Wtorek
17.04.2018
nr 107 (4643 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacja



Temat: Wartość infrastruktury łowieckiej oraz prac myśliwych na rzecz tejże w bilansie  (NOWY TEMAT)

Autor: zwiorinx  godzina: 06:14
Szukam info na temat w jaki sposob powinna być ujęta w księgach i bilansie rocznym wartość urządzeń łowieckich oraz wartość pracy poszczególnych myśliwych. Nasuwają mi się następujące pytania dodatkowe. Czy spekt umieszczania ich na gruncie niebedacym własnością koła ma znaczenie? I jakie? Czy wysokość płacy minimalnej powinna mieć wplyw na wycenę roboczogodziny? Czy koło ma prawo nakładać obowiązek pracy na myśliwych? Art.35 ustawym prawo lowieckie. Czy wartość urzadzen lowieckich powinna być ujęta w spisie środków trwalych? Czy to, ze mysliwy zbudował urządzenie w lowisku z wladnej inicjatywy na eplyw na wartosc urzadzen w obwodzie?

Autor: Kulwap  godzina: 06:36
Ad. 1 Żadnego Ad. 2 Nie - PZŁ ma własny kodeks pracy tzw. powielaczowy Ad. 3 Nie ma takiego praw (zacznij od Konstytucji) Ad. 4 Tak Ad 5 Myśliwy z własnej inicjatywy może sobie (no wiesz co!) ale nie budować urządzeń łowieckich. Prywatyzacja (póki co) nie ma miejsca więc urządzenia za wiedzą i zgodą oraz w uzgodnieniu na podstawie rocznego planu działania koła i uwzględnione w prowizorium budżetowym a następnie zatwierdzonym budżecie koła.

Autor: zwiorinx  godzina: 09:17
Kulwap. Dzięki za odpowiedź. Co do odpowiedzi 5 mnie mam, ze popierasz się tzw. prawem powielaczowym pezeteł. Czy ma to formę materiał na i gdzie to mogę znaleźć?