Czwartek
14.06.2018
nr 165 (4701 )
ISSN 1734-6827

Wiedza i edukacjaTemat: NWZ  (NOWY TEMAT)

Autor: Andrzej Olbrych  godzina: 14:43
Myśliwy na NWZ chce uczestniczyć jako obserwator tj. nie podpisuje listy obecności,nie berze udziału w dyskusji i głosowaniach .Co na to prawo i zasady łowieckie ?

Autor: Least Weasel  godzina: 14:48
Napisz im na NWZ , ze jestes po srodkach medycznych przepisanych przez lekarza, ktore moga wplynac na process decyzyjny i wylaczyc swiadomosc takich decyzji i dlatego bedziesz obserwatorem.

Autor: ogór  godzina: 15:13
W.g statutu to tego myśliwego brak na NWZ

Autor: Artur123  godzina: 15:23
W.g statutu to tego myśliwego brak na NWZ Ogór, w którym to miejscu statutu tak jest zapisane lub z niego to wynika?

Autor: ogór  godzina: 15:24
W żadnym -bo statut nie przewiduje takiej sytuacji

Autor: Artur123  godzina: 15:25
Jakiej?

Autor: ogór  godzina: 15:26
cyt"Myśliwy na NWZ chce uczestniczyć jako obserwator tj. nie podpisuje listy obecności,nie berze udziału w dyskusji i głosowaniach .Co na to prawo i zasady łowieckie ?"

Autor: Artur123  godzina: 15:29
Który zapis nakazuje członkowi koła, gdy już będzie obecny na sali podczas obrad walnego zgromadzenia, podpisanie listy obecności, branie udziału w dyskusji, branie udziału w głosowaniach?

Autor: ogór  godzina: 15:31
Nie tworzy qvorum (nie wiem czy dobrze napisałem ) nie bierze udziału w glosowaniu to znaczy że go nie ma

Autor: xMateusz  godzina: 15:36
On jest, ale jakoby go nie było! Ps. Ma prawo i nic mu za to zrobić nie można.

Autor: Artur123  godzina: 15:37
A ja mam, ogór, całkiem inną wiedzę na temat tego, przykładowo kogo nie uwzględnia się przy obliczaniu kworum. Bazuję na konkretnych zapisach statutu. „§ 168 2. Przy obliczaniu kworum nie uwzględnia się osób zawieszonych w prawach członka Zrzeszenia, a w przypadkach dotyczących koła, także zawieszonych w prawach członka koła”. Zauważasz tu jakichś... „obserwatorów”?

Autor: Artur123  godzina: 15:40
Proponuję, ogór, abyś sobie dokładnie przypomniał... „§ 168 1. Jeżeli Statut nie stanowi inaczej, organy Zrzeszenia i koła podejmują swe uchwały zwykłą większością głosów, PRZY OBECNOŚCI co najmniej połowy liczby członków danego organu. 2. Przy obliczaniu kworum nie uwzględnia się osób zawieszonych w prawach członka Zrzeszenia, a w przypadkach dotyczących koła, także zawieszonych w prawach członka koła. 3. Uchwały w sprawie rozwiązania koła podejmowane są większością 2/3 ogólnej liczby członków koła. 4. Uchwały dotyczące nadania członkostwa honorowego Zrzeszenia, wykluczenia członka z koła oraz wykluczenia koła ze Zrzeszenia, wymagają większości 2/3 głosów. 5. Bezwzględną większością głosów podejmowane są uchwały dotyczące zmian Statutu, odwołania członków organów Zrzeszenia bądź koła, połączenia koła z innym kołem oraz podziału koła”.

Autor: ogór  godzina: 15:43
Czyżby chodzilo o gości i przedstawicieli organów zrzeszenia ??

Autor: ogór  godzina: 15:46
Ale A.Olbrych nie pisze że tenże czlonek jest zawieszony Przyjmijmy zatem że ma pełnie praw

Autor: Artur123  godzina: 15:47
Czyżby chodzilo o gości i przedstawicieli organów zrzeszenia ?? Ogór, mógłbyś tę myśl rozwinąć, bo pojęcia nie mam, do czego nawiązujesz? Chciałbym bowiem do końca z szacunkiem odnieść się do Twoich tu poglądów.

Autor: ogór  godzina: 15:51
Ja zawsze z szacunkiem odnoszę sie do Twoich wpisów - i tenże zwrot mi się nie podoba Poglądów nie mam żadnych -cytowałem z pamięci

Autor: Artur123  godzina: 16:01
Czyżby chodzilo o gości i przedstawicieli organów zrzeszenia ?? Ponawiam, mógłbyś tę myśl rozwinąć, bo pojęcia nie mam, do czego nawiązujesz?

Autor: Artur123  godzina: 16:03
Albo inaczej. W.g statutu to tego myśliwego brak na NWZ Już wiesz, że jest to mylna teza. Potwierdzasz?

Autor: ogór  godzina: 16:06
Chyba paragraf 52 punkty od 1-3 (nie jestem pewny a googlać mi sie nie chce ) Zakładamy że tenże myśliwy nie jest zawieszony ani nie jest zaproszonym gościem To nie ma go na NWZ

Autor: Artur123  godzina: 16:19
Ogór, było mi bardzo miło podyskutować z Tobą. Andrzeju Olbrych, gdybyś jeszcze miał jakieś wątpliwości, pytaj śmiało.

Autor: ogór  godzina: 16:23
Dziękuję Zawsze z ciekawoscią czytam Toje wpisy i uważam Ciebie za jednego z najmądrzejszych forumowiczów łowieckiego Darz Bór

Autor: Mareczek  godzina: 16:26
Myśliwy ten brany jest pod uwagę przy ustalaniu, czy istnieje kworum. Decyduje fakt jego obecności, a nie to, czy podpisał listę, ani też czy jest aktywny w czasie obrad, czy też siedzi pod oknem i ma wszystko w doopie. Gorzej już z udokumentowaniem faktu jego obecności. To dowodem jest podpis na liście obecności, a tegoż podpisu nie ma. Ale spoko. Stutut PZŁ w par. 168 ust. 1 używa zwrotu ,,Przy obecności", zaś dowodem obecności może być podpis na liście, ale także np. zeznania świadków, którzy zgodnie oświadczą, że choć miał wszystko w doopie, to jednak był i siedział pod oknem. Skoro był, to rzecz działa się ,,Przy jego obecności", zatem warunek statutowy został spełniony. DB

Autor: Andrzej Olbrych  godzina: 16:33
Jakie może być zachowanie przewodniczącego NWZ czy może wyprosić pełnoprawnego myśliwego - obserwatora.

Autor: Artur123  godzina: 17:36
Przewodniczący "może wyprosić pełnoprawnego myśliwego", a "pełnoprawny myśliwy" może jego "wyproszenie" zbyć uśmiechem, ewentualnie dodatkowo popukaniem się w czoło.

Autor: ogór  godzina: 17:47
Uważam że "przy obecności " kolego Mareczek jest nadinterpretacją bo dotyczy obecności 'przynajmniej" połowy pełnoprawnych mysliwych (podpisanych ) a zeznania świadków mają się nijak do kworum

Autor: Artur123  godzina: 17:56
Ogór, przepraszam - przestań, bo głowa boli. Co Ty z tymi "podpisanymi" znowu wyskakujesz? Skąd Ci się to bierze? Zapis statutu jest jasny i czytelny: „§ 168 1. Jeżeli Statut nie stanowi inaczej, organy Zrzeszenia i koła podejmują swe uchwały zwykłą większością głosów, PRZY OBECNOŚCI co najmniej połowy liczby członków danego organu". Nie - przy podpisanych. Powtórzę Ci za Mareczkiem: "Myśliwy ten brany jest pod uwagę przy ustalaniu, czy istnieje kworum. Decyduje fakt jego obecności, a nie to, czy podpisał listę, ani też czy jest aktywny w czasie obrad, czy też siedzi pod oknem i ma wszystko w doopie".

Autor: Artur123  godzina: 18:15
zeznania świadków mają się nijak do kworum Statutowym dokumentem z obrad walnego zgromadzenia jest „protokół, który podpisuje przewodniczący i sekretarz. Protokół podlega zatwierdzeniu na najbliższym walnym zgromadzeniu” (§ 60 ). Tyle, tylko tyle i aż tyle. Lista obecności z podpisami widniejącymi na niej – fajna rzecz, ale ona nie ma żadnej mocy. W zasadzie ma znaczenie... tylko kronikarskie. Dodatkowo w § 61 mówi się o „protokołach walnych zgromadzeń wraz z podjętymi uchwałami”. Żadnych obowiązkowych list obecności, zbiorowych fotografii, figur woskowych, odcisków palców czy gipsowych odlewów twarzy, poświęceń kapelana... To są tylko mało istotne, wręcz nic nie znaczące dodatki.

Autor: ogór  godzina: 18:19
Czy tenże mysliwy w głosowaniach będzie protokułowany jako "wstrzymał się " ??

Autor: Artur123  godzina: 18:32
Nie, "obserwował" :-)

Autor: Artur123  godzina: 18:38
Ja bym zaprotokołował przykładowo tak: Obecnych podczas głosowania - 40, Głosowało ZA - 20, Głosowało PRZECIW - 19. Gdzie jest zapisane, że musi być zanotowana liczba "wstrzymujących się"? Sala obrad walnego zgromadzenia to nie Sala Kolumnowa Sejmu.

Autor: Artur123  godzina: 18:41
Poza tym wstrzymujący się od głosowania podczas obrad walnego zgromadzenia to nie koniecznie ten, który podniesie rękę, gdy zapytają: "Kto się wstrzymał"? Co jeszcze?

Autor: ogór  godzina: 18:43
cyt"Myśliwy na NWZ chce uczestniczyć jako obserwator tj. nie podpisuje listy obecności,nie berze udziału w dyskusji i głosowaniach .Co na to prawo i zasady łowieckie ?" No to ja niestety nie rozumiem o co biega Okazuje się że taki mysliwy tworzy kworum jego obecnośc w glosowaniach jest nieistotna tak samo jak jego udział w dyskusji Więc o co chodzi pytającemu ?? Co w zasadzie tenże myśliwy demonstruje ?? Chciałby demonstrowac ale statut na to nie pozwala ??

Autor: WIARUS  godzina: 19:04
Andrzej Olbrych - Statut PZŁ stwierdza w § 52:
    1. Walne zgromadzenie tworzą członkowie koła. 2. Członek koła może brać udział w walnym zgromadzeniu tylko osobiście.
I ten zapis Statutu załatwia cały problem. Członek koła przyszedł (przyjechał) na NWZ, usiadł w kącie i nic nie musi robić ale swoją obecnością wraz z innymi tworzy to NWZ. Biernie bo biernie ale na NWZ jest! Pokazuje jedynie swoim zachowaniem (postawą) stosunek i szacunek do pozostałych członków koła a wszystko co na tym NWZ się zdarzy, stanie się bez jego aktywnego udziału! Mam na tego rodzaju zachowanie swoje określenie ale …. zostawię je dla siebie.

Autor: Andrzej Olbrych  godzina: 20:10
Szanowny Wiarusie ! 1. Członek koła ,, może " brać udział... 2.Co z biernym obserwatorem,który oświadcza prowadzącemu NWZ ,że jest tylko ,, obserwatorem " nie liczącym się do kworum. 3. Można nie przyjść i po sprawie,ale okoliczności są jakie są,ZK organizuje w tym samym czasie przystrzeliwanie broni. Szanowny Kol.Twoja ocena zachowania,stosunek i szacunek do pozostałych członków koła są daleko idącym wnioskiem tym bardziej , że sprawa ma wiele wątków nie tylko etycznych ale jak widać i prawnych. Pozdrawiam. D.B.

Autor: Andrzej Olbrych  godzina: 20:11
Szanowny Wiarusie ! 1. Członek koła ,, może " brać udział... 2.Co z biernym obserwatorem,który oświadcza prowadzącemu NWZ ,że jest tylko ,, obserwatorem " nie liczącym się do kworum. 3. Można nie przyjść i po sprawie,ale okoliczności są jakie są,ZK organizuje w tym samym czasie przystrzeliwanie broni. Szanowny Kol.Twoja ocena zachowania,stosunek i szacunek do pozostałych członków koła są daleko idącym wnioskiem tym bardziej , że sprawa ma wiele wątków nie tylko etycznych ale jak widać i prawnych. Pozdrawiam. D.B.

Autor: S.N.F  godzina: 20:36
Czyli członek koła nie mógł sam pofatygować się na przystrzelanie tylko musiał z kolegami. Z kolegami którzy w tym czasie tzn przed przystrzelaniem mieli zaplanowane wcześniej WZ. On jednak będąc członkiem tego koła nie chciał brać udziału w pracach tegoż wraz z kolegami z którymi się tam zjawił. Po kiego podgrzybka maślaczka on tam pojechał? Nie mógł przyjechać dzień przed lub dzień po? Sam. Bez stresu. I tematu na lowieckim.pl. Angażowania Artura123? "sprawa ma wiele wątków nie tylko etycznych ale jak widać i prawnych" Sorry... ale czy to się "skąpstwo" nie nazywa czasem?