwóch członków komisji szacujących? Co robić? Sądzę, że najlepiej usiąść i płakać :-) Arniii, nawet do głowy Ci nie przyszło, że ta Wasza „uchwała WZ” jest niezgodna nie tylko z aktualnym stanem prawnym, ale także... nijak przystawała do minionego. Nie zaszkodzi również zauważyć, że była i jest niezgodna z § 53 statutu PZŁ. Dobra rada: postarajcie się przyjrzeć wszystkim pozostałym uchwałom walnego zgromadzenia. Św. Hubert raczy wiedzieć, co tam za inne jeszcze kwiatki macie. PS Z ustawy Prawo łowieckie: „Art. 46 2. Szacowania szkód, o których mowa w ust. 1, a także ustalania wysokości odszkodowania dokonuje zespół składający się z: 1) przedstawiciela gminy [...]; 2) przedstawiciela zarządcy albo dzierżawcy obwodu łowieckiego; 3) właściciela albo posiadacza gruntów rolnych, na terenie których wystąpiła szkoda”.

Autor: czif  godzina: 20:52
arnii11 Przede wszystkim, wasza uchwała WZ nie może być niezgodna z obowiążującym prawem. Możecie np uchwałę WZ znowelizować w powyższym zakresie poprzez oddelegowanie swoich dwóch członków do zespołów szacujących a między soba ustalą, kiedy i w skład jakich zespołów będą wchodzić w ramach zgłoszonych szkód, pod warunkiem ich jednoosobowego udziału podczas prac zespołu.

Autor: arniii11  godzina: 22:08
O uchwale napisałem żeby wywołać dyskusję.Kobieta przedstawiciel gminy całkowicie bez pojęcia o szacowaniu,trzeba było jej tłumaczyć i pomagać. Uchwałę mamy o składzie zespołu szacując ego.

Autor: Artur1234  godzina: 23:05
Post usunięty administracyjnie. Przyczyna: post bez związku z niniejszym tematem, a nie dający się przenieść do Hyde Park.